Autor Wątek: salony sukien slubnych  (Przeczytany 278221 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yaffka

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 17 września 2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #480 dnia: 25 Sierpnia 2011, 19:50 »
To i moje trzy grosiki. . .

A w ogóle to witam wszystkich :)

Ja poszukiwanie swojej sukni ślubnej zaczęłam już rok temu.  Ostatecznie znalazłam w lutym w salonie Amber - który naprawdę bardzo polecam.  Początkowo podobały mi się suknie w Lisa Ferrer'a, niestety odstraszyły mnie Panie, które zajęte inną klientką miały mnie kompletnie gdzieś pomimo, że byłam umówiona na konkretną godzinę.  Otworzyły tylko szafę i kazały "sobie poszukać" bo suknie które zamawiałam na oglądanie jednak nie doszły.  A rodzice moi przyjechali tylko na jeden dzień. . .  no ale nic.  

Faworytkami i tak były 3 suknie z Amber ;) Panie były nienachalne, ale bardzo fachowe.  Nie wciskały nic na siłę i bardzo miały na uwadze moje zdanie.  Oczywiście rodziców od razu poczęstowały kawą, a mnie porwały do przymierzalni.  Suknie były już przygotowane, bo mierzyłam je już wcześniej kiedy szukałam sukni z moim Narzeczonym - a co! Nikt nie doradza tak dobrze jak on, a po takim czasie i tak teraz nie pamięta jak owa suknia wygląda ;)

W końcu wybrałam - Domicella.  Wpłaciłam zaliczkę - połowa wartości sukni i umówiłam się na pierwszą przymiarkę.  Na miesiąc wcześniej umówiłam się dokładniej i ostatecznie byłam wczoraj.  Panie znów pomocne, miłe i fachowe.  Krawcowa również robi dobre wrażenie.  Kolejna przymiarka 30go. . .  wtedy będziemy upinać tren.  

Podsumowując, obsługa - 6+.  Ceny. . . hmm. . .  średnie, ale z naprawdę dobrego materiału - moja suknia jest szyta z włoskiej tafty.  Do tego dokupywałam bolerko i welon - te z kolei wyjątkowo tanie, a szyte z tego samego materiału co suknia.  
Jedyny minus? Strona internetowa. . .  ;) Beznadziejna a suknie wypadają tam strasznie niekorzystnie.  Swojej sukni na pewno nie kupiłabym patrząc tylko na zdjęcie, bo wygląda brzydko ;) A w rzeczywistości? Oczywiście rewelacyjnie :)

Offline katarina25

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • data ślubu: 30.06.2012
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #481 dnia: 25 Sierpnia 2011, 21:40 »
Dodam jeszcze, że podczas wizyty w Elizabeth Passion pani poinformowała mnie, że to właśnie salon bydgoski będzie tym do którego będą sprowadzane suknie ze wszystkich innym salonów Elizabeth na wyprzedaż i jeżeli ktoś jest zainteresowany sukniami dużo tańszymi to zapowiada się duży wybór. A jak ktoś nie chce kupić z wyprzedaży to przynajmniej będzie duży wybór sukni do przymiarki które można uszyć. Pani twierdziła że u nich nie ma problemu z uszyciem sukni sprzed roku. A i jeżeli kogoś interesują większe rozmiary to też nie ma problemu. Ja akurat narzekałam że musiałam przymierzać 40stki ale panie w salonie przezornie pozamawiały takie rozmiary aby każdy mógł w nie wejść bez problemu...
:) :) ;) ;)

Offline foczka99
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 20-08-2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #482 dnia: 14 Września 2011, 18:59 »
Witam Wszystkich użytkowników forum  :)

Mam pytanie do dziewczyn, które kupowały suknie ślubne z dodatkowym kołem.  Czy musiałyście je zwracać po uroczystości lub dodatkowo za nie dopłacać?
Kupiłam suknie w Toruniu za prawie 3tys.  i w dniu odbioru (2 dni przed ślubem) Pani ekspedientka poinformowała mnie, że koło należy zwrócić, co nie było wcześniej powiedziane, a w umowie nie ma mowy o kole ani o jego zwrocie, a tym bardziej żadnej wzmianki o tym, że salon wypożycza je bezpłatnie.

Czy spotkałyście się z taką sytuacją.  Orientujecie się czy takie postępowanie jest praktykowane w salonach ślubnych?

Właścicelka sklepu dzwoni do mnie żebym zwróciła koło, nie wiem jak mam podejść do tej sytuacji.  Proszę o rady!

