e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Tort?  (Przeczytany 184695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aśka_marcin

Odp: Tort?
24 lutego 2010, 21:14
jesli chodzi o Chmielewskich to slyszalam  i to nie od jednej osoby... nie owijajac w bawelne - nie maja dobrych tortow, taka jest niestety prawda - lepsza renoma = wyzsza cena :(

Offline hanka Kobieta

24 lutego 2010, 21:30
Chmielewscy mieli faktycznie najciekawszą ofertę na targach, już prawie złożyliśmy u nich zamówienie, bo nie chcemy przepłacać jeszcze na torcie, ale...no właśnie ale :( Próbował ktoś tych ciasteczek w ramach degustacji? Ja miałam okazję spróbować aż trzech - i mina mi zrzedła :( Chyba zdecydujemy się jednak na Sowę...

My próbowaliśmy wszystkich - i już nawet nie pamiętam przy którym nas zemdliło... :mdleje: hihi.. według nas  nie były specjalnie smaczne...

Offline Grarem Kobieta

26 lutego 2010, 18:59
My stawiamy na rzemieślnicza awangarde, wybraliśmy tort pod tytułem podróz poślubna, koszt takiego tortu 50-60 porcji okolo 500-600 zł. taka kwote planowaliśmy przeznaczyć na na tort, a więc jest oki.
Kazdy ma prawo do własnego wyboru, no ale zawsze mozna sie podzielic cennymi uwagami.
Pozdrawiam.

26 lutego 2010, 21:33
Moim zdaniem i mojej rodzinki cukiernia Staropolska jest o 100% lepsza niz cukiernia Chmielewscy.Na wyzynach te cukiernie mieszcza sie w jednym pawilonie i jeszcze kolo siebie,i powiem Wam ze w sobotew i w niedziele w staropolskiej sa takie kolejki ze ludzie na zewnatrz stoja w kolejce.Natomiast w cukierni Chmielewskiej malo ludzi.
Tak piszecie ze w awangardzie sa takie ceny , ze chyba nawet nie pojade do tej cukierni , jeszcze sobie cos zobacze ... a w Staropolskiej nie sa duze ceny i pychotka torty!!Jedliscie kiedys tort z bezów w staropolskiej?Bardzo slodki,ale pychotka!Tylko chyba za slodki na wesele.

Offline Nemezis Kobieta

26 lutego 2010, 21:43
My też na 100% bierzemy tort ze Staropolskiej i pewnie będzie to tort 'Mefisto', bo chociaż go nie próbowałam, to słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii na jego temat :) Muszę wreszcie wybrać się na degustację ;)

Offline hanka Kobieta

26 lutego 2010, 21:47
Jak mi pani na targach zaśpiewała cenę 130 zł za kg tortu z awangardy to o mało co nie zemdlałam - jakbym miała płacić 1000zł za tort to bym wolała go sama upiec a za to zaprosić 10 więcej osób na weselicho ;)

26 lutego 2010, 21:47
tyle piszecie o tym Mefisto, ze chyba sprobuje z ciekawosci :)

26 lutego 2010, 21:49
O matko 130zl za kg!Przesada!!Szkoda bylo by mi tyle kasy wydac na tort!
Hm a o jakim smakujest mefisto?

Offline ada1988 Kobieta

27 lutego 2010, 16:16
Na wyzynach te cukiernie mieszcza sie w jednym pawilonie i jeszcze kolo siebie,i powiem Wam ze w sobotew i w niedziele w staropolskiej sa takie kolejki ze ludzie na zewnatrz stoja w kolejce.Natomiast w cukierni Chmielewskiej malo ludzi.

potwierdzam to w 100% mieszkam tam nie daleko i w sobotę ja chcę iść po ciasto to swoje trzeba odstać :)

ja sama nie potrafię sprecyzować tego smaku, ale wiem że jest ciasto "mefisto" i można sobie posmakować ja mimo wszystko polecam w 100% jeszcze żaden tort mi nigdy nie smakował tak jak ten :)

Offline incognito Kobieta

27 lutego 2010, 17:37

Mefisto to dokładnie odpowiednik Królewskiego w Sowie - chociaż mi wydaje się bardziej kremowy...

