e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Tort?  (Przeczytany 179091 razy)

Offline konfiturka1979 Kobieta

Odp: Tort?
21 czerwca 2010, 11:57
My na 100 osób (kiedy zamawialiśmy tort i ciasto tyle osób zakładaliśmy) za tort "Miłosna Harmonia" (kremowy: 2 niższe stopnie:tort "ciasteczkowy" - polecam gorąco, najwyższe piętro:marcello - taki sobie) ciasto, figurka, kaucja za stojak i transport zapłaciliśmy ostatecznie niecałe 1.200 zł Wszystko od Sowy.

Offline Nemezis Kobieta

21 czerwca 2010, 12:11
Ech, zastanawiam się, co ludzie widzą w tym torcie ciasteczkowym... Już wcześniej nam go polecano, ale podczas degustacji u Sowy stwierdziliśmy, że to straszne paskudztwo :p Zdecydowanie za słodki i to był chyba jedyny kawałek, którego nie daliśmy rady zjeść do końca :P Ostatecznie zdecydowaliśmy się na tort "Miłosna harmonia" w smakach: dół - czekoladowy, środek - cytrynowy, góra - węgierski :) Do tego figurka "Młoda para stylizowana" :)

21 czerwca 2010, 16:53
może dlatego, że to kwetia gustu ... smaku ... nasi gości zajadali się tym "paskudztwem" ... a tort to ciasto ... musi być słodkie

22 czerwca 2010, 09:39
wg.  mnie ciasteczkowy to jeden z lepszych ich wyrobów.  Mogłabym go jeść codziennie :)

Offline Nemezis Kobieta

22 czerwca 2010, 10:45
Może w mojej rodzinie ludzie mają nietypowy gust do tortów, bo podobnie było z 'mefisto' ze Staropolskiej - wiele forumek się nim zachwycało a jak kupiłam go do spróbowania, to też wydał nam się bardzo przeciętny ;)

Offline niuniuśka Kobieta

22 czerwca 2010, 20:42
I mefisto i ciasteczkowy bleeeeeeee. Mój faworyt to gruszkowy:))))
« Ostatnia zmiana: 23 czerwca 2010, 10:50 wysłana przez Maja »

Offline Nemezis Kobieta

22 czerwca 2010, 22:32
a mój czekoladowy, węgierski, pralinowy i truflowy ;D a ze Staropolskiej wiśniowy i hiszpański :)

22 czerwca 2010, 22:35
o TAAAAAAAAAAK ;D pralinowy mniam :P pychota!!!! chyba mamy podobny gust:)))

Offline OlaSzelag Kobieta

• Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 07.08.2010
23 czerwca 2010, 14:27
czytam i zazdroszczę zdecydowania !! ja nie znoszę tortów i ciast a za tydzień czeka mnie degustacja i wybór smaku tortu na wesele !!
i już sama nie wiem chciałam coś słodkiego ale bez przesady nie może być mdłe i nie znoszę ciężkich kremów ciasto powinno być lekkie oj chyba będą mieli ze mną w cukierni problem!! Pozdrowienia dla  tych niezdecydowanych !!

23 czerwca 2010, 14:33
Już pomijając Nasze gusta, dziewczynki, pamiętajmy przede wszystkim o Gościach kiedy wybieramy tort ...

23 czerwca 2010, 17:52
Masz racje konfiturka1979 ale pierwszy kawałek dla nas i możemy poszaleć:)

23 czerwca 2010, 21:21
Pierwsze kawałki tortu należą się rodzicom - tak wg tradycji niby ... a szczerze powiem, że My byliśmy tak przejęci, że zapomnieliśmy skosztować tortu na weselu i czasu mało było ;) jedliśmy go na poprawinach po kryjomu w kuchni, bo mało zostało  ;D

Offline orinokooo Kobieta

• Marzenia trzeba spełniać.. same się nie spełnią:D
  • użytkownik
  • data ślubu: 10-07-2010
24 czerwca 2010, 15:26
czytam i zazdroszczę zdecydowania !! ja nie znoszę tortów i ciast a za tydzień czeka mnie degustacja i wybór smaku tortu na wesele !!
i już sama nie wiem chciałam coś słodkiego ale bez przesady nie może być mdłe i nie znoszę ciężkich kremów ciasto powinno być lekkie oj chyba będą mieli ze mną w cukierni problem!! Pozdrowienia dla  tych niezdecydowanych !!

Też nie znosze ciast - odpuściłam sobie degustację - teściowa wybrała ciasta i będzie wybierać też smaki tortów - z moim przyszłym mężem :D oni się na tym lepiej znają :D

Offline syla:) Kobieta

28 czerwca 2010, 16:45
Jaki jest koszt dowozu tortu ze Staropolskiej? Bo chyba Sowa robi to za darmo z tego co słyszałam...

Offline ada1988 Kobieta

28 czerwca 2010, 19:56
staropolska dowozi tort za darmo

Offline Daruda Kobieta

28 czerwca 2010, 20:00
z tego co wiem,to Sowa dowozi za darmo ,ale tylko na terenie miasta.

Offline Nemezis Kobieta

28 czerwca 2010, 20:11
Dokładnie - obie cukiernie dowożą tort gratis na terenie miasta a dalej trzeba płacić (w Staropolskiej 1 zł za kilometr).

Offline OlaSzelag Kobieta

• Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • data ślubu: 07.08.2010
19 sierpnia 2010, 07:51
Już po więc mogę się podzielić wrażeniami.

Zamówiłam Tort + ciasto z cukierni Chmielewscy bo na targach dostaliśmy od nich 13% rabatu. I choć na forum nie o tej cukierni różnie pisało ja ja gorąco polecam.

