Autor Wątek: Przetapianie zlota na obraczki  (Przeczytany 89669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline asia555

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.07.09
Przetapianie zlota na obraczki
« dnia: 22 Października 2008, 10:18 »
Witam Kochani,
W ramach oszczednosci weselnych, rodzice mojego narzeczonego zaproponowali nam przetopienie zlota na obraczki. Podobno gatunek bardzo dobry i ilosc wystarczajaca. Zastanawiam sie, czy ktos z Was, zamiast kupowac gotowe obraczki u jubilera, przetapial posiadane zloto i czy byl zadowolony. Osobiscie chcialabym, aby obraczka ozdobiona byla kilkoma brylancikami, a to juz dodatkowy koszt, ale chyba i tak moze wyniesc to duzo mniej.
Czy znacie moze jakiegos dobrego zlotnika ze Szczecina lub okolic i jak amoze byc orientacyjna cena takich obraczek. Z gory dziekuje :)

Offline asashia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 833
  • Płeć: Kobieta
  • ~so be it~
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Października 2008, 11:49 »
witaj asia555:)
w wątkach na temat obrączek i jubilerów-znajdziesz dużo informacji.
ja ze swojej strony mogę polecic jubilera (info na priv-jeśli chcesz), przetapiałam również składkowe złoto-i jak najbardziej polecam taką formę-cena zależy od tego ile będziesz miała tego złota-oraz aktualnego kursu złota-jest bardzo zmienny, jeśli uzbierasz wystarczająco dużo-to możliwe, że zapłacisz tylko za robociznę-jeśli uzbierasz więcej-koszt robocizny będzie pomniejszony o naddatek kruszca, jeśli za mało-jubiler dokłąda tyle swojego złota ile trzeba-wg aktualnego kursu,
polecam wykonanie obrączek u jubilera również z tego względu-że możesz dac swój projekt-a on go wykona bez problemu,
cena brylancików oczywiscie zalezy od karatu-takie "obrączkowe" malutkie to koszt ok 80-100zł (0,02k)

ważna informacja -o której nie wszyscy wiedzą-że składkowe złoto-może by różne-nie należy przejmowac się kolorem-może byc żółte złoto, białe, lub nawet ruskie złoto(rudawe w odcieniu)...
i z tego złota-możesz sobie zażyczyc wg uznania-białe lub żółte złoto
(białe złoto-powstaje z żółtego-czego nei wiedziałam wcześniej)

koszt robocizny u mojego jubilera wyniósł 750zł plus grawer 116zł -ogólny koszt 1400 z moim złotem
(cena może wydawac sie wysoka-ale mamy szerokie obraczki , soczewkowe-wiec wiecej zlota poszlo-ale szczerze polecam, z brylancikiem, satynowane, grawerowane(wewnątrz sentencja i data ślubu) na zewnątrz-złobienia)-koszt podobnych w aparcie-bez soczewki z mniejszym brylantem, cieńsze-po rabacie-2300zł-bez możliwości zmiany rozmiaru)
Niezmiennie rozczula mnie etykietka-którą zabrałam z porodówki z łóżeczka córeczki: "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba." Algernon Charles Swinburne... Zostałam Mamą! Mam w końcu swoje upragnione niebo!

Offline asashia

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 833
  • Płeć: Kobieta
  • ~so be it~
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Października 2008, 11:53 »
wróc!
skłamalam-bo juz dawno jednak te obraczki zalatwialismy-koszt naszego złota wyniosl 350zł-wiec zywcem zaplacilismy za usluge,zloto jubilera,brylancik i grawer ok 1050zł:)
mysle zesie oplaca:)
Niezmiennie rozczula mnie etykietka-którą zabrałam z porodówki z łóżeczka córeczki: "Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba." Algernon Charles Swinburne... Zostałam Mamą! Mam w końcu swoje upragnione niebo!

