e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Tort?  (Przeczytany 185091 razy)

Odp: Tort?
6 marca 2010, 15:25
Hehe, no to faktycznie cholerka, może jednak jeden smak  ;D

Albo po prostu wszystkie dobre trzeba wybrać  :P ;)

Offline Daruda Kobieta

6 marca 2010, 20:39
etam,jakie bójki????ja jestem za kilkoma smakami;-) przecież ilu na weselu będzie ludzi,którzy będą chcieli drugi kawałek tortu???? przecież będzie jeszcze ciacho i inne smakołyki;-)

mysi nie bój się brać kilku smaków;-)))będzie ok;-))))

Offline niuniuśka Kobieta

9 marca 2010, 08:17
Ja wybrałam kilka smaków i mam nadzieje,że bójki nie będzie ;)
Pozdrawiam :-*

Offline hanka Kobieta

29 marca 2010, 23:47
Orientujecie się może ile biorą w Staropolskiej za kg tortu weselnego?

Offline Nemezis Kobieta

30 marca 2010, 07:00
zależy od tego, jaki smak wybierzesz, bo każdy kosztuje inaczej :) ale ceny są całkiem przystępne :)

Offline hanka Kobieta

30 marca 2010, 11:58
Nemezis a ja byłam dziś w Staropolskiej na Grunwaldzkiej ( tam gdzie się zamawia torty weselne ). Pani powiedziała, że cena nie zależy od smaku - prostokątny tort kosztuje 350zł, 3-piętrowy 350 i 4-piętrowy 450. To dziwne, że są takie sprzeczne informacje  ??? Przecież Ty też byłaś w staropolskiej pytać o ceny. I można zamawiać tylko jeden smak czyli żadnych bójek przy torcie nie będzie ;)

Offline Nemezis Kobieta

30 marca 2010, 12:09
Bo ja nie byłam na Grunwaldzkiej tylko na Śniadeckich, pewnie stąd te sprzeczności ;) A ten prostokątny tort, o którym piszesz, jest 1-piętrowy? A na ile osób?

Offline hanka Kobieta

30 marca 2010, 12:32
A na Śniadeckich też można zamawiać weselne? My chcieliśmy bardzo taki prostokątny. Babka mówi, że wystarcza na 60 - max 70 gości jak się cienko pokroi. On ma wymiary mniej więcej takie - jak  w staropolskiej są takie prostokątne blaszki, na których trzyma się ciasto na półkach to ten tort jest wielkości dwóch takich blaszek. To trochę mało jak dla nas ( mamy wesele na 80 gości ale tort podajemy zamiast deseru - a skoro zaoszczędziliśmy na deserze to już na torcie nie będziemy oszczędzać więc na pewno go nie weźmiemy - będzie albo 4-piętrowy albo pójdziemy gdzieś indziej by kupić teaki prostokątny).
Acha - i prostokątny to jedno piętro jest. :)

Offline Nemezis Kobieta

30 marca 2010, 13:14
Na Śniadeckich nie można zamawiać tortów weselnych, byłam tam w celach informacyjno - degustacyjnych ;) Dzięki za odpowiedź :-*

Offline hanka Kobieta

30 marca 2010, 13:19
No problem ;)

30 marca 2010, 15:10
A ja zamawiam w sowie ... Chcialam w staropolskiej , ale zabraklo mi czasu ,wiec podjechalam do sowy i tam zamóilam.

Offline Moniskaa Kobieta

2 kwietnia 2010, 21:28
A my zamówiliśmy w Staropolskiej 3-pietrowy Mefisto. A ceny są takie jak pisze hanka :)

Offline Nemezis Kobieta

3 kwietnia 2010, 20:10
Ja nie mogę zdecydować się pomiędzy wiśniowym a hiszpańskim ze Staropolskiej... Chciałabym spróbować też tortu diabelskiego, bo słyszałam że jest równie dobry jak mefisto, ale mniej słodki :)

Offline tatsel Kobieta

6 kwietnia 2010, 08:31
mam małe pytanko związane z tortem, ale na wieczór panieński
czy któraś z Forumowiczek orientuje się, która cukiernia robi jakieś ciekawe "pikantne" wypieki??

6 kwietnia 2010, 09:37
na pewno Gusto Decoris Krzysztofa Łosowskiego na dworcowej 22. Zrobi,co wymyślisz :)

Offline Nemezis Kobieta

6 kwietnia 2010, 09:41
Rzemieślnicza Awangarda :) Na ich stronie w galerii jest dział "dla dorosłych", możesz obejrzeć tam sobie przykładowe torty :)

Offline Pablo and Lena

6 kwietnia 2010, 10:13
na pewno Gusto Decoris Krzysztofa Łosowskiego na dworcowej 22. Zrobi,co wymyślisz :)

Nie wiem czy wiesz ale ta cukiernia jest już nieczynna.

6 kwietnia 2010, 11:12
no prosze,  to mnie zaskoczylas, bo ode mnie z rodziny zrobili zamowienie na slub, hm...
jest calkiem zamnknieta czy tylko przeniesiona?

Offline Pablo and Lena

6 kwietnia 2010, 11:42
A na kiedy to zamówienie zrobili?? My jak się dowiadywaliśmy pod koniec roku to już cukiernia była nieczynna. Nawet strony internetowej już nie mają.
« Ostatnia zmiana: 6 kwietnia 2010, 11:51 wysłana przez Maja »

6 kwietnia 2010, 11:49
musze dac im znac, bo nie wiem, kiedy zamawiali. A faktycznie, strona nie dziala, hm, ciekawostka.
Dzięki za info :)

Offline aśka_marcin

6 kwietnia 2010, 14:38
strona nie dziala bo cukiernia nie funkcjonuje i to juz jakies 4 miesiace, powod - pan Krzysztof sie powiesil!

