e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Tort?  (Przeczytany 178303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ali Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 05.09.2009
Odp: Tort?
10 marca 2009, 12:32
ska masz rację z tą salmonellą, chyba jednak wszystko, tj. tort i ciasta w jednej cukierni zamówię

Offline ali Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 05.09.2009
10 marca 2009, 12:44
Przypomniała mi się jeszcze jedna cukiernia Krys-And. Znajomi mieli ciasta od nich i podobno były bardzo smaczne. Korzystałyście z tej cukierni?

Offline Annapurna83

• nowicjusz
  • data ślubu: kwiecień 2009
12 marca 2009, 22:18
Dziś byłam w Gusto Decoris na Dworcowej. Torty z wyglądu mają prześliczne i bardzo oryginalne, dekoracje na życzenie, w tym bardzo ładne jednokolorowe figurki pary młodej, kolory do wyboru, można przyjść z własnym pomysłem lub dowolnie modyfikować ich wzory. Niestety osobiście nie próbowałam ich wyrobów, ale znajomi mówią, że ok. Smaki tortu również do wyboru jaki kto sobie wymyśli. Oczywiście możliwe, a nawet wskazane różne smaki przy tortach piętrowych. Pan, który je przygotowuje pracował wcześniej u Sowy, więc myślę, że będzie ok :). W cenie tortu jest dowóz na terenie Bydgoszczy oraz stojaki/podstawy czy co tam akurat potrzebne (oczywiście do oddania). Cena to 50 zł za kilogram, żadnych dopłat za dekoracje itd. Liczy się wagowo, przyjmuje się około 1 kg na 10 osób. Cena 1 kg to 50 zł. Myślę, że cena konkurencyjna. Mam nadzieję, że dobry będzie bo już zamówiłam :D

Offline ska Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 25-04-2009
13 marca 2009, 08:38
To się nazywa szybka decyzja!  :D

Offline etkapetka Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 16.05.2009
15 marca 2009, 18:03
a ktoś wie ile kosztuje kg tortu u Sowy??
Dzisiaj jadłam tort od Polmatu. Byl pyszny a do tego przepiękny.

Offline michasia Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 30.05.2009
16 marca 2009, 10:07
u sowy mają przewaznie w kawiarniach kartę z tortami i tam sa ceny-ile kosztuje np. 40 i 70porcji. za ok.50porcji wychodzi ok.700zł,ale nie jestem pewna.
jest też cukiernia rem marco-maja swoją stronę w necie i wczoraj jadłam tort królewski od nich-całkiem, całkiem był, koszt tortu na 50 porcji to 250zł, w staropolskiej cena to jakies 45zł, a tego co pamiętam. jest jeszcze bardzo dobra cukiernia złoty lis, czy jakoś tak-mieści się na ulicy która odchodzi od królowej jadwigi i łączy się z dworcową- i tam maja ok.42zł za kg.

Offline Annapurna83

• nowicjusz
  • data ślubu: kwiecień 2009
16 marca 2009, 20:28
Ja jakoś mam inne dane, bo rzeczywiście za tort okolicznościowy w Staropolskiej z tą masą, a nie kremem na wierzchu, to 45 zł, ale już weselny, czyli chyba tym się różniący, ze piętrowy z tymi tam stelażami i podstawami no i chyba dowozem to już 70 zł za kilogram. O Rem Marco tez słyszałam jak byłam w Gusto Decoris, bo podobno współpracują ze sobą i tez ceny za torty weselne maja takie same, tylko w Gusto Decoris dużo ładniejsze dekoracje i wykończenie.

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
17 marca 2009, 07:43
Od Sowy taki "tani" tort? Koleżanka brała w zeszłym roku na 100 osób 3-piętrowy i zapłaciła tylko za niego ok 950 zł :/ Chyba, że miała jakieś wymyślne rzeczy na nim, ale nie przypominam sobie. O cukierni Polmat nie słyszałam, muszę się tam wybrać :)

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
18 marca 2009, 15:07
etkapetka a gdzie byłaś w tym polmacie? Ja byłam w okolicy i nie mogłam tego zlokalizować :/

Offline Agii_87 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 17.07.2010
18 marca 2009, 15:14
kilogram tortu u "sowy" kosztuje 42 zł ,

a za dodatkowa dekoracje sie płaci osobno czyli jakies figurki ,zywe kwiaty ,kwiaty z marcepanu itp itd....