Offline asia555

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 18.07.09
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Października 2008, 12:34 »
asashia dzieki wielkie za informacje.mysle, ze zupelnie przekonalam sie do tego pomyslu :) i jak mowisz, mozemy sami wybrac sobie wzor jaki nam sie podoba. Bede bardzo wdzieczna za namiary na Twojego zlotnika  :D

Offline mka

  • Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5815
  • Płeć: Kobieta
  • We are connected that is how I feel...e-zadymiary
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Października 2009, 11:14 »
A czy do "firmowych" salonów można przyjść ze swoim złotem  ???

Offline peacelove
  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • data ślubu: 13.10.2007
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Października 2009, 22:57 »
Nie :)) Firmowe salony nie prowadzą skupu złota.

Offline Romah
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Października 2009, 14:01 »
To jest bardzo dobry sposob na zaoszczędzenie. Co do jakości złota... ona tak czy siak jest przetapiane więc nie ma się co martwić :)

Offline słonik

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopada 2009, 21:15 »
witaj asia555:)
w wątkach na temat obrączek i jubilerów-znajdziesz dużo informacji.
ja ze swojej strony mogę polecic jubilera (info na priv-jeśli chcesz), przetapiałam również składkowe złoto-i jak najbardziej polecam taką formę-cena zależy od tego ile będziesz miała tego złota-oraz aktualnego kursu złota-jest bardzo zmienny, jeśli uzbierasz wystarczająco dużo-to możliwe, że zapłacisz tylko za robociznę-jeśli uzbierasz więcej-koszt robocizny będzie pomniejszony o naddatek kruszca, jeśli za mało-jubiler dokłąda tyle swojego złota ile trzeba-wg aktualnego kursu,
polecam wykonanie obrączek u jubilera również z tego względu-że możesz dac swój projekt-a on go wykona bez problemu,
cena brylancików oczywiscie zalezy od karatu-takie "obrączkowe" malutkie to koszt ok 80-100zł (0,02k)

ważna informacja -o której nie wszyscy wiedzą-że składkowe złoto-może by różne-nie należy przejmowac się kolorem-może byc żółte złoto, białe, lub nawet ruskie złoto(rudawe w odcieniu)...
i z tego złota-możesz sobie zażyczyc wg uznania-białe lub żółte złoto
(białe złoto-powstaje z żółtego-czego nei wiedziałam wcześniej)

koszt robocizny u mojego jubilera wyniósł 750zł plus grawer 116zł -ogólny koszt 1400 z moim złotem
(cena może wydawac sie wysoka-ale mamy szerokie obraczki , soczewkowe-wiec wiecej zlota poszlo-ale szczerze polecam, z brylancikiem, satynowane, grawerowane(wewnątrz sentencja i data ślubu) na zewnątrz-złobienia)-koszt podobnych w aparcie-bez soczewki z mniejszym brylantem, cieńsze-po rabacie-2300zł-bez możliwości zmiany rozmiaru)

witam
czy moglabys mi na priv przeslac zdjecia wszych obraczek bo sama chcialabym wlasnie satynowe soczewkowe szerokie ale gladkie i bez brylancikow  i zlotnika u ktorego robilas
i chyba nie uzbieram tyle zlota bo na pewno bylo potrzebne wiecej niz 10g a ja moze bede miala z 3g wiec chcialabym sie zorientowac ile to by kosztowalo chodz na pewno taniej niz kupic gotowe
mniej wiecej takie chemy ale bez brylancikow
pozdrawiam

Offline iza22

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2653
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20.09.2008
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopada 2009, 21:20 »
my swoje obrączki robiliśmy, ze starego przetopionego złota, moja jest z brylancikami naokoło, efekt świetny i na jakość obrączek absolutnie nie narzekamy

Offline asiako1
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #9 dnia: 7 Grudnia 2009, 16:05 »
Witam,

Swoje złoto to wielka oszczednosc, polecam.  Ja za swoje obraczki za robocizne zaplacilam z grawerem 700 zł.  Obraczki mam takie jak apart.  W aparcie jedna kosztowała 1600 zł.  Z moim złotem wyszło ok 1050zł. Pozdrawiam

Offline cooltras

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • data ślubu: szczęśliwy małżonek:)
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Stycznia 2010, 19:35 »
Też robimy ze swojego złota - na 6 mm grubości potrzeba ok 12 gram złota i płacimy tylko za robote ok 450zł :D