Offline malpeczka.1980 Kobieta

1 marca 2010, 17:30
O matko 130zl za kg!Przesada!!Szkoda bylo by mi tyle kasy wydac na tort!
1) Poprostu się cenią,
2) To nie jest produkcja taśmowa jak w Staropolskiej , czy u Sowy<same torty przepiękne i chyba równie dobre>
Swoją drogą wybrałam staropolską

1 marca 2010, 18:03
Mi tez bardzo sie podobaja torty z awangardy , ale jak dla mnie za drogie ...
Zdecydowalam zamówic tort w staropolskiej , tylko nie wiem jeszcze jaki ...Kochane , a ten Mefisto to jak wyglada?Jakos ladnie?

Offline ada1988 Kobieta

1 marca 2010, 19:45
Agulla1919 na stronie staropolskiej można zobaczyć ten tort

1 marca 2010, 19:49
Wlanie juz widzialam  ;).Wyglada pysznie :D.

Offline ada1988 Kobieta

1 marca 2010, 20:08
a na żywo wygląda jeszcze lepiej :P
a smakuje już w ogóle pysznie :P

Offline Nemezis Kobieta

4 marca 2010, 17:27
Wybrałam się dziś do Staropolskiej i kupiłam ciasta w 4 smakach (odpowiadających smakom ich tortów) a później w domku była degustacja z rodzicami ;D Opiszę Wam nasze wrażenia (w nawiasach moja punktacja w skali od 1 do 10) ;) Spróbowałam następujących smaków:

MEFISTO (5) - po tym torcie najwięcej się spodziewałam, może dlatego trochę mnie rozczarował :-\ Niby smaczny, ale ten smak był za mało wyrazisty, czegoś mu brakowało... Wyczuwałam głównie śmietanę, nic więcej :P Rodzicom też nie smakował. Na pewno się na niego nie zdecyduję :nie:

ALPEJSKI (3) - wielkie rozczarowanie - paskudnie słodki, za mocno nasączony alkoholem. Zjeść się da, ale już po 3 kęsach zaczyna mdlić... :P

WIŚNIOWY (8 ) - super! Góra śmietanowa (podobnie jak w Mefisto), ale na dole jest warstwa wiśni w żelu, które stanowią idealne uzupełnienie. Jak dla mnie pycha! ;D Faworyt mojego taty ;)

HISZPAŃSKI
(8 ) - ten smak bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Ma bardzo wyrazisty smak, ale nie jest za słodki a alkohol jest w nim prawie niewyczuwalny. Składa się z dużych bezów, wymieszanych z gęstą orzechową masą. Kupiłam to ciasto bez przekonania, bo wizualnie sprawia wrażenie ciężkiego i słodkiego, ale jest naprawdę pyszne! :) Faworyt mojej mamy ;)

Podsumowując, najbardziej smakowały nam torty wiśniowy i hiszpański, ale chciałabym spróbować jeszcze kilku ciast, których dziś nie mieli w cukierni (diabelskiego, cytrynowego i paryżanki). Staropolska ma naprawdę duży wybór tortów i chyba każdy znajdzie coś dla siebie, ale radzę przed podjęciem decyzji wypróbować jak najwięcej smaków :) Jeszcze jedna ważna sprawa: Torty można zamawiać TYLKO na ul. Grunwaldzkiej. Dowóz na terenie Bydgoszczy jest w cenie tortu, poza Bydgoszczą płaci się 1 zł za każdy kilometr.

Offline Nemezis Kobieta

4 marca 2010, 17:32
Ale walnęłam byka gramatycznego - smak ma wyrazisty smak ;D :glupek: Po raz kolejny zastanawiam się, czemu na tym forum nie można edytować swoich postów... ???

