Autor Wątek: Tort?  (Przeczytany 238371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zaba

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2181
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec 2011
Odp: Tort?
« Odpowiedź #330 dnia: 26 Maja 2011, 11:39 »
dla mnie rowniez samak przede wszystkim sie liczy, po imprezie z pieknym tortem od sowy wlasnie, po ktorym praktycznie skonczyla sie zabawa, bo ludzi brzuchy rozbolaly - ale juz gdzies o tym wspomnialam...
dodam tylko, ze w awangardzie torty sa jeszcze piekniejsze niz na zdjeciach, widzialam jeden ale co do smaku sie wypowiem ;)...


Offline kuseczka
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.07.2011
Odp: Tort?
« Odpowiedź #331 dnia: 1 Czerwca 2011, 10:59 »
Dziękuje dziewczyny!!! no dla mnie tort musi być super, jak wszystko na weselu ;) inaczej zrobiłabym małe  przyjęcie weselne a nie weselicho:)
  Wysyłam wam coś o torciku, może zrozumiecie dlaczego to dla mnie ważne by było wszystko super:0 no i w końcu wesele jest raz(niby) hahaha
 i co sobie będę żałować?? ::)   tekścik:
''Tort weselny jest współczesną wersją dawnego chleba czy słodkiego ciasta, które było symbolem dostatku i wszelkiego dobra.  Aby te dobra stały się udziałem poślubionej pary, musiała ona podzielić się słodkim ciastem z jak największą liczbą osób, aby to co oddają, hojnie wróciło do nich na nowej drodze życia.  Pamiętajmy o tej tradycji decydując się na tort weselny.  Musi być on nie tylko piękny, ale przede wszystkim smaczny i absolutnie nie może go zabraknąć dla żadnego z gości. ''
  No to trzeba się wybrać do awangardy, skoro po sowie brzuchy bolały :-X ale tak serio? może dlatego,ze kładą te wstążki z materiału z kwiaciarni co szczury po nich biegały a potem tak się dzieje, fuj. . . . .  a starolpolska to ma smaczne ,ale czy ładne w katalogu lipa.  Maiał ktos może na specjale zamówienie?  pozdrawiam:)

Offline zaba

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2181
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec 2011
Odp: Tort?
« Odpowiedź #332 dnia: 1 Czerwca 2011, 11:45 »
brzuchy rozbolaly, bo tort byl zrobiony na margarynie, paskudnie tlusty i ciezki :-X...
najlepiej sie wybrac samemu i popytac, a ktalogi sa nieaktualne...podejrzewam, ze w kazdej cukierni idzie sie dogadac - w koncu klijent nasz pan ;)...


Offline iza22

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2653
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.09.2008
Odp: Tort?
« Odpowiedź #333 dnia: 1 Czerwca 2011, 11:48 »
ja jak zwykle bronię Sowy, zależy jaki smak tortu sobie od nich wybierzesz, jak wybierasz mocno kremowy to się nie dziw, że brzuch boli
Ja miałam tort od Sowy i był bardzo dobry, nikt z gości się nie skarżył - najlepiej wszystkim smakował czekoladowy

Offline krysiAK
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2835
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2 lipca 2011
Odp: Tort?
« Odpowiedź #334 dnia: 19 Lipca 2011, 18:34 »
Tez mielismy od Sowy. Wszystkim bardzo smakowal, nie zostal nawet kawalek...

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: Tort?
« Odpowiedź #335 dnia: 26 Lipca 2011, 14:30 »
Hej dziewczyny :)
moim skromnym zdaniem i sowa i staropolska są porównywalne. . .  obie znane i popularne, maja dobre wypieki, lody wiec i torty będą dobre.  Ja jestem jeszcze przed wyborem, ale myślę ze sowa wygra. . .  a dlaczego? Myslę że wybór między tymi dwoma cukierniami jest już tylko kwestią osobistych preferencji  - co sie komu bardziej podoba i co bardziej smakuje ;D

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Tort?
« Odpowiedź #336 dnia: 26 Lipca 2011, 14:35 »
Mi sie wydaje, że ludzie często biora z sowy albo staropolskiej dlatego, że jest popularna.
Ja się ciesze, że dalismy szanse mniej rozreklamowanej, ale sporej cukierni "Złoty Lis", ciasto mają wyśmienite i sporo rodzajów. Aaa no i ceny przystępne. Anulka z tego co kojarze też miała od nich tort, my i jeszcze siostra męża ostatnio też miała od nich ciacho, może sprobujcie bo warto, spora oszczędnośc.



