e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Tort?  (Przeczytany 178872 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Natalusia Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 15.06.2012
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: Tort?
4 lutego 2011, 01:11
Na stronie są widocznie nieaktualne informacje.  :) Jest tak, jak pisze knatalia :).  Byłam z MN niecały tydzień temu w Tango i pani, która udzielała nam informacji, powiedziała, że niedawno zrezygnowali z usług Cristal i wkrótce podpisują umowę z jakąś inną cukiernią, ale nie podała nazwy, ponieważ jeszcze nie podjęli decyzji, jaka to będzie cukiernia. ;)

Offline niunia.h Kobieta

• nowicjusz
5 lutego 2011, 15:51
A to mnie zaskoczyłyście tymi informacjami bo ja też mam wesele w jednym z lokali spółdzielni gastronomicznej i byłam przekonana że to będzie cukiernia cristal. Muszę zadzwonić do kierowniczki i spytać jaka to cukiernia bo do ślubu zostały niecałe 3 miesiące i nie wiem czy załatwiać wtedy ciasto we własnym zakresie czy oni się dogadali z jakąś nową cukiernią.

Offline Koriniuśka01 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 12.06.2010
7 lutego 2011, 20:07
Cytat: elba link=topic=12821. msg1455494#msg1455494 date=1296128366
Czy ktoś miał może tort z rzemieślniczej awangardy? Chcielibyśmy nietypowy tort - a w Bydgoszczy chyba tylko tam są w stanie się podjać.  

hej ''elba'' Ja miałam w zeszłym roku z awangardy, jestem mega zadowolona, był piękny zrobił wrażenie na gościach, byli w szoku a tort był ogrona atrakcja wieczoru, był smaczny delikatny na bitej smietanie a nie cięzki na kremie, niewiem dlaczego inne cukiernie nie robia delikatnych tortów w tej  masie.  pozdrawiam karusia

Offline megi4507 Kobieta

• nowicjusz
9 lutego 2011, 12:53
hej korinuska.
Ja włąsnie wczoraj próbowałam dodzwonić się do rzemieślniczej awangardy szukałam ich siedzieby. Numer nieaktualny lub niedostępny nie wiem jak się z nimi skontaktować. pomożesz???
Mogłabyś mi w mailu napisać numer i adres i cenę jaką zapłaciliscie. Ja potrzebuje tort na 90 osób ale projekt na zamówienie.

Offline katepolak Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 11.06.11.
9 lutego 2011, 13:31
Widziałam na targach ulotki awangardy, na których był wielki napis zmiana numeru telefonu:( ...niestety nie mam tej ulotki...

Offline Koriniuśka01 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 12.06.2010
9 lutego 2011, 17:07
Cytat: megi4507 link=topic=12821. msg1464191#msg1464191 date=1297252404
hej korinuska.
Ja włąsnie wczoraj próbowałam dodzwonić się do rzemieślniczej awangardy szukałam ich siedzieby.  Numer nieaktualny lub niedostępny nie wiem jak się z nimi skontaktować.  pomożesz???
Mogłabyś mi w mailu napisać numer i adres i cenę jaką zapłaciliscie.  Ja potrzebuje tort na 90 osób ale projekt na zamówienie.

Hej megi, co do nr to niewiem  na święta zamawiałam tort mailowo.  Nasz tort był na 80 osób kosztował 700zł na priv wyśle zdjęcie:)
A jak ceny w tym roku niemam pojęcia.  Pozrawiam:)

Offline Myszk@ Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 22.09.2012
9 lutego 2011, 20:04
Cy ja też mogę poprosić zdjęcie na priv  :)

Offline kasiatra Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 09.092011
10 lutego 2011, 19:28
Ja zdecydowanie będę zamawiała tort od Sowy ( królewski ).  Mają pyszne, ciasta, torty, mniam. . .  Moim zdaniem nie ma lepszych w Bydgoszczy. 

Offline anulka 80 Kobieta

• Chuck Norris
25 lutego 2011, 16:47
My byliśmy u S. na degustacji i bardzo mi nie smakowało. PM też nie smakowało, jedyny który jego zdaniem był akceptowalny to był taki z wiśniami. Według mnie wszystkie torty były bez smaku, albo o takim samym smaku, takie gumowe i we wszystkich wyczułam sztuczne składniki. Tam jest masówka, wszystko robią z proszków.   Może to dlatego, że mam porównanie - w Grecji generalnie torty są wspaniałe (słodycze typu baklava i ciastka różnego typu mi nie smakują, bo są za słodkie, ale torty są obłędne). No ale te, które dali nam do posmakowania były okropne. PM mówi, żeby nie oczekiwać cudów i brać co jest, bo co za różnica (jak to on :) no ale ja się uparłam i szukaliśmy dalej.
W końcu zdecydowaliśmy się na Złoty lis w Łochowie i byliśmy zadowoleni. O dziwo zrobili tort w trzech lekkich smakach - królewski, jakiś z adwokatem i z wiśniami, ale był on pokryty marcepanem (chyba to był marcepan - taka biała "powłoka" :) . W S. twierdzili, że tylko ciężkie torty mogą być w marcepanie. Podejrzewam, że to ze względu na to, że składniki są sztuczne i by się zapadło. Generalnie tort był super i w smaku i z wyglądu. Ciasto też tam wzieliśmy i wyszło taniej niż w S.