Offline aśka_marcin

6 kwietnia 2010, 14:40
a tak w nawiasie to czy slyszeliscie cos o cukierni F&F z Lowinia? bralam stamtad ciasto na swieta - bardzo dobre i co do tortow tez sie orientowalam i generalnie same pozytywy wiec jesli macie jakies opinie to bardzo prosze

6 kwietnia 2010, 14:51
Lowninia? a gdzie to jest, bonie słyszałam?

Offline aśka_marcin

6 kwietnia 2010, 15:28
to jest jak przejezdzasz przez pruszcz pomorski i w kierunku na koronowo

6 kwietnia 2010, 15:34
a to może Łowin? bo to by się zgadzało po trasie ;) a mają jakąś cukiernię tam, czy tylko pracownię i nie sprzedają nic w jakimś punkcie? Nieraz przejeżdżam przez Łowin i jakby to to było, z chęcią spróbowałabym ciacha, jak tak zachwalasz. A jakie sobie chwalisz?

Offline aśka_marcin

6 kwietnia 2010, 15:47
masz rację łowin (jest łowin i łowinek i to zawsze mi sie myli), ta cukiernia jest troszke schowana wiec nie widac jej jak jedziesz glowna droga, ale jak sie zapytasz kogos to na pewno nakieruja, ciasta maja b.dobre (sernik przepyszny, jablecznik tez super, poza tym te kremowe ciasta no i krolewska kostke tez maja)  a co najwazniejsza ceny bardzo przystepne i my robiac wesele na ok 90 osob nie zaplacimy za tort i ciasta wiecej niz 1000 zl (wyjdzie ok 800 do 900 zl) takze mysle ze rewelacja, dowioza na miejsce i sa bardzo mili i do zagadania

Offline dotkaach Kobieta

6 kwietnia 2010, 19:50
Ja również mogę polecić ciasta z cukierni Fryckowskiego z Łowina. W ubiegłym roku byłam na weselu, na którym tort z tej cukierni był bardzo pozytywnie oceniony przez gości. My również zamawiamy tam tort. Co do cen sa bardzo konkurencyjne w porównaniu do oferty z bydgoskich cukierni. Wybór jest duzy, głównie obejmuje znane wszystkim smaki takie, jak w innych cukierniach.

Offline aśka_marcin

22 kwietnia 2010, 18:14
My jednak po dlugich namyslach zdecydowalismy sie ostatecznie na tort ze staropolskiej. Jeszcze dzisiaj bylam potwierdzic wszyskie informacje - tort na 80-90 osob kosztuje 500 zl ( u nich nie placi sie za kg tylko za dana sztuke na dany przedzial ilosci osob) do tego wezmiemy jeszcze z 4 czy 5 rodzajow ciasta i lacznie wszystko nie przekroczy 1000 zl.

Wczesniej bylam tez w sowie i rozmawialam z jedna pania chyba z pol godziny (widocznie chciala sie wygadac) i tam kg tortu kosztuje 42 zl i jak chcielismy wziac taki moj upragniony tort to okazalo sie ze robia go tylko na 120 osob i na mniej sie niestety nie da, natomiast tort na 80 osob mozna wziac tylko w okreslonych smakach, ktore sa takie sobie. Poza tym jeszcze osobno trzeba tez placic za jakies figurki na torcie i za cos tam jeszcze wiec troche nas to wszystko zrazilo.

Offline Nemezis Kobieta

22 kwietnia 2010, 18:31
To u nas jest odwrotnie - chcieliśmy tort se Staropolskiej a chyba weźmiemy od Sowy. Co nas zraziło do Staropolskiej? Pojechaliśmy do głównej siedziby na Grunwaldzkiej, żeby się rozeznać i może złożyć już zamówienie. Wchodzimy - kocioł straszny, kolejka jak za PRL. No nic, czekamy. Jak się doczekaliśmy i PM zaczął tłumaczyć, o co nam chodzi, kobieta przez kilka sekund słuchała, po czym bez słowa odwróciła się i... zaczęła rozmawiać i innymi klientami ??? Ani żadnego przepraszam ani nic... Spojrzeliśmy na siebie, po czym PM powiedział: "chodźmy stąd, to jakaś żenada". Wtedy podeszła do nas inna kobieta, poprosiła do stolika, pokazała katalog. Widać było, że się stara, ale pierwszego złego wrażenia nie udało jej się naprawić ::) A kiedy spytaliśmy, czy jest możliwość wprowadzenia jakichś indywidualnych zmian w wybranym torcie, powiedziała: "Rozumiem, że chcecie państwo, żeby wasz tort był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, ale z naszego punktu widzenia to jest masówka" :mdleje: Podziękowaliśmy grzecznie i stwierdziliśmy, że poszukamy cukierni, która bardziej dba o zadowolenie klientów :diabel_3:

22 kwietnia 2010, 19:46
Faktycznie ze w sowie placi sie za fgruki i to dosc duzo , b za moja chcieli 100zl ... z zywymi kwiatami , stwierdzialm ze zamóie tort,ale bez figurki.Figurke kupie taka w sklepie lb na allegro i juz  :D.

A sowie mozna co nie co zmenic w torcie.Ja np zmieniam kokardki, na zdjeciu sa biale , a ja powiedzialam ze chce fioletowe i bez problemu Pani sie zgodzila  ;).