Autor Wątek: Tort?  (Przeczytany 238434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #120 dnia: 31 Sierpnia 2001, 13:21 »
Smak domowego ciasta mojej babci - biszkopt i ciężki krem - jak dla mnie bleee. Ale moja przyszła teściowa była zachwycona smakiem. Z wyglądu super! Ale, czy sam wygląd wystarczy???

Otóż to... Poza tym ta zewnętrzna masa, dzięki której uzyskują taki niesamowity wygląd tortów, jest w smaku jak guma z cukru :P Mi się marzy tort oblany warstwą białej czekolady, może wiecie, gdzie takie robią? :)

Offline Mania86

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.10.2010 :)
Odp: Tort?
« Odpowiedź #121 dnia: 31 Sierpnia 2001, 13:38 »
nemezis to jest mega pomysł, przeciez ja kocham białą czekolae :D że tez sama na to nie wpadłam, mam nadzieję, że sie nie pogniewasz, jakbym w razie czego tez go wcieliła w życie ???

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #122 dnia: 31 Sierpnia 2001, 13:48 »
O nie, najwyżej wślizgnę się ukradkiem na Twoje wesele i zaczaję się na porcję ;) A tak poważnie, możemy się umówić, że jak któraś z nas znajdzie tort z białą czekoladą, to zaraz da znać, OK? :)

Offline Mania86

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.10.2010 :)
Odp: Tort?
« Odpowiedź #123 dnia: 31 Sierpnia 2001, 14:31 »
pewnie - jak najbardziej, tez już o tym pomyślałam; mam nadzieję, że nam się uda...

Offline zygi28
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tort?
« Odpowiedź #124 dnia: 31 Sierpnia 2001, 17:05 »
Dziewczyny świetny pomysł z tą białą czekoladą. Jak coś znajdziecie to też poproszę o cynk.

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #125 dnia: 1 Września 2001, 04:09 »
Co powiecie na tort cytrynowy w białej czekoladzie (Staropolska)?

"Orzeźwiająca tonacja lemonu - cytrynowy krem i nasączony smakiem cytrynowym biały biszkopt. Dla dopełnienia smaku spód posmarowano dżemem pomarańczowym a całość oblano białą czekoladą."

Brzmi ciekawie, taki cytrynowy tort byłby idealny na lato, muszę się tam udać i spróbować :)

Offline Mania86

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.10.2010 :)
Odp: Tort?
« Odpowiedź #126 dnia: 1 Września 2001, 05:32 »
no tak, ale te ze staropolskiej wizualnie mi sie nie podobają, więc musze sie zastanowić... no i spróbować :P

Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #127 dnia: 1 Września 2001, 05:53 »
nie są takie złe... ;)


Offline Mania86

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.10.2010 :)
Odp: Tort?
« Odpowiedź #128 dnia: 31 Stycznia 2010, 15:04 »
no w sumie brzydki nie jst, a najważniejsze, ze musi byc super-pyszny :D jak będzie, to przesteję kręcić nosem...

Offline niuniuśka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2009
Odp: Tort?
« Odpowiedź #129 dnia: 31 Stycznia 2010, 20:00 »
HEJ BYLAM DZIŚ NA TARGACH W TORUNIU,NIE BYŁO  CUKIERNI ALE SPODKAŁAM KOGOŚ Z ULOTKAMI Z AWANGARDY
PANI POWIEDZIAŁA,ZE MOŻNA SIE UMOWIĆ NA DAMOWĄ DEGUSTACJE  NO A TA SŁODKA MASA TO CHYBA WSZĘDZIE JEST SŁODKA CO? JEDLIŚCIE TORTY Z TA MASĄ? CIEKAWE CZY BĘDZIE JAKAS CUKIERNIA W BYDGOSZCZY?

Offline niuniuśka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2009
Odp: Tort?
« Odpowiedź #130 dnia: 31 Stycznia 2010, 20:15 »
Cytat: zygi28 link=topic=12821. msg1153794#msg1153794 date=999246199
Ja miałam okazję spróbować tortu czekoladowego ( ponoć najlepszy z awangardy - sam właściciel polecił), no i wrażenia smakowe średnie.  Smak domowego ciasta mojej babci - biszkopt i ciężki krem - jak dla mnie bleee.  Ale moja przyszła teściowa była zachwycona smakiem.  Z wyglądu super! Ale, czy sam wygląd wystarczy???

ZYGI28 A CZY DOMOWY TO ZŁY??? WOLISZ CHEMIE??? SŁYSZAŁAM OSTATNIO,ŻE OPINIA JEST JAK D. . A KAŻDY MA SWOJĄ:)),ALE MOIM ZDANIE WARTO SIE WYMIENIAĆ,ALE SKORO MOZNA POSMAKOWAĆ TO SIĘ UMÓWIE I OCENIE SAMA:))) A JAK Z TORTAMI U SOWY???