Offline meastyczna Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 28.08.2009
19 marca 2009, 19:07
Witam:) Ja już zamówiłam torcik z Gusto Decoris.  Myśle że to najlepszy wybór ze wszystkich Bydgoskich cukierni.  Torty są bardzo piękne i dość niespotykane,a do tego smaczne bo miałam okazje próbować:) Jeśli chodzi o cukiernie typu Sowa, Staropolska to według mnie nie maja zbyt duzej oferty co do torów ślubnych czy na inne okazje jest tam kilka tortów w katalogu i do tego niegodnych swojej ceny. Za to w Gusto jest pełen "luksus" co do wyglądu tortu można wdrożyć swój pomysł, kolorystykę,kształt, smak itp.    Myśle że człowiek,który potrafi stworzyć takie działo potrafi stworzyć każdy tort według waszych upodobań:) Co do cukierni Polmat to według mnie większość pomysłów na torty jest zaczerpnięta właśnie z  Gusto Decoris więc wątpie czy taka cukiernia podoła klientowi ktory przyjdzie ze swoim pomyslem ciężkim do realizacji. . . To tyle ode mnie :)

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
19 marca 2009, 19:18
Myślę, że z moim PM też weźmiemy z tej cukierni. Byliśmy tam kilka dni temu i zrobili na nas naprawdę dbre wrażenie. To co mnie najbardziej przekonuje to nie tylko wygląd, ale jak piszesz, to, że mogę sama stworzyć swój tort w tej samej cenie (chyba, że zacznę wymyślać niestworzone historie ;> ). Chyba zamówimy sobie jakiś na święta, żeby posmakować i teraz nic tylko szukać projektu :)

Offline etkapetka Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 16.05.2009
19 marca 2009, 22:30
carollaa Polmat jest zupełnie na końcu Bartłomieja z Bydgoszczy. Cukiernia ta jest w kompleksie pawilonów. Jest tam też monopolowy i drogeria. Cukiernia nie jest widoczna i chyba nawet nie jest podpisana bo tam nie można kupić tortu, tzn. jest to miejsce gdzie wykonują torty i ozdoby. Ja się tam dostałam od strony zaplecza bo od frontu nie ma wejścia.

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
20 marca 2009, 07:35
A dziekuję :) zadzawonie pewnie i się umówie na jakieś spotkanie.

Offline dawidbdg Mężczyzna

• nowicjusz
  • data ślubu: 6.06.09r
8 kwietnia 2009, 20:33
ja na pewno od Sowy:) maja najladniejsze

Offline emyla Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 04.09.2010
24 kwietnia 2009, 12:17
Sowy nie polecam. . .  Ceny wyższe, niż w innych cukierniach, a niestety kilka razy zrarzyło się, że ciasto u nich kupione nie było zbyt świeże.  O Gusto Decoris nigdy wcześniej nie słyszałam, ale to, co zobaczyłam na ich stronie  :o To są arcydzieła, a nie torty! ;)

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
24 kwietnia 2009, 15:12
W Gusto Decoris bralam torcik na święta i już zamówiłam wstępnie na ślub. Tort był rewelacyjny i wszyscy się zachwycili. W życiu bym na nich nie trafiła, gdyby nie to forum :)

Offline Sandra87 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 12.06.2010 :):)
26 kwietnia 2009, 19:04
Ja moge polecić tort z orbisu. W zeszłym roku bylismy na weselu kuzynki , tort był pyszny ; nie ciężki , nie na kremie z margaryny; taki deliktany wspaniała nawet 2 porcje zjadałam...Po takim jedzeniu weselnym zjadłoby sie cos lekkiego a on własnie taki był. Nazywał sie chyba królewski. Oczywiście miał trzy pietra , a koszt jak pytałam to tylko 250 zł więc warto , my napewno zdecydujemy sie na tort właśnie z orbisu.

Offline ska Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 25-04-2009
28 kwietnia 2009, 14:08
myśmy jednak mieli tort ze słodkich pokus- ale 3 różne, śmietanowy, drugi czekoladowy, a trzeci czekoladowo-śmietanowo-jakiśtam :). dobre i różne

Offline marta83 Kobieta

• bywalec
    • Relacja
  • data ślubu: *  09.05.2009   *
20 maja 2009, 23:19
W Szczecinie tort weselny od Sowy kosztuje 50zl za kg, wiem bo u nich zamowilam swoj i byl swiezy, bo jadlam  ;D

Offline michasia Kobieta

• forumowicz
23 maja 2009, 21:33
ja zamówiłam tort w cukierni arystokratka w szubinie(choć cukiernia jest żnińska). byłam w tym roku na 2 przyjęciach, na jednym był tort królewski od sowy i był taki sobie, choć zawsze mi od nich smakował, ale jakoś się do tego nie przyłożyli) a na drugim przyjęciu był też królewski i włąśnie z Arystokratki i był przepyszny, lekki i nie za słodki.pozatym dużym argumentem jest cena-27zł/kg:)
wesele za tydzień, więc później napisze jaki był:)

Offline AniaRomek Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 21.08.2009
24 maja 2009, 22:33
No to michasia oby był najpyszniejszy na świecie!!!!
Będe trzymać kciuki :)

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
2 lipca 2009, 12:36
Za chwilę zamawiamy tort i ciasto. Rozważamy Sowę i Staropolską. Skłaniamy się chyba ku tej drugiej cukierni, bo ostatnio słyszeliśmy wiele złego o tortach od Sowy. Wygladają super, ale gorzej jest ze smakiem. Jakie jest wasze zdanie? Próbowaliście ostatnio tortów z tych dwóch cukierni?