Offline zabawex
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2128
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 9.10.2010
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Stycznia 2010, 09:04 »
My też planujemy przetapianie złota przede wszystkim ze względu na oszczędność, ale też i dlatego, że jest okazja aby coś zrobić z pozrywanymi łańcuszkami, których nikt nie zanosi do naprawy a tylko leżą i się marnują ;)

Offline biedronka81

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #12 dnia: 2 Lutego 2010, 21:29 »
przetapiane złoto nic sie nie różni od zwykłeg przecież, my tak robiliśy i za  obraczki z naszego złota z 3 brylantami u mnie wyszlo niecala 500 zl a kolezanka to  miała wiecej złota niz na obroczki byl potrzebn i 60 zł ich wyszły

Offline Anjuszka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6903
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2011
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #13 dnia: 4 Marca 2010, 22:13 »
A ile tego złota trzeba mieć, żeby przetopić?

Offline mka

  • Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5815
  • Płeć: Kobieta
  • We are connected that is how I feel...e-zadymiary
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #14 dnia: 4 Marca 2010, 22:20 »
Anjuszka Milion pięćset sto dziewięćset  :terefere:   :D :D :D  :-*

Offline Anjuszka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6903
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2011
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #15 dnia: 4 Marca 2010, 22:24 »
Ty tutaj tak nie cwaniakuj :D muszę wiedzieć, czy to co mam styknie...

Offline mka

  • Every second is a lifetime and every minute more brings you closer to God and you see nothing but the red lights you let your body burn like never before. And it feels better than love. Yeah it feels better than love...
  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 5815
  • Płeć: Kobieta
  • We are connected that is how I feel...e-zadymiary
  • data ślubu: :Serduszka: AF :Serduszka:
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #16 dnia: 4 Marca 2010, 22:26 »
Oj tam ;D ;D ;D...mi tez ta info potrzebna więc czekam na kogoś "wiedzącego" ::) ::) ::)

Offline Anjuszka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6903
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2011
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #17 dnia: 4 Marca 2010, 22:27 »
To sobie poczekamy.... :)

Offline oldzia9

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2010
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #18 dnia: 6 Marca 2010, 14:33 »
na przetopienie złota na obrączki potrzeba ok 11-12 gr na parę, oczywiście zależy jaką chcecie grubość obrączek.  za robociznę ceny kształtują się od 500zł.  Oczywiście wszystko zależy od modelu obrączki,ale i tak o wiele taniej wychodzi przetapianie niż kupno w renomowanym salonie.

Offline hejkuma

  • Gosia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Kobieta
  • Gosia
  • data ślubu: październik 2009
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #19 dnia: 6 Marca 2010, 16:31 »
My przetapialiśmy złoto na nasze obrączki. Mieliśmy 8g swojego złota. 4 g dołożył złotnik. Dopłaciliśmy nie całe 700 zł.


Offline Anjuszka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6903
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2011
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #20 dnia: 7 Marca 2010, 01:46 »
A ile to jest 11-12 g? Przeliczcie to na jakieś pierścionki, czy kolczyki ;p

Offline oldzia9

  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2010
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #21 dnia: 7 Marca 2010, 10:28 »
u nas na wagę 13 gr składa się jeden sygnet i jeden wielki pierścień, oczywiście ciężko jest samemu ocenic wagę poszczególnych pierscionków, jeśli się już ktoś zdecyduje na przetapianie własnego złota a nie będzie miał wystarczającej ilości to złotnik sprzedaje np.  1gr w cenie 70 zł

Offline hejkuma

  • Gosia
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Płeć: Kobieta
  • Gosia
  • data ślubu: październik 2009
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #22 dnia: 7 Marca 2010, 11:08 »
Ciężko jest określic ile to będzie pierścionków czy łańcuszków. U nas złotnik sprawdzał też próbę złota z jakiego były zrobione. Więc to chyba też ma znaczenie.


Offline Anjuszka

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 6903
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 30.07.2011
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #23 dnia: 7 Marca 2010, 16:01 »
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, pozdrawiam!!