Offline megi4507 Kobieta

• nowicjusz
28 lutego 2011, 14:02
A ja ostatnio byłam na degustacji w rzemieslniczej awangardzie. Bardzo miły właściciel. Wytłumaczył mi ze kremowe torty nie musza być niedobre i mdłe bo to zależy jakich kto używa składników. Smakowałam kilka i wszystkie były mniam. Jak robione w domu. Nie czułam chemii jak w niektórych cukierniach. Jedynie dekoracja tortru choć jadalna nie koniecznie jest smaczna. Chyba że ktoś lubi. No i ceny są też ciekawe. Ja generalnie zawsze lubiłam torty i ciasta od staropolskiej ale teraz nie można już zamawiać kilku smaków tylko 3eba się zdecydować na jeden a dla mnie to juz minus.

Offline zaba Kobieta

• maniak
  • data ślubu: lipiec 2011
28 lutego 2011, 19:02
a wiecie jak to wyglada cenowo w awangardzie? jest duza roznica miedzy staropolska i sowa?

Offline Mysikróliczek

• Chuck Norris
1 marca 2011, 13:39
Wydaje mi się, że cena bardzo podobna do Sowy. Oczywiście jeszcze zależy jaki tort byś chciała czy wg własnego projektu czy któryś ze standardowych...

Tort czekoladowy jest po prostu... PYCHA  ;D Truskawkowy tez mi bardzo smakował o dziwo - bo ja nie lubię owocowych tortów i ciast, ale Oni mają takie rześkie te smaki, mniam. Jak świeże truskaweczki  ;D

Offline kasiatra Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 09.092011
1 marca 2011, 17:13
Kiedyś Staropolska była tańsza niż Sowa, ale obecnie większych różnic nie ma.

Offline Ewiszka Kobieta

• Chuck Norris
12 kwietnia 2011, 21:25
orientujecie się czy któraś cukiernia w Bydzi robi foto-torty??

potrzebuję takowego na roczek córci ;D

Offline ada1988 Kobieta

• Chuck Norris
    • RELACYJKA :) ZAPRASZAM :)
13 kwietnia 2011, 16:07
o Ewcia bardzo dobre pytanie :D

Offline madziara07 Kobieta

• uzależniony
13 kwietnia 2011, 18:54
dawno dawno temu, tzn kiedy miekszalam w bydg a bylo to ponad rok temu, na cukierni "kokosanka" na dworcu PKS byla informacja ze robia torty ze zdjeciem, ale nie wiem czy to nadal aktualne

Offline dzika Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 27.08.2011
14 kwietnia 2011, 17:59
Witam
my planujemy kupić tort w Sowie z powodu smaku "ciasteczkowy"
mieliśmy okazje zjeść na weselu znajomych by;liśmy oczarowani goście zresztą też
mamy jeszcze dylemat co do wagi tortu bo ma byćo koło 100osób

Offline zaba Kobieta

• maniak
  • data ślubu: lipiec 2011
14 kwietnia 2011, 18:02
nam powiedziano w restauracji gdzie bedzie wesele, ze jesli o tort chodzi to sie przyjmuje na kazdego goscia po 100g ...

Offline ada1988 Kobieta

• Chuck Norris
    • RELACYJKA :) ZAPRASZAM :)
14 kwietnia 2011, 19:57
no własnie ja słyszalam o tej "kokosance" ona jest też na królowej jadwigi

Offline adzia7853 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 02 maj 2011
18 kwietnia 2011, 14:52
Tak przyjmuje się 100 g na osobę tylko jak będziecie zamawiać tort u Sowy to tort na 80 osób przyjmuje się wagę od 10-17 kg a tort na 100 osób 19-24 kg i płacąc zaliczkę przyjmują max wagę tortu np.  na 80 osób 17x45 zł(tyle kosztuje kg)=765 zł + ewentualne ciasta:) I jak zwracasz stelaż to rozliczacie się ;)

Offline AlicjaK Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 10.09.2011
1 maja 2011, 00:07
My wybraliśmy tańszy tort :) kosztuje 300 zł i jest 4 piętrowy... jedliśmy "królewski" i był bardzo smaczny....chociaż miał więcej kremu niż ciasta ale Nam smakował ... polecam cukierni na Kapuściskach  ::)

Offline aska25 Kobieta

• to my
  • użytkownik
  • data ślubu: 4 WRZESIEŃ 2010
3 maja 2011, 13:09
nasz kosztował 600 i mial  pieter jak ktos ma ochote moge przeslac zdiecia na prv pozdrawiam

Offline Iwnama Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 17 IX 2011
5 maja 2011, 22:18
Alicja, Aska a te wasze torty to u Sowy tak? Sa takie różne opcje cenowe? Czy też są to inne cukiernie? Bo właśnie mamy zamiar jakiś tort zamówić...