Bez rabatu licząc za tort 3 piętrowy na 60 osób  śmietankowo budyniowy zapłaciłam 261 zł + kaucja za stojak oczywiście zwrotna 150 zł.
Ciasta braliśmy standardowe sernik jabłecznik itp...  było smaczne, świeże poprostu dobre.

Ale tort rewelacja goście się nim zajadali, na początku prosili o cienkie kawałki a potem szli po dokładki cały tort znikną!! Był lekki puszysty nie był mdły ani za słodki biszkopciki pięknie puszyste po prostu rozpływał się w ustach!! Więc ja gorąco polecam a ze zniżką za całość  ciasto - 1,5 blachy bo moja rodzinka z tych mało ciastowych jest (tort + ciasto zapłaciłam 374 zł )

Polecam cukiernie Chmielewscy!!

Offline Moshka Kobieta

24 sierpnia 2010, 23:25
My sie zdecydujemy chyba na Orbis, ceny przystepne. . Mamy taki pomysl na 'torcik'  

Offline Moshka Kobieta

24 sierpnia 2010, 23:27
chcialam umiescic zdjecia ale nie umiem:P chcielibysmy miniaturki torcikow dla kazdego:)

Offline aska25 Kobieta

25 sierpnia 2010, 08:51
ja powiem szczeże że wybrałam jeden smaż żeby sie już nie bawic w pytanie gości który smak ale  nie od sowy tylko w Staropolskiej i mam tort 5 pietrowy za 600 zł + kaucja za stojak zwrotna 100  też mają duży wybur ja tam jestem  zadowolona;)

Offline anulka 80 Kobieta

12 grudnia 2010, 16:03
dziewczyny, czy mozecie mi przeslac na priva jakis namiar na torty z orbisu w internecie? z gory dziekuje!

Offline elba

27 stycznia 2011, 12:39
Czy ktoś miał może tort z rzemieślniczej awangardy? Chcielibyśmy nietypowy tort - a w Bydgoszczy chyba tylko tam są w stanie się podjać.

Offline katepolak Kobieta

29 stycznia 2011, 22:58
Sowa również robi torty wg indywidualnego pomysłu/projektu, taka przyjemność kosztuje 69zl/kg. Wszystkie takie atrakcje zamawiać można wyłącznie na Ks.Shulza. Torty z kolekcj kosztują 20 zł taniej (za kg oczywiście). Pojawiły się nowe wzory, więc warto je zobaczyć, są już na stronie, można je też obejrzeć w wersjach miniaturowych u Sowy na mostowej.
Pani mi dziś tłumaczyła, że pod marcepan (czyli wtedy, gdy porywamy się na wymyślne kształty, gdzie niesatysfakcjonuje nas delikatna śmietanowa dekoracja ;)) nadają się tylko ciężkie kremowe smaki, przez co mniej więcej 16 porcji waży 3 kg. Na 80 osób wychodzi, więc 15kg...wydaje się mega dużo, ale cenowo się zgadza, bo wtedy za tort z kolekcji płacimy 735zł a 1035zł za własny projekt.
Te obliczenia wynikają wyłącznie z tego co powiedziała mi Pani w cukierni, były panny młode najlepiej będą zorientowane czy to faktycznie prawda...

Offline zaba Kobieta

30 stycznia 2011, 14:29
z moich obserwacji wynika, ze im bardziej wymyslny tort tym jest gorszy w smaku, tak jak katepolak pisze - nadaja sie do tego tylko kremowe strasznie ciezkie smaki, co w konsekwencji prowadzi do margarynowego smaku ciasta, bleee...na jednym weselu wlsanie po takie przepieknym torcie gosci rozbolaly brzuchy i impreza skonczyla sie zaraz po torcie czyli ok 24 :-\...wiec my stawiamy na smak ciasta, a nie na wyglad - chociaz czasem zle mi z tym gdy widze jakie cuda cukiernicy potrafia wymyslic :-\...

2 lutego 2011, 20:43
Czy ktoś z was miał okazję próbować tortów z cukierni Cristal w Bydgoszczy. Siedziba główna jest na Wojska Polskiego i korzystają z niej takie lokale jak Tango, Pod bębem i Reatauracja Leśna. Jak ktoś zna ich wyroby to proszę o opinie.

Offline knatalia Kobieta

3 lutego 2011, 20:52
tortu z tej cukierni nie miałam okazji smakować, ale ciasto tak.  I powiem tylko, że nie polecam.  Było bardzo nie dobre.

A tak na marginesie restauracja tango już zrezygnowała z usług tej cukierni

Offline Precelek Kobieta

3 lutego 2011, 23:20
Tango zrezygnowało, podobnie jak inne restauracje ze Spółdzielni Gastronomicznej, a to dlatego, że mają miec swoja cukiernie w Telimenie na dole...tak przynajmniej mówiono mi jak rezerwowałam tam salę.

Offline Precelek Kobieta

3 lutego 2011, 23:23
weszłam teraz na stronę tych restauracji i jest napisane, ze niby korzystają z usług cristal ... no to teraz juz nic nie wiem, bo Pani we wrzesniu twierdziła inaczej.
Zobaczymy ... nie straszcie ;)

Offline knatalia Kobieta

4 lutego 2011, 00:22
no ja swoje wesele mam właśnie w tangu.  I w styczniu pani powiedziała, że z usług cukierni Cristal zrezygnowali (na całe szczęście) i ciasto ma być z jakiś 2 bydgoskich cukierni, ale z jakich to już się nie interesowałam, bo ciasto już i tak mam zamówione w innym miejscu;)