e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Tort?  (Przeczytany 177852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline niuniuśka Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 25.06.2009
Odp: Tort?
24 kwietnia 2010, 21:36
Dziewczyny mam dylemat...... nie wiem o której podać tort:(((
Na cywilnym nie miałam problemu był obiad a później kawa i tak poszedł torcik teraz to mam weselicho na sali:)))
Ale bardziej sklaniam sie po obiedzie bo na moim vywilnym poszedł jak burza,
Tyle,ze o 24 tak by elegancko było:) a co myslicie o krojeniu przez cukierników??? widział to ktoś kiedyś na jakimś weselu?
znacie może orjentacyjny koszt??? ;D

Offline zygi28 Mężczyzna

• użytkownik
24 kwietnia 2010, 22:01
U nas będzie tort po obiedzie. Z doświadczenia wiem, że jak byłam na czyiś weselach i tort był podawany o 24 to już mi się go nie chcialo jeść.

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
25 kwietnia 2010, 14:54
U nas tort był o 22.30 i to było najlepsze rozwiązanie! przed oczepinami a spokojnie a daleko do ciepłego dania.

Mieliśmy krojenie przez cukiernika i wszystkim to polecam. My ukroiliśmy tylko pierwszy kawałek, a reszte on. Super sprawa, piękna oprawa, polecam.

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 3 lipca 2010
25 kwietnia 2010, 16:28
a to nie jest tak, że tort wnosi i kroi obsługa lokalu, w którym odbywa się wesele?

Offline carollaa Kobieta

• Chuck Norris
25 kwietnia 2010, 16:41
a to nie jest tak, że tort wnosi i kroi obsługa lokalu, w którym odbywa się wesele?

Zazwyczaj tak jest, chyba, ze są inne zwyczaje w lokalu. My chcielismy miec troszke inaczej :)

Offline Moniskaa Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 15.05.2010
25 kwietnia 2010, 19:02
My mamy  tort około 22:00, a zaczynamy kroić go sami, przynajmniej pierwsze kawałki dla rodziców. Później jak chcemy możemy dalej sami działać albo poprosić kelnerów, którzy są obok nas w "pogotowiu" :)

Offline ada1988 Kobieta

• Chuck Norris
    • RELACYJKA :) ZAPRASZAM :)
26 kwietnia 2010, 13:56
my mieliśmy tort o 23:00 i u nas rozszedł się jak ciepłe bułeczki :)
my postanowiliśmy sami pokroic tort :)

Offline madziara07 Kobieta

• uzależniony
26 kwietnia 2010, 21:25
na weselu z przed tygodnia na którym byliśmy tort tez był podany ok 23... zostało ponad połowa a moim zdaniem dlatego że po tort trzeba się było zgłosić do krojących.. a nie każdemu się chciało, mi np nie, wolałam jeść to co na stole. tort kroili państwo młodzi i baaaaardzo długo to trwało, zbyt długo moim skromnym zdaniem.
w ogóle to było dziwne wesele, ciasta chyba nikt nie ruszał.. nie wiem czemu..czyżby dlatego że nie pasują jako zakąska do wódki?? ;)

Offline ada1988 Kobieta

• Chuck Norris
    • RELACYJKA :) ZAPRASZAM :)
26 kwietnia 2010, 21:39
no u mnie było tak że się kółko zrobiło i każdy po tort przychodził :)

Offline OlaSzelag Kobieta

• Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • data ślubu: 07.08.2010
27 kwietnia 2010, 08:23
Po konsultacji z Mamą postanowiliśmy podać tort po obiedzie jako coś słodkiego do kawy po pysznym obiadku.
Po 24 podamy coś ciepłego, a nie słodkiego.
Tort pokroimy sami na początku oczywiście potem przekażemy go obsłudze żeby było szybciej.

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
27 kwietnia 2010, 12:18
Nam obsługa lokalu odradziła podawanie tortu zaraz po obiedzie, ponieważ wtedy będą wnosić deser lodowy a zaraz po nim ciasto. Myślę, że podamy nasz tort ok. 22 :)

Offline Grarem Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: wrzesień 2010
27 kwietnia 2010, 20:41
My zastanawiamy sie nad godziną 21 lub 22 to chyba odpowiednia pora na słodkości, o północy otrzepiny, a zaraz potem pokaz sztucznych ogni. Torcik jest już zamówiony teraz trzeba wybrać odpowiednią porę na jego podanie.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
13 maja 2010, 11:26
Znowu potrzebuję Waszej rady :) Które smaki tortów od Sowy możecie polecić? Niestety w grę wchodzą tylko torty kremowe, więc takie smaki jak malina czy truskawka w naszym przypadku odpadają :(

Offline aśka_marcin

• nowicjusz
  • data ślubu: 26-06-2010
13 maja 2010, 14:30
Ja mialam ten sam problem jesli chodzi o torty od sowy, dlatego zdecydowalam sie na staropolską, ale jesli moglabym ci cos polecic to na pewno tort marcello - mysle, ze z tych wszystkich kremowych smakow jest najlepszy. pozdrawiam

Offline aśka_marcin

• nowicjusz
  • data ślubu: 26-06-2010
13 maja 2010, 14:32
zapomnialam napisac, ze marcello jest to tort czekoladowy z kawalkami wisni delikatnie nasaczony alkoholem i naprawde dobry