Offline OlaSzelag

  • Już na zawsze razem !!!
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.08.2010
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #24 dnia: 9 Maja 2010, 16:26 »
My również przetopiliśmy złoty złom na nowe śliczne obrączki.
Więc pozbyliśmy się 1 pierścionka z którego wypadło oczko kolczyków kulek (nie trafiony prezent) i starej obrączki nie wiem kogo gdyż dostaliśmy to wszystko od teściowej.
Wyszło 10 g złota złotnik jednak zrobił nam obrączki z białego złota a nie z czystego żółtego jakie daliśmy.
Wybraliśmy model kwadratowe z ozdobnym żłobieniem przy jednej z krawędzi i zapłaciliśmy 420 zł za obrączki z białego złota gdyż nie noszę złotej biżuterii. Wyszło nas jakieś 1,5 tyś mniej niż za takie same w jednej z sieciowych jubilerów.
Polecam taki sposób oszczędności !!


Offline agnieleczka13

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Kobieta
  • co przyniesie nowy dzień:)
  • data ślubu: 04.10.2014
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #25 dnia: 7 Marca 2014, 13:37 »
Cytat: asia555 link=topic=12408. msg722353#msg722353 date=1224663518
Witam Kochani,
W ramach oszczednosci weselnych, rodzice mojego narzeczonego zaproponowali nam przetopienie zlota na obraczki.  Podobno gatunek bardzo dobry i ilosc wystarczajaca.  Zastanawiam sie, czy ktos z Was, zamiast kupowac gotowe obraczki u jubilera, przetapial posiadane zloto i czy byl zadowolony.  Osobiscie chcialabym, aby obraczka ozdobiona byla kilkoma brylancikami, a to juz dodatkowy koszt, ale chyba i tak moze wyniesc to duzo mniej. 
Czy znacie moze jakiegos dobrego zlotnika ze Szczecina lub okolic i jak amoze byc orientacyjna cena takich obraczek.  Z gory dziekuje :)

yhm fajny pomysł zawsze to spora oszczędność:)
carpe diem

Offline Kara-90

  • entuzjasta
  • ******
  • Wiadomości: 753
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 09.09.2016
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Grudnia 2014, 12:24 »
ja również mam zamiar przetapiać złoto na obrączki. Mam 1 pare kolczyków które dostałam jak miałam przekuwane uszy (4 latka), zerwany łańcuszek z komunii i serce z pierwszą litera mojego imienia również z komunii, do tego obrączka po moim zmarłym dziadku, i pierścionek zaręczynowy mojej mamy która jest 20 lat po rozwodzie i trzyma go tylko na ten cel :p :P :P więc myślę, że obrączki niewiele nas wyniosą. Podobają nam się zwykłe soczewkowe ale z grawerem na około w postaci naszych odcisków palców.
Znalazłam w necie zdjęcie (wiem, że pan Bielak ma pracownie która robi takie koszt około 2300-2600zł musiałabym się zorientować czy zwykły jubiler takie robi bo do Gdańska czy Poznania trochę daleko jechać po obrączki)

Offline HankaS

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 126
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 23.05.2015
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Grudnia 2014, 08:42 »
My też bedziemy przetapiać. Nie ma sensu płacić 1000 zł więcej, jeśli ma się w domu stare złoto które można wykorzystać :D A efekt będzie i tak ten sam. Jeszcze myślimy nad grawerem albo cyrkoniami w mojej obrączce i nad grubością. W sumie od tego zalezy ile złota trzeba, ale to juz dogadujemy ze złotnikiem :)
Poszukuj. . .

Offline kmorawka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.01.2010
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Sierpnia 2015, 10:39 »
Pewnie, że przetapiać, a brylanciki może dobry jubiler wstawić pytanie czy Wasz budżet wytrzyma tego typu obciążenie ;-)

Offline kmorawka
  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 72
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 21.01.2010
Odp: Przetapianie zlota na obraczki
« Odpowiedź #29 dnia: 2 Października 2015, 23:09 »
dobry sposób na zaoszczędzenie, po co chować złoto po skarpetach w domu, można je zużyć na obrączki