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi  :-*

Offline katepolak

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.06.11.
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #483 dnia: 14 Września 2011, 19:29 »
Halka raczej jest traktowana osobno, bo nie wszystkie dziewczyny się na nie piszą. W polityce tego salonu nie ma nic dziwnego, a może w sumie to, że wypożyczają je za darmo. Za halkę często płaci się dodatkowo.. Też kupowałam sukienkę i chciałam koło, więc do ceny sukienki doliczono mi 50zł bodajże, ale dostałam je na wieki, bo zostało wszyte w sukienkę.



Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #484 dnia: 14 Września 2011, 21:02 »
Ja równiez kupowałam suknię z kołem i dostałam do niej halkę w cenie. Szczerze to nie słyszałam nigdy o takich praktykach, o jakich wspominasz.

A zależy Ci na halce z jakiegoś konkretnego powodu? Jakiś poxniejszy plener czy coś? Bo myślę, że jesli może zależy Ci na niej ze względu na późniejszą sprzedaż sukni, to nie masz się o co martwić. Mam na mysli to, że halka kosztuje okolo 120-150zł (osobiście widziałam halki w tej cenie) i jeśli ktoś zdecyduje się na zakup sukni od Ciebie, bo i tak zapewne korzystnej cenie, to myślę, że spokojnie sobie dokupi tę halkę.

PS.  Kasiu (już nie polak :P ) pokaż nam jakieś swoje zdjęcia ze ślubu, chyba, że gdzieś przegapiłam Twoją relację? Buziak for U ;*



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline katepolak

  • bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 11.06.11.
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #485 dnia: 15 Września 2011, 20:48 »
Jeszcze nie mam zdjęć:( Tak jakoś wyszło...bardzo długo nie mogliśmy zrobić pleneru...w zasadzie to zrobiliśmy go dwa tygodnie temu:P Jak tylko coś będę miała pokażę:) ...for ju tu:*



Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #486 dnia: 17 Września 2011, 09:51 »
Ostatnio przeglądając ulotki znalazłam karteczke reklamującą salon na Kujawskiej Adela.
Czy ktoś tam kupował suknię? Ogladając galerie odkryłam, że nie jest tak źle jak prezentuje sie salonik .. wydaje się malutki itd. Byłabym wdzieczna za opinie, bo czesto gesto slyszałam, ze sa tam same stare suknie i niezbyt pochlebne opinie ..

Offline Natalusia

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 15.06.2012
  • Skąd:: Bydgoszcz/Szczecin
  • Ślub w: Bydgoszcz
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #487 dnia: 17 Września 2011, 16:02 »
Byłam tam około miesiąc temu i przymierzałam parę sukienek. Tam są przede wszystkim suknie używane, ale przymierzając je, trudno to sobie wyobrazić - wszystkie jak nowe, niezniszczone, czyściutkie - nawet te tiulowe w stanie idealnym! :o :)
Ogólnie jest tam tak, że przychodzisz i mówisz jaki masz rozmiar 36, 38, czy 40 itd. i czy interesuje Cię suknia biała czy ecru. Ekspedientka daje Ci wtedy odpowiedni album ze zdjęciami sukienek, czyli np album, w którym wszystkie suknie są białe w rozmiarze 38. Jest to taki zwykły album z wywołanymi zdjęciami,  Każda suknia ma po dwa zdjęcia + włożona karteczka z numerem sukni i podaną ceną. Dostałam dwa albumy, w każdym po około 50 zdjęć. :) Tak więc było w czym wybierać. :)
Sam salonik - tzn jego przednie pomieszczenie jest dość niewielkie, ale z tylu jest drugie pomieszczenie-magazyn dość sporej wielkości, zatem mają spory asortyment sukni.  Fajne było to, że zdjęcia w albumie, który mi pokazano, były od panien młodych, czyli było widać jak w rzeczywistości wygląda suknia ślubna, a nie tak jak to często bywa wśród "gotowych" albumów - że suknia wygląda inaczej na zdjęciu i inaczej w realu.
Pani z obsługi bardzo miła i chętna do pomocy. Mówiła, że w ramach podanej ceny jest dopasowanie rozmiaru do panny młodej (mogą zmienić o dwa rozmiary), ponowne wyczyszczenie przed wypożyczeniem/kupnem, wypożyczenie halki i wypożyczenie welonu chyba. Suknie można kupić lub wypożyczyć. Ekspedientka mówiła, że w komisach (jako przykład podała ten w Żninie) często płaci się dodatkowo za dopasowywanie do rozmiaru, a u nich wszystko jest w podanej (i przystępnej) cenie.
Tak jak pisałam, wybór duży, przymierzyłam trochę sukienek, ale ja akurat nie znalazłam tam tej jedynej - wciąż szukam. Jednak polecam zajrzeć, zwłaszcza jeśli ktoś rozważa kupno sukni używanej :)



Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #488 dnia: 17 Września 2011, 17:06 »
Natalka a orientujesz się czy można tam sprzedać swoją suknię ?
Muszę coś ze swoją zrobić, bo chwilowo wisi czyściutka wyczyszczona w domy,  ale jeszcze nie stworzyłam ogłoszenia :)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Daisy87
  • uzależniony
  • *******
  • Wiadomości: 972
  • Płeć: Kobieta
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #489 dnia: 17 Września 2011, 23:37 »
a ja chyba nie rozstanę się z moja suknią, żal mi ją sprzedać, pokochałam ją więc nie wyobrażam sobie, zeby ktoś inny miał ją nosić....  ::)

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #490 dnia: 18 Września 2011, 02:47 »
:) Daizy, mi też żal, ale po co ma sama sobie na wieszaku wisiec. Moze akurat. Co dałam ponad 3 tys to moje, i tak nie odzyskam, ale na moich niespełna 50m kwadratowcyh przestrzeni zabiera :)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #491 dnia: 18 Września 2011, 02:48 »
    * DAISY  oczywiście, nie trafiłam w literkę :) przepraszam



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #492 dnia: 19 Września 2011, 21:04 »
ja polecam salon na chodkiewicza - oraz na dworcowej 19 angela (w tym zdecydowałam się na zakup sukni) z czystym serduchem polecam oby dwa :D

Offline Lulu
  • nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 02.06.2012
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #493 dnia: 20 Września 2011, 00:27 »
Buuuś ma rację salon z chodkiewicza jest super, polecam  ;)

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #494 dnia: 25 Września 2011, 20:43 »
Dzięki za informacje. Tutaj nie chodzi o fakt, czy uzywana czy nie, bo i tak wolałabym, aby była uszyta specjalnie na mnie :]. Muszę zdobyć jak najwięcej informacji, bo po targach ruszam na miasto, a w sumie Inowrocław i Żnin zostawie na koniec, aby na spokojnie podjąć decyzje.

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #495 dnia: 26 Września 2011, 10:45 »
ja myslałam że zwiedzę wszytskie mozliwe salony w bydgoszczy zanim kupię suknie a kupiłam w 2 moją :D i nie mam już zamiaru ani ochoty oglądać innych :D

Offline zaba

  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 2181
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: lipiec 2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #496 dnia: 27 Września 2011, 21:30 »
jakby kogos interesowalo to w toruniu na jozefa jest salon Angela - maja teraz wyprzedaz, przejezdzam codziennie obok, czesto zmieniaja wystawe i musze przyznac, ze calkiem ladne maja te suknie ;)...z forum kilka dziewczyn tam swoje kupowalo, ceny calkiem przystepne :)...


Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #497 dnia: 27 Września 2011, 23:23 »
własnie ostanio szłam dworcową i widziałam, że bydgoska Angela też ma wyprzedaż już :) Miałam napisać i zapomniałam :)



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Karolina_kkk

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.05.2012r.
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #498 dnia: 29 Września 2011, 12:26 »
Hej :)

To pierwszy moj wpis ;p pomocna zawartosc tego forum zmobilizowala mnie do zarejestrowania sie i podzielenia spostrzezeniami odnosnie TEGO dnia :)

na sam poczatek mam pytanie: wiecie moze do kiedy otwarty jest salon Agnes? Przymierzalam juz tam dwie suknie i obawiam sie, ze juz ich nie bedzie :(

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #499 dnia: 29 Września 2011, 15:28 »
Kiedyś była plota, że do końca sierpnia lub września, na ile prawdziwa nie powem, bo nie wiem.
Może zadzwoń? Na stronie powinien być telefon.



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Karolina_kkk

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.05.2012r.
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #500 dnia: 1 Października 2011, 12:18 »
Byłam wczoraj i właśnie wynosili wszystkie piękne sukienki :(

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #501 dnia: 2 Października 2011, 00:08 »
karolina, no przykro mi, ze nie się wyrobiłaś.

W razie co ja mam na stanie jedną z Agnesowych - hiszpankę :)
Nie wystawiam jej nigdzie, bo nie sądzę, żeby to mialo więcej sensu, ale jesli chciałabyś zoabczyć jakąs w Bydg to moge udostępnić.
NIe pamiętam jaki model, w razie zainteresowania, poszukam.

A gdzie teraz Bydgoszczanki maja najbliższy salon Agnes? Szkoda, że tu likwidują, w moim mniemaniu jeden z bardziej profesjonalnych jeśli chodzi doradztwo i dobór dodatkow.



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Karolina_kkk

  • użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 12.05.2012r.
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #502 dnia: 2 Października 2011, 12:43 »
Teraz najblizej to Gdansk lub Poznan wiec jak komus bardzo zalezy to nie jest jeszcze tak daleko :)
A mas zmoze jakies fotki?