Offline aska25 Kobieta

• to my
  • użytkownik
  • data ślubu: 4 WRZESIEŃ 2010
6 czerwca 2010, 13:31
ja z pwenoscia polecam staropolska maja godne uwagi oferty i płacicie tylko za tort a nie za nic wiecej. Co jedynie trzeba opłacic to stojak do torty 100zł ale spokojnie oddaja je przy zdawaniu stojaka taka zaliczka jak by sie cos stało. Ja wybrałam tort 4 pietrowy i cena jest 650zł wiec jest oki pozdrawiam;)))

Offline Precelek Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 04.06.2011
7 czerwca 2010, 15:13
aśka 25, a na ile osób jest planowane Twoje wesele ??
u mnie jest na okolo 110 osob i sie zastanawiam, cyz taki by sttarczyl :)

Offline aska25 Kobieta

• to my
  • użytkownik
7 czerwca 2010, 17:46
myszko u mnie jest na około 60 ale poprawiany robimy na więcej około 100 ta moja opcja jest na 120 wiec powinno starczyć zawsze mozesz podejsc do lokalnego ich sklepu maja katalogi i opisy do nich wiem ze maja opcję większych też a różnica będzie około 150 zł;))))

Offline orinokooo Kobieta

• Marzenia trzeba spełniać.. same się nie spełnią:D
  • użytkownik
  • data ślubu: 10-07-2010
11 czerwca 2010, 11:23
To ja chyba będe oryginalna, zamawiam tort z cukiernio-piekarni Baton - pyszne maja wypieki i najważniejsze, cukiernik zrobi mi taki jaki mi sie wymyśli i nie muszę wybierać  zgotowych rozwiązań ale to tez po cześci dlatego, że mam tam członka rodziny...
Ale myslę że jakby ktos zamawiał w sklepie to tez nie byłoby problemu - jeśli ktoś szuka pysznych ciast, w normalnych cenach - polecam..

A tak informacyjnie - tort z Rzemieślniczej Awangardy (co prawda prześliczny) na 100 osób kosztuje 1900 zł - szok!

Offline niuniuśka Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 25.06.2009
14 czerwca 2010, 15:02
No SZOK :o :o ja Płace na 100 osób 890zł  w Awngardzie to co Ty za tort wybrałaś???
Jak co zdjęcia mojego wyśle na priv;0  :-*

Offline Grarem Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: wrzesień 2010
14 czerwca 2010, 18:01
My równiez zamówiliśmy tort w Awangardzie i wyszło 55 porcji nie całe 500 zł. W czasie rozmowy, Pan z cukierni powiedział, że ceny sa uzaleznione od smaku oraz od formy, nie ukrywał, że czym wiecej zdobien cena idzie w górę. My wybraliśmy dwie walizki tzw. Podróż poślubną. Ich wyroby nie należą do najtańszych to fakt, ale po degustacji stwierdziłam, że dawno nie jadłam tak pysznego ciasta.

• użytkownik
14 czerwca 2010, 20:44
No SZOK :o :o ja Płace na 100 osób 890zł  w Awngardzie to co Ty za tort wybrałaś???
Jak co zdjęcia mojego wyśle na priv;0  :-*

He he nie wybrałam... ja tylko pytała ile taki co mi się podoba by mnie kosztował...
Tak jak pisałam tort robię w Batonie :) i ciasta też tam zamawiam:)

Offline silena Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: czerwiec 2010
15 czerwca 2010, 18:55
Jeśli chodzi o ceny i smak- polecam Orbis. Wbrew pozorom mają bardzo przystępne ceny. Dodatkowo zrobią taki tort jaki tylko się chce. My wzór wybraliśmy z internetu. Cena- 450 zł ( na 70 osób)

• użytkownik
15 czerwca 2010, 22:19
hmm o Orbisie bym nawet nie pomyślała... wydawałoby się że drogo a tu proszę cena całkiem całkiem

Offline silena Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: czerwiec 2010
15 czerwca 2010, 23:17
No właśnie tak samo myślałam, a tu pani na samym wstępie mówi, że maja najtaniej w Bydgoszczy ( i chyba to prawda- przynajmniej jest taniej, niż w tych miejscach. gdzie sprawdzałam), a zaraz potem wyciąg zagraniczna gazetkę z tortami i mówi, że zrobią wszystko, także projekt z netu. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, zdam relację.

Offline milena_77 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 24.07.2010
16 czerwca 2010, 11:48
To chyba w Sowie nie sa takie straszne ceny bo mi wycenili za tort na 70 osób - od 300 do 350 zl

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
16 czerwca 2010, 21:27
Hmm... Chyba liczyli wg najtańszego (najlżejszego) tortu, bo w Sowie cena zależy od kilograma i np. torty kremowe są cięższe od śmietanowych. Do tego trzeba zapłacić osobno za figurkę (najładniejsza kosztuje stówkę) i za dowóz. My za tort na na 80 osób zapłacimy łącznie ok 700 zł :-\

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
16 czerwca 2010, 21:28
znaczy, chciałam powiedzieć: zależy od wagi (nie od kilograma) :glupek: ;)

Offline aska25 Kobieta

• to my
  • użytkownik
17 czerwca 2010, 14:03
mój ze staropolskiej jest liczony od ilości pieter ja mam 5 piętrowy i place 600zł a kaucja za stojak do niego kosztuje 300zł oddaja to jeśli wszystko jest w porządku ze stojakiem maja do wyboru jakieś 6 smakow ja tam jestem zadowolona jak by co to trzeba jechać na grunwaldzka do głownej siedziby tam zalatwia sie formalności pozdrawiam;))))

Offline milena_77 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 24.07.2010
17 czerwca 2010, 14:52
Fakt, ze my zamawiamy tort krolewski, ktory jest lekki