e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: salony sukien slubnych  (Przeczytany 193906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karusia_85 Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: 17.07.2010
Odp: salony sukien slubnych
12 listopada 2009, 11:01
Ja ze swojego doświadczenia powiem,że warto wybrać się do Żnina po sukienkę,byłam tam tydzień temu i jestem bardzo zadowolona. Panie są bardzo miłe, pomagają dobrać odpowiedni fason sukienki i wszystkie dodatki do niej(np. bolerko, welon itp.) istnieje również możliwość zakupu u nich butów.

Powiem szczerze,że to był jedyny salon, gdzie panie nie były opryskliwe i nie sprawiały wrażenia,że o rany przyszła znowu jakaś młoda dziewczyna, która nie wie co od życia chce(ja spotkałam się właśnie z takimi sytuacjami w różnych salonach w Bydgoszczy)i fajne jest również to,że nie masz ograniczeń ile sukienek chcesz przymierzyć(wiem,że w niektórych salonach dają Ci do przymierzenia góra 5 sukien).

Moja dobra rada jest taka, żeby do Żnina jechać w miesiącach"martwych" czyli w takich gdzie nie ma dużo ślubów np.listopad, grudzień ze względu na to,że jest wtedy mniej osób wybierających sukienki i nie trzeba długo tam czekać(a czas to pieniądz). Można również umówić się na konkretną godzinę.

Offline sezorg Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 03.07.2010:)
12 listopada 2009, 11:05
było w tym temacie sporo o salonie w Żninie..
Swoją drogą od jakiegoś czasu jest otwarty nowy salon, rozmawiałam z panią, bardzo miła, na razie tylko same sukienki mają, ale wypożyczają i sprzedaja (sukienki ładne, nowe, niezniszczone bo mało osób je miało, cena 900-1100zł z welonem;) przy wypożyczaniu sukienka idzie na magazyn, dodatkowo czyszczona przed imprezą, w planach jest sprzedaż butów, rozbudowa akcesoriów do ślubu, wypożyczanie i sprzedaż garniturów i sukienek wieczorowych :) jeśli tylko się im uda to będzie fajne :) chyba szykuje się konkurencja dla Kasi z Wiatrakowej ::)

Offline agulla2121 Kobieta

• Hipnotyzuj Mnie ...
  • użytkownik
  • data ślubu: 14.08.2010
12 listopada 2009, 15:55
Znajoma mi pisala ze na Bloniach otworzyli fajny salon sukien slubnych ... Hmmm ktos moze slyszal ?
Mnie nie ma w Pl i nie wiem za bardzo  na ten temat , tylko to co kolezanka mi pisala ...

Offline Soobieska Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 28-08-2010
12 listopada 2009, 20:45
rajd po salonach slubnych, to jest rzeczywiscie ciekawa przygoda :)

widzialam kilka niepochlebnych komentarzy na temat salonu romantica przy focha i chyba mialam szczescie, bo obsluga byla super- szczegolnie taka ciemna pan, bardzo cierpliwa i swietnie doradza ( ta starsza, troche marudna fakt, ale byla tylko przez chwile, a pani mng komentowala pod siebie "ja wybralabym tamta").  Co prawda jak weszlysmy to nie bylo euforii, bo nie bylam umowiona etc, natomiast dziewczyna ktora byla umowiona sie nie pojawila wiec mierzylam do bolu:) to co mi sie podoba w tym salonie, to, to ze mierzy sie suknie we wlansym rozmiarze, dzieki temu w sukni mozna sie przejsc i zobaczyc dokladnie efekt bez wyobrazania sobie siebie w sukni o 2 rozmiary mniejszej:)

w warszawie bylam w dwoch salonach: mloda i mlody- super strona internetowa, ale salon kiepski. . .  kobieta, ktora mnie obslugiwala -niemowa kompletna, choc naznosila sukni, ze hoho, ale poradzic sie nie mozna. . .  suknie oczywiscie w rozmiarze zdecydowanie za duzym i w fatalnym stanie, bo kobiety zle je nakladaja. . . 
dzisiaj bylam tez w madonnie- maja fajne przeceny, dwie piekne suknie, ktore najbardziej mi sie podobaly kosztowaly 2900 i 3500, wypozyczenie 60% wartosci sukni.  super babka, bardzo fajne nam sie mierzylo.  niestety rowniez ruchy, ktore mozna wykonac w sukni to 2 kroki do przodu i obrot. . .  kiepskie swiatlo tez nie pomaga. .

w bydgoszczy bylam tez na gdanskiej i to byla masakra, suknie brudne, obszarpane. .  i na dworcowej na rogu- alez tam zmarzlam, a zmierzylam 2 sukienki :)

tak wiec podsumowujac ja jestem za romantica, tym bardziej ze przyszlam jeszcze w sobote i zmierzylam kolejne 5 sukienek, a ze nie moglam sie zdeycowac to 3 rodzaje mierzylam na przemian przez 30 minut:) panie naznosily tez welonow, nawet przymierzylam bizuterie i moglam zrobic zdjecie, po dlugich prosbach. . .  strasznie to glupie, ze nie mozna robic zdjec. .  jak pozniej wybrac kiecke. . . a w madonnie w warszawie nawet nie chca podac nawzy sukni, tylko babeczka zapisuje sobie u siebie w kajeciku, a ty dostajesz namiar na swoja konsultantke. . .