Offline Mania86

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.10.2010 :)
Odp: Tort?
« Odpowiedź #131 dnia: 1 Lutego 2010, 12:11 »
no ja też mam nadzieję, że będą cukiernie na "naszych" targach, bardzo na nich licze , bo mam kłopot z tortem i ciastami i chciałabym mieć pełne porównanie...

Offline milena_77
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 24.07.2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #132 dnia: 1 Lutego 2010, 16:07 »
W ubieglym rokuna Targach w Bydgoszczy byla na pewno SOWA, nie wiem jak z pozostalymi.  Mam nadzieje, ze w tym roku beda tez no i inne tez by sie przydaly, bo w Toruniu nie bylo zadnej cukierni :(

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Tort?
« Odpowiedź #133 dnia: 1 Lutego 2010, 16:34 »
Nie wiem dlaczego, ale ja jeśli chodzi o Sowę i torty weselne to jestem na NIE.

Offline Mania86

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2.10.2010 :)
Odp: Tort?
« Odpowiedź #134 dnia: 1 Lutego 2010, 17:21 »
no ja jakoś też nie, słyszałam wiele katastrofalnych historii o ich slubnych tortach; mieli super marke a teraz co? zabijają cenami a jakość soł soł... dlatego wciąż poszukuję alternatywy...

Offline ada1988

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16277
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #135 dnia: 1 Lutego 2010, 18:45 »
ja z całego serca mogę polecić tort ze staropolskiej mefisto nie było osoby na naszym weselu która go nie chwaliła sobie!
nawet mój tata który za tortem nie przepada zajadał się nim :)



Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #136 dnia: 1 Lutego 2010, 19:01 »
Dziewczyny - rozmowy o tortach w czasie diety przedślubnej mnie zabijają ;) Mniam, mniam... :P No nic, odbiję sobie po, a nawet na weselu ;)  A tak serio - jaki to smak "mefisto" ? Bo ja raczej skorzystam ze staropolskiej .

Offline ada1988

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16277
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #137 dnia: 1 Lutego 2010, 19:03 »
Tort mefisto
Wybitny czekoladowy smak tego tortu uzyskaliśmy dzięki połączeniu śmietany z białą czekoladą, a jego urodę za sprawą kontrastu: białej puszystej masy kremu z ciemnymi krążkami biszkoptu. Tort wykończyliśmy żelem karmelowym udekorowanym „pajęczynką” i śmietankowymi rozetkami.

a wygląda tak:





Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #138 dnia: 1 Lutego 2010, 19:25 »
Jak czekoladowy to lipa  :'( moja druga połówka nie cierpi takich tortów, wolałby śmietankowy...

Offline japcio

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 23884
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 2009
Odp: Tort?
« Odpowiedź #139 dnia: 1 Lutego 2010, 19:56 »
Jak czekoladowy to lipa  :'( moja druga połówka nie cierpi takich tortów, wolałby śmietankowy...

hanka, tort zamawia się pod gości, a nie młodych. To co, że wy będziecie się zajadać ulubionym smakiem, skoro goście będą kręcić nosem. Ktoś tu wcześniej pisał o smaku cytrynowym........w życiu nie zamówiłabym takiego tortu, bo mało kto przepada za takim. Wybierajcie smaki uniwersalne (czekoladowe, śmietankowe, itp.), nie cudujcie. Poza tym, pamiętajcie, że bardziej liczy się smak, a nie kształt.

Offline ada1988

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16277
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #140 dnia: 1 Lutego 2010, 20:00 »
dokładnie tak jak napisała Japcio a ja powiem szczerze, że czekolady to tam nie czuć on bardziej podchodzi pod śmietankowy :)



Offline Nemezis

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2290
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 3 lipca 2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #141 dnia: 1 Lutego 2010, 23:06 »
Ada, a nie jest za bardzo słodki ten tort mefisto? Chyba nie ma nic gorszego, niz jak po północy, kiedy wszyscy są objedzeni, wjeżdża przesłodzony tort :P O cytrynowym ja pisałam ;) Moim zdaniem to fajna alternatywa na lato i goście byliby pozytywnie zaskoczeni...