Offline Daruda Kobieta

4 marca 2010, 17:35
ja tak jadłam myślami te torty,że nawet byka nie widziałam;-) najbardziej na dzień dzisiejszy smakowałby mi wiśniowy;-)

Offline Caro34 Kobieta

4 marca 2010, 18:42
A czy to prawda ze w Staropolskiej nie mozna mieszac smakow pieter, gdyz tak mi powiedziano jak bylam w grudniu? Troche to dziwne, ze zmuszaja do brania calego tortu w jednym smaku... A jak jest cenowo? Gdyz pani powiedziala, ze juz nie sprzedaja na kilo tylko na ilosc porcji : 50, 80 itd... Chyba ze na jakas zla pania trafilam?

Offline Baby Kobieta

4 marca 2010, 19:43
Ja na pewno będę zamawiała ze Staropolskiej - większość smaków znam, bo na rodzinnych uroczystościach tylko króluje ciasto z tej cukierni. Na konkretne smaki, jeszcze się nie zdecydowałam - ale z pewnością będzie to coś "lekkiego" i niezbyt słodkie. A tort wiśniowy to jest z kolei faworyt mojej mamy  ;D

Zastanawia mnie dowóz...czy hotel Pałac w Myślęcinku mieści na terenie Bydgoszczy i dowóz jest darmowy czy już jest liczone za dojazd?  :-\ Orientuje się ktoś?? Jak na moje to, Myślęcinek jak najbardziej miesić się na terenie miasta ale czy tak samo myśli Staropolska?  ::)

Offline Daruda Kobieta

4 marca 2010, 19:52
o rany mi liczyliśmy kilometry od tablicy do Gazdówki i zależy jak Staropolska sobie będzie liczyć -czy od tej tablicy czy jak????na bank nie jestem pewna,ale tablica jest dość daleko,a czy jest przed Myślęcinkiem,czy za to hmmmm moim zdaniem to kwestia nawet nie jednego kilometra,także powinni sobie i tak odpuścić.

4 marca 2010, 20:15
Jak ja sie pytalam o torty to Pani mi powiedziala ze liczy sie za kg.

Offline ada1988 Kobieta

4 marca 2010, 21:17
i to prawda w Staropolskiej można mieć tylko jeden smak, i faktycznie takie duże zamówienia przyjmują tylko na Grunwaldzkiej

Offline Majax2 Kobieta

5 marca 2010, 11:53
A u Sowy mozna mieszac smaki ?

Offline Daruda Kobieta

5 marca 2010, 14:23
ja miałam od Sowy-trzy piętra i trzy różne smaki,tort był rewelacyjny;-)

Offline Majax2 Kobieta

5 marca 2010, 14:39
ja miałam od Sowy-trzy piętra i trzy różne smaki,tort był rewelacyjny;-)
A jakie mialas smaki?

Offline Daruda Kobieta

5 marca 2010, 14:45
totalnie nie pamiętam;-)wiem,że był jakiś jasny,delikatny-chyba śmietankowy,ciemny z wiśniami-ten był najlepszy -chyba Królewski i jeszcze jakiś ale nie mogę sobie przypomnieć;-)

Offline Nemezis Kobieta

5 marca 2010, 20:08
Ja bym chyba nie chciała mieszać smaków, nawet gdyby było można - obawiam się sporów wśród gości ::) Ktoś wybierze jeden smak, później zobaczy u kogoś inny i też będzie taki chciał, zrobi się zamieszanie... :P

5 marca 2010, 22:18
Oj bez przesady  :D Myślę, że obejdzie się bez bójki!  :D

Offline hanka Kobieta

5 marca 2010, 22:55
Ja bym chyba nie chciała mieszać smaków, nawet gdyby było można - obawiam się sporów wśród gości ::) Ktoś wybierze jeden smak, później zobaczy u kogoś inny i też będzie taki chciał, zrobi się zamieszanie... :P
hihi przypomniało mi się jak kiedyś na weselu były 3 smaki tortów - ja trafiłam na najmniej smaczny i potem "polowałam" żeby dostać ten kawałek, nad którym wszyscy inni piali z zachwytu ;) ale obyło się bez bójek :P