to tyle z moich doswiadczen :) chyba trzeba miec szczescie w tym szalenstwie. . .  ja juz chyba wiece nie bede mierzyla. .  :P

Offline asiul Kobieta

• zapaleniec
13 listopada 2009, 21:17
a ja jestem ciekawa, czy w żninie można kupować/zamawiać same dodatki. ja mam suknię z agnes na gdańskiej, ale nie chcę tam kupować bolerka, bo jest za drogie zdecydowanie, więc kombinuję, gdzie by je dać uszyć... szukać bydgoskiej krawcowej? nawet nie wiem jak się za to zabrać... a kupowanie bolerka w ciemno na allegro to dla mnie trochę przesada, bo może nijak pasować do sukni...nie wiem co zrobić...

Offline Caro34 Kobieta

• użytkownik
13 listopada 2009, 22:39
Mam taki sam problem... Kupilam sukienke za granica gdyz tu mieszkam, ale dodatki (ze wzgledu na ich cene) mam zamiar kupic w Polsce. Dziewczyny czy wiecie czy w Zninie (lub w jakims innym salonie bydgoskim) mozna wybrac same dodatki : bolerko, halke, welon itd? Gdyz przypuszczam, ze Panie nie sa zbyt mile wiedzac, ze i tak u nich sukienki nie kupimy... :(

Offline asiul Kobieta

• zapaleniec
13 listopada 2009, 23:27
ja sie zastanawiam nad zakupem welonu przez internet, bo ceny sa duuuzo nizsze, aktualnie kombinuje, jaki fason i jaki material wybrac, bo sie srednio znam czym sie rozni woal od tiulu wloskiego np. ale co do bolerka to albo uszyc albo gdzies kupic trzeba, czekam na informacje, czy gdzies sie da to zalatwic...

• użytkownik
14 listopada 2009, 12:17
[/b]Caro34 wydaje mi się,że w Żninie zgodzą się na uszycie dodatków. Ja np. u nich będę kupować welon stopniowany(długość jest do kości ogonowej) i płacę za niego 85zł. Bolerko będę wypożyczać od nich i cena jest 35 zł.Najlepiej do nich zadzwonić( tel. jest na ich stronie) i spytać się o szczegóły (może np. wyjdzie taniej jeśli będziesz miała swój materiał)

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
  • data ślubu: 3 lipca 2010
14 listopada 2009, 12:53
Dziewczyny, przejdźcie się na Wełniany Rynek, tam jest taki sklep z sukniami ślubnymi i wieczorowymi, gdzie uszyją Wam wszystko co chcecie. Ja też zamierzam sobie szyć bolerko, bo chcę takie z rozszerzanymi rękawami a nigdzie takich nie widziałam :(

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
14 listopada 2009, 13:00
przypuszczam, ze Panie nie sa zbyt mile wiedzac, ze i tak u nich sukienki nie kupimy... :(
Nie wydaje mi się, żeby były niemiłe, klient to klient, nieważne czy kupuje pralkę czy jogurt ;) Sądzę, że w każdym sklepie bez problemu sprzedadzą nam same dodatki. A kupowanie przez internet to jednak duże ryzyko... Niedawno kupiłam torebkę na allegro i okazała się znacznie mniej pojemna niż się wydawało na podstawie opisu :-\ Z welonem i bolerkiem wolę nie ryzykować, bo nie wiadomo jak to będzie na mnie leżało. No, może jeszcze pończochy kupię na allegro, bo na wesele warto mieć kilka par a w sklepach ceny są koszmarne :P

Offline hanka Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 1.05.2010
14 listopada 2009, 23:38
Dziewczyny - ja już temat kupowania dodatków mam trochę opanowany ;) Najtańsze welony są w salonie Elizabeth Konin na Kościuszki ( 40 - 45 zł), podobnie chyba mają jedne z tańszych  bolerek (ok. 170 zł ).
Ja też suknię kupowałam w Agnes ale cena olerka ( ponad 300 ) i welonu ( 200 - 300 ) po prostu mnie rozłożyła. Dlatego szukałam w innych salonach :D
Ps. Nemezis - w tym salonie mają też bolerko z rozszerzanymi rękawami ( wiem, bo sama takie kupuję ). Pozdrawiam!