Offline Precelek

  • Chuck Norris
  • ********
  • Wiadomości: 2859
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 04.06.2011
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #503 dnia: 2 Października 2011, 17:11 »
W mojej relacji są zdjecia, wejdź w relacje i gdzies połowie pierwszej stronie będzie mój temat (patrz po użytkownikach), on jest wiązana z tyłu więc w razie niewielkiej różnicy gabarytowej, mozna związac mocniej lub luźniej.



Never run faster than your guardian angel can fly ....

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #504 dnia: 29 Października 2011, 22:10 »
ja myslałam że zwiedzę wszytskie mozliwe salony w bydgoszczy zanim kupię suknie a kupiłam w 2 moją :D i nie mam już zamiaru ani ochoty oglądać innych :D

Witam w klubie ! Salon Angela na dworcowej jak pisała buuuś godny polecenia. Nadal suknie sa na wyprzedazy i ceny sa bardzo korzystne. Ja zdecydowałam sie na zakup sukni w tym tygodniu - totalny spontan, bo chcialam wybrac fason i przymierzyc kilka wypatrzonych typow, a tu przy pomocy wlascicielki udalo sie wybrac ta jedyna. Kobieta ma oko-musze przyznac. Obsluga mila i kompetentna. Podziwiam te panie, bo naprawde trzeba miec w sobie ogromne poklady cierpliwosci, aby podolac tym przyszlym pannom mlodym  ;D.

Buuuś tak na marginesie, ja myslalam, ze sie pospieszylam z zakupem sukni, ale widze, ze ty mnie wyprzedzilas o kilka tygodni, a suma sumarum tej decyzji nie zaluje, jestem zakochana w mojej sukni i bedzie sie pieknie prezentowac w dniu slubu.

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #505 dnia: 31 Października 2011, 12:05 »
Pandi ciesze sie ze podzielasz moja opinie o Angeli :D ja kupilam suknie 2 wrzesnia i do tej pory nie am ani grama watpliwośći :D :D :D a tego najbardzije sie bałam ze inna mi wpadnie w oko, ale przyzanc musze ze inne formuki prawde podpowadałay - jak masz swoja suknie to kazda inna wydaje sie mniej fajna :D a w dodatku moim zdaniem nawet jak jakas w oko inna wpadnie to wcale nie znaczy ze bysmy w niej ladnie wygladały - bo prawda jest taka ze co innnego nam sie podoba a w czyms zupełnie innnym ładnie wygladamy :P tak ze nawet jak mi sie jakas spodoba na obrazku w necie czy na manekinie w salonie to rozsadznie myslac wiem ze wcale na mnie tak by nie musiała wygladac... bo figurki rożne są :D a ta moja wymarzona mierzona była i wiem ze dobrze lerzy, podkresla co ma podkreślac i ukrywa to co ma ukryc. a co najważniejsze moje samopoczucie w niej... BEZCENNE :D :D :D
a tak na marginesie to ciekawa jestem co na targach pokaza ciekawego :D

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #506 dnia: 1 Listopada 2011, 10:12 »
Jeżeli myslisz o tym, co pokaze Angela na targach teraz tych listopadowych, to musze Cie zmartiwc, ze sie wlascicielka salonu nie wystawia  >:( ..
O watpliwosciach zapomne- zakochałam sie i nie zamienie mojej na zadna inna!!  ;D

Offline katarina25

  • forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • data ślubu: 30.06.2012
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #507 dnia: 1 Listopada 2011, 23:16 »
Dziewczyny, ja dołączam się do klubu, też kupiłam suknię w Angeli, już w sierpniu  ;D
:) :) ;) ;)

Offline Buuuś

  • zapaleniec
  • *****
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Kobieta
  • data ślubu: 07.07.2012
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #508 dnia: 2 Listopada 2011, 09:11 »
Pandi - no super że wątpliwości nie masz :D a co do tego żę Angela się na targach nie pojawi - to mnie wielkiej różnicy już nie robi bo sukni nie mam zamiaru oglądać  ;) :D choć jak byłam ostatnio na dworcowej to widziałam że mają już nowe modele kolekcji 2012 - bo były nowe suknie których prędzej nie widziałam :)

Katarina25 - to nasz klub się powiększa :D ty byłaś pierwsza, ja we wrześniu kupiłam, a teraz Pandi  :D i wszytskie zakochane w swoich sukniach i meeeega szczesliwe  ;D ;D ;D ;D

Offline Pandi
  • maniak
  • ********
  • Wiadomości: 1832
  • Płeć: Kobieta
Odp: salony sukien slubnych
« Odpowiedź #509 dnia: 2 Listopada 2011, 11:22 »
Klub nam sie powieksza ;) .. hehe

Buuuś  ogladałam te z nowej kolekcji i albo mam gust dziwaczny, albo po prostu nie nadazam - szału nie ma z tych nowszych, albo powtrazaja sie kroje z 2011 .. cena tylko wyzsza  ???