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: Tort?
« Odpowiedź #337 dnia: 26 Lipca 2011, 14:53 »
Kto ma taką możliwość to napewno warto spróbowac :) często małe firmy są równie dobre (albo i lepsze) tyle że mniej znane.  Mój hotel współpracuje z 3 cukierniami które mają sprawdzone - bardzo pilnują bo zależy im na jakości tortów bo to przkłada się na opinie o hotelu.  A w dodatku dzięki temu że długo ze sobą współpracują to załatwiają tort, formalności, dzięki temu też cena jest niższa :) a my tylko wybieramy którą chcemy cukiernię, jaki wygląd tortu i smaki ;D

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Tort?
« Odpowiedź #338 dnia: 26 Lipca 2011, 14:59 »
No to fajnie, że macie taką mozliwość. Najważniejsze, żeby nie przepłacać :)
A mogę zapytać gdzie macie wesele ? Bo kiedy to już widzę :)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: Tort?
« Odpowiedź #339 dnia: 26 Lipca 2011, 20:21 »
Precious juz odpowiadam :) to w sumie malo znany hotel Amelia w Bydgoszczy. . .  mają moim zdaniem śliczna salę restauracyjną ;D dopiero od niedawna rozkręcają się i reklamują jako organizator wesel ale i na targach ślubnych już też sie pokazywali. . .
Mam nadzieję że super bedzie i że będziemy zadowoleni.  A pani Kierownik hotelu wlaśnie wszystko pomaga załatwic np z tym tortem :)

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #340 dnia: 27 Lipca 2011, 11:04 »
Precious juz odpowiadam :) to w sumie malo znany hotel Amelia w Bydgoszczy. . .  mają moim zdaniem śliczna salę restauracyjną ;D dopiero od niedawna rozkręcają się i reklamują jako organizator wesel ale i na targach ślubnych już też sie pokazywali. . .
Mam nadzieję że super bedzie i że będziemy zadowoleni.  A pani Kierownik hotelu wlaśnie wszystko pomaga załatwic np z tym tortem :)

W zeszłym roku mieliśmy wesele w Amelii - rewelacja. Z czystym sumieniem polecam! A pani kierownik rzeczywiście bardzo pomocna i do rzeczy. Także nie ma się co stresować bo Amelia daje radę :)

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: Tort?
« Odpowiedź #341 dnia: 27 Lipca 2011, 11:08 »
Moniskaa baaaardzoCi dziękuję za opinie... nie znałam do tej pory nikogo kto miał by tamw wesele, ale sala nas zauroczyła i zdecydowalismy sie zaryzykowac :) ale z tego co piszesz  widac nie ma sie co martwic:)
powiedz tylko jak z kwestia jedzenia... ktoś kiedys napisał ze niby małe porcje maja? czy to prawda?:)

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #342 dnia: 30 Lipca 2011, 15:48 »
Moniskaa baaaardzoCi dziękuję za opinie... nie znałam do tej pory nikogo kto miał by tamw wesele, ale sala nas zauroczyła i zdecydowalismy sie zaryzykowac :) ale z tego co piszesz  widac nie ma sie co martwic:)
powiedz tylko jak z kwestia jedzenia... ktoś kiedys napisał ze niby małe porcje maja? czy to prawda?:)

Jak dla mnie porcje wystarczające. Jedzenia u nas nie brakowało, a nawet sporo zostało (dostaliśmy wszystko do domu), nikt z gości nie narzekał, że jest głodny.  My mieliśmy menu za 177 zl - taka cena bo była to modyfikacja menu za 170 i 180 zł. Do tego jedzenie bardzo smaczne i podane w odpowiednim czasie, tzn. mieso, ziemniaki/szyszki i surówki podane w jednym czasie, a nie że postawią samo mięso, a za resztą trzeba długo czekać. U nas duża furorę zrobił wiejski stół, który był usytuowany z boku - wiejskie kiełbaski, smalec, ogórki kiszone, wiejski chleb, truskawki w kobiałce - super wyglądało i naprawdę miało wzięcie. Do tego mieliśmy jeszcze z boku stół kawowy - czyli stały takie duże (ładne, srebrne) termosy z kawą i gorącą wodą na herbatę + filiżanki. Było to wygodne, bo jak komuś się zachciało czegoś ciepłego do picia to nie musiał prosić obsługi. Ale do ciasta panie podawały kawę i herbatę gościom do stołu. Powiem Ci, że jesteśmy do tego stopnia zadowoleni z Amelii, że myślimy o zrobieniu tam chrzcin w tym roku :)
Przepraszam, że moja wypowiedzieć jest w temacie tortów, ale chciałam odp. Buuuś :) jakbyś miała jeszcze jakies pytania napisz na priv, moge Ci nawet mailem wysłać wtedy jakieś fotki jak wyglądały stoły i sala.

