e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Tort?  (Przeczytany 185095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lebara Kobieta

Odp: Tort?
25 maja 2012, 10:09
A może ktoś wie coś o cukierni F&R D. Fryckowski???
,,Geny to nie wszystko, zdrowie i mądrość Twojego dziecka zależą od Ciebie"

Offline katarina25

25 maja 2012, 23:40
Mysikróliczku, truskawka rzeczywiście rewelacja ale czekolady akurat nie miał. Spróbuje w poniedziałek. Zostały do dogadania szczegóły ozdób i zdecywowanie wybieramy awangardę. Widziałam też przykładowe torty, wyglądają jak atrapa, są takie idealne.

Offline pateryzanka Kobieta

4 czerwca 2012, 21:06
zdecydowanie tort smietanowy Mefisto ze Staropolskiej (odpowiednik Krolewskiego od Sowy tak samo pyszny a duzo tanszy)
moi goscie (sprzed 3 dni:)) byli nim zachwyceni i wiekszosc prosila o dokladke:)

Offline Żabki Mężczyzna

11 czerwca 2012, 19:34
Ale to nie był chyba piętrowy.  Bo byłam dzisiaj w staropolskiej i tych kremowych nie robią piętrowych. . .

12 czerwca 2012, 08:03
na stelazach robia wszystkie tylko rozne jest wykonczenie :]

najwiekszym dziwactwem jest fakt, ze maja 3 pietra w tym samym smaku :|

Offline Żabki Mężczyzna

14 czerwca 2012, 20:07
Ale spodobał mi sie fakt że mogę przynieść zdjęcie a oni mi zrobią tort jaki chce:)

14 czerwca 2012, 21:36
u mnie byl pietrowy
z pieknymi rozami herbacinymi ulozonymi tylko z jednej strony i skromna acz elegancka figurka

a to, ze ten sam smak? - dla mnie to zaleta bo wszyscy go uwielbiaja!   

15 czerwca 2012, 07:13
wg mnie to ograniczanie klienta :]

Offline agjen Kobieta

15 czerwca 2012, 10:01
Zdecydowanie polecam Awangardę.  Mieliśmy od nich tort na naszym weselu.  Smak - czekolada z pomarańczą.  Wzór - wiosenna łąka (w stokrotki).  Był piękny i pyszny.  Goście zjedli do ostatniego kawałka i szczerze mówiąc nie widziałam, żeby ktokolwiek gdzieś po kątach go odstawiał.  Mieliśmy 3 piętra, czyli ok 45 porcji.  Wykarmiliśmy nim 55 gości i jeszcze troszkę na poprawiny zostało.

Offline AlicjaEwa Kobieta

20 czerwca 2012, 17:40
fakt, awangarda ma przepiękne ( wizualnie) torty, bo nigdy nie próbowałam ,więc o smaku się nie wypowiem, ale ceny to troche jednak odstraszają:(

Offline katarina25

20 czerwca 2012, 20:38
Ceny nie są wcale takie wysokie. Na pewno nie liczą jak w Sowie ważąc go przy odbiorze kiedy jest mniej już bardziej czymś nasączony. Umów się a się przekonasz. Ja chciałam tort kremowy tzw cięższy i w Sowie zapłaciłabym więcej a w Awangardzie mam taki jaki sobie wymyśliłam.

Offline AlicjaEwa Kobieta

20 czerwca 2012, 20:47
chyba masz racje, póki się nie spotkam to sie nie przekonam . bo formą biją na głowę. czasu mamy jeszcze dużo do wyboru tortu, ale nie zaszkodzi wpisać awangardę na listę do sprawdzenia, przecież nie zaszkodzi , a może faktycznie tam znajdziemy nasz tort;)

Offline natalii Kobieta

8 kwietnia 2013, 11:24
Sowy słodkości przyznaję są pyszne ale i kolosalnie drogie kiedyś słyszałam,że tort od sowy kosztuje ok 1500 zł na 100 osób. 
Jeżeli miałabym polecać cukiernie to tylko staropolska,  jest o połowę taniej a i słodkości mają też pyszne. Orientowałam się to tort na 100 osób kosztuje ok 700 zł.

8 kwietnia 2013, 11:50
potwierdzam - tez mialam tort ze staropolskiej na 100 osob
odpowiednik krolewskiego, ktory w staropolskiej nazywa sie Mefisto, kosztowal 700 zl
byl boski!

8 kwietnia 2013, 23:01
Cytat: lebara link=topic=12821. msg1718951#msg1718951 date=1337933360
A może ktoś wie coś o cukierni F&R D.  Fryckowski???

Wyciągam pytanie. . . .  Miał ktoś tort z F&F ?

Offline lebara Kobieta

9 kwietnia 2013, 15:11
A ja polecam ciasta i tort z cukierni Ren Marco :) u nas wszyscy goście myśleli, że tort i ciasta mamy z Staropolskiej, tak wszystkim smakowały niczym nie różniły się w smaku od Staropolskiej a przede wszystkim ceny są bardzo okazyjne. W sumie od naszego wesela jesteśmy stałymi klientami tej cukierni
,,Geny to nie wszystko, zdrowie i mądrość Twojego dziecka zależą od Ciebie"

9 kwietnia 2013, 17:25
lebara dzięki, jesteś dziś drugą osobą która poleca tą cukiernie :)  Trzeba pojechać i spróbować  ;D

Offline Myszk@ Kobieta

10 kwietnia 2013, 19:43
my mieliśmy ciasto z F&F - pyycha było :) Tort co prawda był pieczony przez kogoś innego (sprawdź torty tiny blogspot com), ale ciasta naprawdę pycha, furorę u nas zrobił sernik - smakował każdemu bez wyjątku :)
zresztą tej cukierni jesteśmy dość wierni i zawsze na urodziny/ imieniny/ inne uroczystości zaopatrujemy się u nich w ciasta i torty :) Z ręką na sercu mogę polecić!