Offline nataliaxp

• ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
2 lipca 2009, 12:39
Wiem napewno ze ciasta od staropolskiej ostatnio sa lepsze niz w sowie.
Mojej siory corka miala przyjecie i zamowilismy tort od sowy. O 9 rano odebralismy go a o 12 zjedlismy - tort okazal sie kwasny - ostatnia baza kremu byl zepsuta  :-\

Ja juz musze zamawiac i nie wiem jaka decyzje podjac  ??? ??? ??? ???

Offline hanka Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 1.05.2010
2 lipca 2009, 13:09
Ja mam jeszcze "trochę" czasu ;) ale jak już przyjdzie pora to na pewno będę zamawiać w Staropolskiej! Ceny dużo mniejsze a smak na tym samym - jak nie lepszym - poziomie. Ostatnio zamawiałam u nich czekoladowy tort na inną okazję i był przepyszny! ;D 

Offline japcio Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 2009
2 lipca 2009, 13:17
no właśnie, cena. W Staropolskiej tort na ok 100 osób, czteropiętrowy kosztuje 500zł. Samemu można wybrać stojak i figurka jest gratis. A u Sowy, wg mojej teściowej, taki sam tort kosztowałby 1000zł. Czy to możliwe, żeby taka różnica była???

Offline iza22 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 20.09.2008
2 lipca 2009, 13:18
ja na torty od Sowy nigdy narzekać nie mogłam, zawsze byłam zadowolona, ślubny tort też był super

Offline Agii_87 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 17.07.2010
4 lipca 2009, 14:41
Japcio niestety mozliwe :(
tort u sowy kosztuje 42 zl za kilogram na sto osob to jakies pewnie 15-20 kg,
20*42kg to jest 840 złotych ,za figurki 3ba płacic osobno jakies 50 złotych ,za kwiaty jak sie chce miec zywe równiez.... 1000zł wyjdzie ://

Offline michasia Kobieta

• forumowicz
8 lipca 2009, 00:33
a ja już wześniej pisałam, że będe miała tort z cukierni z Szubina (własciwie w Szubinie jest sklep, a cukiernia w Żninie).
tort był przepyszny. kosztował niecałe 200zł, wszytskim smakował. miałam 3 pietra na 55 porcji, a własciwie zostało całe górne pięto i prawie pół dolnego. fakt, że kroiłam takie dość cienkie kawałki, ale na weselu nikt nie chciał dokładki i chyba tylko 2 osoby podziubały. szkoda jak się tyle wydaje na tort a później kazdy tylko dziubnie i zostawi.
następnego dnia też tort znikał.
byłam bardzo zadowolona. figurka i wypozyczenie stelażu w cenie.

co do Sowy, to u mojej kuzynki na przyjęciu 3.05 tez był od nich tort i był średni...tak jak normalnie królewski ma biszkopt przekładany pionwo jasny i ciemny, to ten był tylko ciemny i dotego mocno kakaowy/. a tort królewski z Szubina miało dziecko znajomej i był przepyszny.
lekki, no po prostu niam...na pierwsza rocznice ślubu też chcemy tam kupić:)

Offline nataliaxp

• ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
  • Chuck Norris
8 lipca 2009, 11:24
Witam kochane.

Wczoraj byma w staropolskiej i juz wiem ze tam nie zamwowie poniewaz onia w swoim glownym punkcie maja akurat remont i na moj slub czyli 1 sierpnia (szczyt wakacji) jest duzo urlopow i maja ograniczona produkcje.
Jesli ym chciala pietra to moge zamowic ale wszytskie jednego samku, nie wszytskie produkuja na ten czas.

Ja nie chcialabym sie ograniczac co do samkow i jakosc dlatego dzisiaj jade zamowic do Sowy (mialam wczoraj zamowic ale spoznilam sie do sklepu bo nie wiedzialam ze do 17 tylko byl otwarty  :-\ )

W staropolskiej sa takie ceny:
3 pietra - do ok. 60 osob 400 zł
4 pietra - do ok. 90 osob 500zł
5 pieter - do ok. 120 osob 600zł

Jakie ceny wyjda w Sowie dam dzisiaj znac :)

Buziaki  :-* :-* :-*