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #343 dnia: 2 Sierpnia 2011, 11:23 »
Watek tortów powraca..

osatatnio skorzystalismy z cukierni rem marco na impreze rodzinną- ciasta byly smaczne, naprawde warte polecenia .. natomiast tort byl mokry [ wydawalo nam sie, ze to efekt celowy, aby byl on po prostu ciezszy .. ] .. za kg cena slubnego to ok 37 zł
Osobiście wolałabym sie upewnić czy torty ślubne nie są w ten sam sposób robione :|

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: Tort?
« Odpowiedź #344 dnia: 2 Sierpnia 2011, 11:38 »
Pandi z tortami to tak nie wiadomo... bo po pierwsze czy chcesz mieć z masą ticino (czy jak to się tam pisze :P ) czy tylko w śmietanie - bo jak z masą to tort musi byc na kremie więc jest cięższy niż śmietana - bo musi udzwignąć ciężar masy ticino żeby się wszytsko nie rozjechało.
Z tego co pytałam jakiś czas temu w cukierni sowa to mają kg tortu na kremie za jakieś 45zł

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #345 dnia: 2 Sierpnia 2011, 12:07 »
Widzę, widzę, że to nie tak łatwo .. a dodatkowo moja wybrana cukiernia musi mi podrzucic to ciasto na sale, bo ja nie robie wesela w miescie, tylko kilkanascie km poza i dostawa tortu jest mile widziana [oczywiscie licze sie z dodatkowa oplata] :|..

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: Tort?
« Odpowiedź #346 dnia: 2 Sierpnia 2011, 13:51 »
Pandi nikt nie mówił, że będzie łatwo  ;) ale spoko dasz radę  :) :Najlepszy:

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Tort?
« Odpowiedź #347 dnia: 2 Sierpnia 2011, 20:27 »
Wiem, że w Złotym Lisie dowożą bez dodatkowych opłat - ale ja miałam wesele na terenie Bydgoszczy, warto sie dowiedziec jak sie poza



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline aska25

  • to my
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • ;))))
  • data ślubu: 4 WRZESIEŃ 2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #348 dnia: 2 Sierpnia 2011, 23:36 »
z tego co wiem staropolska dowozi po za miasto i kosztuje to okolo 1.5 od km tajk mnie jakos kasowali ja tez mialam wesele poza bydg;)

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #349 dnia: 3 Sierpnia 2011, 12:53 »
Dzięki dziewczyny .. inforamcje sie przydadzą :D ..

Byłam dziś osobiście w kokosance i tak mnie skierowali na główna cukiernię, do której nie zdążyłam podejść .. Jak dowiem sie szczegółów opisze.. Kg toru ślubnego chyba 37 zł o ile dobrze pamiętam .. [ale jak wiadomo nie chodzi o cene a o smak]

Offline Myszk@

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.09.2012
Odp: Tort?
« Odpowiedź #350 dnia: 3 Sierpnia 2011, 20:52 »
Pandi ja z kokosanką mam złe skojarzenia... kuzynka miała od nich tort i ciasto na weselu i szczerze mówiąc mi wcale nie smakowało. Jedne ciasta były mdłe, inne przesłodzone, ale hitem okazał się tort, po którym spora część gości miała "przygody żołądkowe" (ja niestety też  >:( ::))

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #351 dnia: 4 Sierpnia 2011, 10:42 »
Aaa, oki..
Trzeba szukać dalej po prostu ..
Rozgladałam sie nawet po takich małych firmach które zajmują się tylko wypiekami na wesela, urodziny itd i szczerze mówiąc szału nie było ..
Złoty Lis - teraz tam mam zamiar zrobic rekonesans.

Offline anulka 80
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 9277
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #352 dnia: 6 Sierpnia 2011, 12:12 »
nam dowieźli ze Złotego Lisa do Pana Tadeusza bez żadnej opłaty.