Offline AlicjaK Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 10.09.2011
6 maja 2011, 22:56
Mój tort nie będzie z Sowy tylko z takiej małej cukierni na Kapuściskach. U mnie cena tort zależy od kg ciasta... :) mój bedzie miał 4 piętra (dla 90 osób) i bedzie 12 kg ciasta :) u mnie jest kilka smaków do wyboru... ja jadłam królewski ale są też czekoladowe, adwokat :)

Offline aska25 Kobieta

• to my
  • użytkownik
  • data ślubu: 4 WRZESIEŃ 2010
7 maja 2011, 00:23
Kochanie ja ałam ze Staropolskiej byl czaowy na łuku a nie na zwyklym stojaku pietrowym maja tez ksztalt serca poprostu czaad;););)

Offline kuseczka Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 2.07.2011
26 maja 2011, 10:23
Hejka dziewczyny  ;D
Ja właśnie na etapie poszukiwania tortu,
Zastanawiam się między sową a awangardą.
Proszę powiedźcie jak to wygląda u sowy czy wiem ile wkońcu zapłacę za tort czy nigdy do końca nie?
 W awangardzie są wszystkie wycenione na stronie  na sztuki,ale teraz pytanie? czy ich torty wyglądają  ja na zdjęciach?
No i czy u sowy też wyglądają jak na zdjęciach?
Głowa mi już pęka!!! A jak z tymi smakami? chciałabym tort taki delikatny zrobią mi w masie???
POMOCY!!!! bo sama już niewiem. . . . . .  :o :o

Offline Precelek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2011
26 maja 2011, 10:25
nie odpowiem na Twoje pytanie, ale powiem CI jedno.

W całym torcie weselnym chodzi o efekt wniesienia, on jest rozkrajany w gtakim tempie, ze wiekszosc ludzi zoabczy dopeiro na zdjeicach jak mniej wiecej wyglądał.
Ważne, żeby nie był zbyt ciężki, żeby nie zaszkodził gościom. a cała reszta .... myslisz,ze warto wydawać na tort takie krocie jak to jest w awangardzie albo w sowie ?

To jest tylko moje subiektywne zdanie, bo ja nie zabytnio rozumiem kupowania wyrąbanych tortów, które cieszą oko przez chwilę :)

• Chuck Norris
26 maja 2011, 11:02
Zgadzam się z Precious. Sama z perspektywy czasu stwierdzam, że za bardzo się "rozczulałam" nad tym tematem, bo w sumie każdy i tak zje po kawałku, a nawet jak tort nie będzie najlepszy, to nikt się tym nie przejmie. Gorzej jak "konkretne" jedzenie jest niedobre, albo mało, bo do wódki to raczej konkrety się spożywa. ALe nadal jestem przeciwniczką Sowy. Uważam, że ich torty są okropne, sztuczne i przereklamowane. Płaci się za markę. I dokadnie tak jak napisalas + do konca nie wiadomo ile zaplacisz. Dopiero po weselu sie dowiesz przy ostatecznym rozliczeniu. Trzeba wpłacić więcej "na zapas", a potem ewentualnie oddają. Polecam natomiast Złoty Lis (od nich mieliśmy) - naturalne, nie z proszku i przepyszne. No i znacznie taniej niż u Sowy.  Chociaż torty z Awangardy też mnie kusiły ze względu na wygląd :) ale nie próbowałam, więc nie wiem.

Offline Precelek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2011
26 maja 2011, 11:05
anulka80 my tez będizemy mieć ze złotego Lisa, urzekły nas głównie smaki ... no i poza tym to była pierwsza cukiernia, która zdecydowała sie z robić tort na 100 osób w formie prostokatów :)

• Chuck Norris
26 maja 2011, 11:09
tak, oni sa bardzo elastyczni :) nam zrobili lekkie ciasto w marcepanie, a u Sowy stwierdzili, że to niemożliwe, bo tylko ciężkie torty mogą być w marcepanie. Pewnie to kwestia tego, że w Lisie używają naturalnych składników (np, jajek, a nie jajek w proszku). Ciasto też było przepyszne i jeszcze w poniedziałek smakowało jak świeżutkie.