Offline s-b Kobieta

12 kwietnia 2013, 14:02
Cytat: *Iza* link=topic=12821.  msg1879401#msg1879401 date=1365454893
Cytat: lebara link=topic=12821.   msg1718951#msg1718951 date=1337933360
A może ktoś wie coś o cukierni F&R D.    Fryckowski???

Wyciągam pytanie.   .   .   .    Miał ktoś tort z F&F ?

witam, ja wczoraj zamawiałam tort z FF na ślub- za 3 piętra na 120 osób (nie mniej niż 12 kg) zapłacimy 550 zł.   Smakuje dobrze (nie jestem smakoszem więc może dlatego ciężko się zachwycać, jednak wszystkim w mojej rodzinie ciasta smakują:) Największe piętro to królewski, średnie porzeczkowy z takimi chrupkami czekoladowymi a najmniejsze czekoladowe.   Tort będzie ozdobiony wg mojego życzenia lekką masą śmietanową nie psującą smaku na wierzchu w kształcie róż- będzie cieniowany od najciemniejszego do kremowego, coś jak tutaj:

Offline ASR

12 kwietnia 2013, 19:08
z tego co widze na stronie internetowej to zaklad produkcyjny jest Pruszczu Pomorskim. A sa tez sklepy F&F w Bydgoszczy?

Offline Myszk@ Kobieta

12 kwietnia 2013, 20:43
jeden jest na pewno na Osowej Górze, przy końcowym przystanku na Rekinowej :) ale czy gdzieś jeszcze ??? ??? ???

13 kwietnia 2013, 21:29
Napisałam do F&F z zapytaniem o sklepy i tak odpisali:
Firmowy sklep w Fordonie na ul.  Bortnowskiego 12, tak to dostarczamy tylko ciasto do odbiorców np.  ul.  Rekinowa 12/9, Delikatesy na ul.  Baczyńskiego 15, Opławiec 162, Ujejskiego 48, Chodkiewicza 33, Skarżyńskiego : Piotr i Paweł Fordon, Fabryczna : Piotr i Paweł.

Offline kajkaaa Kobieta

13 kwietnia 2013, 22:10
ja będę miała tort i ciasto od śmigielskich mają bardzo dobre ceny

13 kwietnia 2013, 23:34
Nie znam tej firmy, Znalazłam ich stronkę ale tam nic w sumie nie ma :) Gdzie oni się mieszczą?

Offline kajkaaa Kobieta

14 kwietnia 2013, 18:15
na Rzeszowskiej bodaj;p moja siostra za tort który miał trzy piętro zapłaciła koło 300zł nie wiem czy dla wszystkich mają takie ceny, ale ja też będę coś koło tego płacić dodam, że każde z pięter miało inny smak :)

Offline natalii Kobieta

14 kwietnia 2013, 19:24
hmmm tort za 300zł?  trochę dziwnie.
Firmy które są już kilka-kilkanaście lat na rynku sobie liczą za taką przyjemność od 700 do nawet i 1500zł.   Może i torty są nawet i za  300zł ale warto wspomnieć,że ma być to tort który jak wjedzie na sale- za chwilę się nie rozpadnie bo i takie bywały(jak to kilku kelnerów nam mówiło).

15 kwietnia 2013, 21:02
Zamówiłam dziś tort w Rem Marco zobaczymy jaki będzie :)

Offline kajkaaa Kobieta

15 kwietnia 2013, 21:28
hmmm tort za 300zł?  trochę dziwnie.
Firmy które są już kilka-kilkanaście lat na rynku sobie liczą za taką przyjemność od 700 do nawet i 1500zł.   Może i torty są nawet i za  300zł ale warto wspomnieć,że ma być to tort który jak wjedzie na sale- za chwilę się nie rozpadnie bo i takie bywały(jak to kilku kelnerów nam mówiło).

no tort sie raczej nie rozpadal i zostalo go na drugi dzien i sie tez nie rozlecialo, ale nie znam cen normalnie bo to trochę po znajomości;) w każdym bądź razie z tego co się orientuję normalnie też nie są drodzy, ale to jak kto lubi jakie przystrojenie tortu chce miec jaki kształt itp

Offline Bride

16 kwietnia 2013, 20:42
Cytat: *Iza* link=topic=12821. msg1882851#msg1882851 date=1366052531
Zamówiłam dziś tort w Rem Marco zobaczymy jaki będzie :)

a jak cenowo się to przedstawia? Bo ja ostatnio zapytałam z ciekawości w cukierni w Fordonie i kobitka powiedziała że liczą 20-pare za kg - tak jak normalny tort kupowany w cukierni. . .  trochę mnie to zdziwiło, dlatego pytam czy jednak to prawda. . 

Offline doksik86

16 kwietnia 2013, 21:06
Ren Marco rewelacja, córce na urodzinki tam zamówiliśmy.
Za duży tort+ mały zapłaciliśmy ok. 32 zł, to było ok. 1,4 kg, ale rewelacja. May był cytrynowy, duży czekoladowy. Są bardzo lekkie, więcej biszkoptu niż kremu, przez to wyważony smak, bardzo dogłębny, a nie zabija cukrem :) Po prostu po dłuuugich poszukiwaniach znaleźliśmy torty idealne w taniej, rozwijającej się cukierni :)