Offline Myszk@

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 22.09.2012
Odp: Tort?
« Odpowiedź #353 dnia: 15 Grudnia 2011, 18:40 »
dziewczyny podbijam temat i zapytuję, czy któraś z Was miała może doświadczenia z Rzemieślniczą Awangardą?? Oglądałam ostatnio ich prace i wpadłam w zachwyt... robią torty jakie wymarzyły mi się na ślub :) tylko cena jest trochę powalająca :/

Offline zaba

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2181
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec 2011
Odp: Tort?
« Odpowiedź #354 dnia: 15 Grudnia 2011, 18:46 »
my chcielismy miec takiego torta ale niestety cena nas powalila :-\...kolezanka miala od nich tort na urodziny, wygladal przepieknie - widzialam zdjecia ale ze smaku nie byla zadowolona, strasznie slodkie i duzo tej twardej kolorowej masy, z ktorej robia te cuda - sama nie probowalam, podaje tylko zdanie kumpeli ;)


Offline lebara

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.08.2012
Odp: Tort?
« Odpowiedź #355 dnia: 16 Grudnia 2011, 23:21 »
My zdecydowaliśmy się na tort i ciasta z Staropolskiej.... szczególnie że naszym ciastem jest mefisto. Chociaż też słyszałam pozytywne opinie o mniej znanej cukierni '' Renmarco'' mam koleżankę, która brała tort i ciasta właśnie z ''Renmarco''  bardzo sobie chwaliła i ceny też były przystępne.   
,,Geny to nie wszystko, zdrowie i mądrość Twojego dziecka zależą od Ciebie"

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #356 dnia: 18 Grudnia 2011, 09:54 »
Renmarco  tez slyszałam, ze ceny przystepne, ale jak kupilismy tort toffi to byl tak namoczony w alkoholu zeby wage podwyzszyc, ze az nie daloi rady zjesc jednego kawalka..karmel,toffi,i biszkopt - nie w moj gust.. trzeba kupic i sprobowac

Offline lebara

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.08.2012
Odp: Tort?
« Odpowiedź #357 dnia: 18 Grudnia 2011, 16:18 »
Renmarco  tez slyszałam, ze ceny przystepne, ale jak kupilismy tort toffi to byl tak namoczony w alkoholu zeby wage podwyzszyc, ze az nie daloi rady zjesc jednego kawalka..karmel,toffi,i biszkopt - nie w moj gust.. trzeba kupic i sprobowac

Dlatego stawiamy na sprawdzoną już Staropolską, może ceny trochę większe ale mam pewność że smakowo jest ok, 
,,Geny to nie wszystko, zdrowie i mądrość Twojego dziecka zależą od Ciebie"

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: Tort?
« Odpowiedź #358 dnia: 18 Grudnia 2011, 17:48 »
MY też na początku byliśmy pewni, że chcemy Staropolską, ale później dowiedzieliśmy się o cukeirni Złoty Lis. Już gdzieś wczesniej poelcałam.

Smaki tortów i ciast świetne, na mój gust jeszcze lepsze niż ze Staropolskiej, ustrojenie tortu jakie sie chce. I dwie fajne rzeczy, których nam odmówiono - tort na 100 osób prostokątny z małym nastawionym u gory i dwa różne smaki tych torów. W staropolskiej proponowali 5 pięter ale na stojaku i wszystkie torty jednakowe.



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Natalusia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.06.2012
  • Skąd:: Bydgoszcz/Szczecin
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Tort?
« Odpowiedź #359 dnia: 18 Grudnia 2011, 18:00 »
My się wahamy jeszcze między Staropolską, Złotym Lisem a wspomnianym wyżej Rem Marco :) Nie wiem jeszcze jak cenowo ze Złotym Lisem, ale dużo dobrego o jakości ich ciast/tortów słyszałam. Co do Rem Marco to wiem, że ceny są u nich bardzo atrakcyjne, kilka razy ostatnio jadłam ciasta od nich i raz tort - truskawkowy :D I muszę przyznać, że naprawdę dobre - zarówno ciasta jak i tort - świeżutkie, lekkie. Co do Staropolskiej, to myślę, że lebara dobrze określiła - cukiernia znana i sprawdzona, ale cenowo kiedyś byli bardziej atrakcyjni, dziś w niektórych ciastach już prawie dorównują Sowie... :-\