Offline hanka

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 248
  • Płeć: Kobieta
  • Bo ja, bo Ty, bo tylko my...
  • data ślubu: 1.05.2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #142 dnia: 1 Lutego 2010, 23:34 »
hanka, tort zamawia się pod gości, a nie młodych. 
[/quote]

Eeee tam, zaraz pod gości - jak wydajemy tyle kasy na wesele to chociaż miejmy tort w ulubionym smaku ;)
żartuję oczywiście - co nie zmienia faktu, że awersja mojego narzeczonego do wszelkich kremów czekoladowych jest tak silna, że obawiam się, że sam zapach czekoladowego kremu spowoduje u niego mdłości, a co dopiero jak będzie miał zjeść kawałeczek tortu ( wszyscy patrzą a młody odmawia tortu - to by dopiero była historia;) ). To chyba jakiś głęboki uraz po tym jak go panie w przedszkolu faszerowały czekoladowym budyniem :P
 My chyba zamówimy śmietankowy albo coś w tym rodzaju bo cytrynowy ani żadne inne takie owocowe smaki też mi nie za bardzo odpowiadają. Ale kiedyś na weselu jadłam tort z kremem z kawałkami bezy - to było przepyszne, bo nadawało takiej lekkości i chrupkości temu kremowi :D Jadłam też pyszne połączenie białej czekolady z kremem z truskawkami. Niestety nie wiem skąd pochodziły te torciki ale pomysł jakiś jest ;)

Offline Mysikróliczek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 17269
Odp: Tort?
« Odpowiedź #143 dnia: 2 Lutego 2010, 01:14 »
Hm, np tort w Sowie owocowy (truskawka i malina) są rewelacyjne! Delikatne, leciutkie... no ale to torty urodzinowe ;) a jak wyjdzie na weselnym? Boję się, że będzie "paćka".

W ogóle to tort (jeśli macie kilka pięter) może być w różnych smakach i ja na takie wyjście będę stawiać :)

Offline ada1988

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16277
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #144 dnia: 2 Lutego 2010, 07:34 »
Ada, a nie jest za bardzo słodki ten tort mefisto? Chyba nie ma nic gorszego, niz jak po północy, kiedy wszyscy są objedzeni, wjeżdża przesłodzony tort :P O cytrynowym ja pisałam ;) Moim zdaniem to fajna alternatywa na lato i goście byliby pozytywnie zaskoczeni...

naprawdę nie jest za słodki, Pani w staropolskiej nam go właśnie poleciła na wesele




Offline aniall
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: wrzesien 2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #145 dnia: 2 Lutego 2010, 09:13 »
Cytat: Nemezis link=topic=12821. msg1155985#msg1155985 date=1265062011
Ada, a nie jest za bardzo słodki ten tort mefisto? Chyba nie ma nic gorszego, niz jak po północy, kiedy wszyscy są objedzeni, wjeżdża przesłodzony tort :P O cytrynowym ja pisałam ;) Moim zdaniem to fajna alternatywa na lato i goście byliby pozytywnie zaskoczeni. . .

Witam:) ja byłam na weselu gdzie tort został podany zaraz po obiedzie, do tego herbatka, kawka. . .  i wszyscy zjedli kawałek tortu.  Szczerze mówiąc to było jedyne wesele na którym widziałam, żeby został zjedzony prawie cały tort:) dlatego u nas zapewne zrobimy tak samo;)

Offline niuniuśka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2009
Odp: Tort?
« Odpowiedź #146 dnia: 2 Lutego 2010, 09:16 »
Mefisto? dla mnie bllle ja za nim nie przepadam, moja kolezanka pracuje w staropolskiej i jak z nią rozmawiałam o ślubnym to odradziła bo mówiła,ze  nie wygladaja jak na zdjęciach bo mają ich 50sztuk  na weekend i  nie sa w stanie sie przyłozyć.  jedyne co mi przyszło na mysle to,ze pewnie zaczynaja też je robic prędzej i za świeże nie są.  Mysle,że najlepiej jakaś mała cukiernia,ale jaka??? są jakieś małe??Zobaczymy w czwartek po degustacji:))))

Offline niuniuśka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 25.06.2009
Odp: Tort?
« Odpowiedź #147 dnia: 2 Lutego 2010, 09:27 »
TORT PO OBIEDZIE?? NO JA UWARZAM TO ZA SUPER POMYSŁ KAŻDY LUBI PO OBIADKU WYPIĆ KAWKE I ZJEŚĆ KAWAŁEK CIASTA:))

Offline Moniskaa
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.05.2010
Odp: Tort?
« Odpowiedź #148 dnia: 2 Lutego 2010, 09:53 »
My też podajemy tort po obiedzie, a nie o północy kiedy goście już nie mają siły na nic słodkiego.  Mam nadzieję, że po obiedzie każdy się skusi by posmakować chociaż kawałeczek tortu.

Offline ada1988

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 16277
  • Płeć: Kobieta
Odp: Tort?
« Odpowiedź #149 dnia: 2 Lutego 2010, 10:11 »
Niuniuśka raczej nie zgodzę się z Tobą :) ja każde jedno ciasto mam ze staropolskiej, i nigdy nie narzekałam, a tort na weselu raczej nie wyglądał na nie świeży (nikt się nie zatruł) i od zdjęcia za bardzo też nie odbiegał :)