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
16 listopada 2009, 15:02
Dzięki za radę, na pewno się tam wybiorę :)

Offline orinokooo Kobieta

• Marzenia trzeba spełniać.. same się nie spełnią:D
  • użytkownik
  • data ślubu: 10-07-2010
17 listopada 2009, 21:34
a ja jestem ciekawa, czy w żninie można kupować/zamawiać same dodatki. ja mam suknię z agnes na gdańskiej, ale nie chcę tam kupować bolerka, bo jest za drogie zdecydowanie, więc kombinuję, gdzie by je dać uszyć... szukać bydgoskiej krawcowej? nawet nie wiem jak się za to zabrać... a kupowanie bolerka w ciemno na allegro to dla mnie trochę przesada, bo może nijak pasować do sukni...nie wiem co zrobić...

Hej,
ja przymierzyłam suknię w Agnes, wybrałam model i rozmiar i kupiłam ją przez internet ;D Pasuje idealnie i mam ją za 1/3 ceny ;D ;D ;D
tak więc ja jestem zwolennikiem Allegro i wszelkich innych internetowych zakupów

Offline Basma

• nowicjusz
23 listopada 2009, 16:50
Kilka salonów w Bydgoszczy prowadzi wyprzedaż sukien, osobiście polecam Romanticę ( Fosha) i Elizabeth ( Chocimska)  gdzie byłam ostatnio ze znajomą.  W Romantice, gdzie była akurat b.  sympatyczna pani  kupiła cudną suknię za 1000 zł , stara cena 3500 ;-) Warto korzystać z wyprzedaży, które zaraz się skończą .
« Ostatnia zmiana: 25 stycznia 2010, 18:16 wysłana przez ela »

Offline agulla2121 Kobieta

• Hipnotyzuj Mnie ...
  • użytkownik
  • data ślubu: 14.08.2010
23 listopada 2009, 20:02
A do kedy beda takie niskie ceny  :) moze ktos wie ?

Offline osika_ Kobieta

• "Do miłości potrzebne są dwie osoby, nie jedna, i nie trzy"
  • bywalec
  • data ślubu: 24.04.2010r
23 listopada 2009, 20:06
Osobiście nie mam miłych wspomnień ani z jednego ani z drugiego salonu.  Powiedziałbym że wręcz odwrotnie.  W Romantice pani potraktowała mnie jak "naprzykszająca się muche. " rzuciła mi ręką "tamta suknia" i to wszystko co raczyła pokazać. . . .   Na wieszakach sukni masa a jej nie chciało sie nawet pokazać kilku chociaż mówiłam jej co mnie interesuje. . .  Zero pomocy.  Podziękowałam i kupiłam sukienkę w innym salonie :)

Offline laureczka25 Kobieta

• nowicjusz
24 listopada 2009, 11:07
możesz zdradzić jaka suknie kupiłaś i gdzie?

Offline aniaa85 Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 20.06.2010
25 listopada 2009, 11:45
Ja przeznaczyłam 3 dni na rozejrzenie się po salonach ślubnych w Bydgoszczy i Toruniu i mam takie spostrzeżenia.  W Bydgoszczy  pozytywne wrażenia z  salonu Agnes  - piękne suknie, dobra obsługa, Romantica - suknie też super, obsługa - nad tym muszą jeszcze popracować, mi się osobiście nie podoba takie byle jakie podejście do klientki, która placi spore pieniądze  a traktowana jest jak ktoś kto zakłóca spokój sprzedawcy, no i może jeszcze salon z Dworcowej - spory wybór,  chociaż ich suknie mniej mi się podobały.  W Toruniu bardzo mile byłam zaskoczona w salonie Angela - zdecydowanie najlepsza obsługa z salonów gdzie byłam oraz piękne suknie, jako jedyny salon mieli już suknie z kolekcji 2010,  w Susan Howard dużo sukien, obsługa dobra, chociaż musiałam trochę poczekać na przymiarke.  Byłam jeszcze w kilku salonach jak w Bydgoszczy tak i w Toruniu - ale suknie stare ( niektóre maja chyba z kilka lat!!! ), mało miejsca - nawet suknię ciężko było przymierzyć, nazw pisać nie będę - bo może to wyłącznie moje wrażenia.   Suknię jeszcze nie wybrałam - poczekam na nowe kolekcje i zamówię w grudniu, ale pójdę już tylko do salonu Angela i Agnes ( jako wariant zapasowy zostaje Romatika ).

Offline Minojaka Kobieta

• użytkownik
25 listopada 2009, 14:56
ja juz sie goraczkowalam a okazuje sie ze jeszcze nie ma nowych kolekcji . . .  ufff to moze miedzy swietami pobiegam troche po sklepach i zdam relacje ;)

Offline orinokooo Kobieta

• Marzenia trzeba spełniać.. same się nie spełnią:D
  • użytkownik
  • data ślubu: 10-07-2010
25 listopada 2009, 20:11
T widzę, ze podobne macie odczucia  ;D
W Toruniu nie byłam ale z bydgoskich salonów zdecydowanie Agnes - salon, suknie i obsługa jak sie patrzy  8)
Za to chyba będę oryginalna i napiszę, że suknie ze Żnina mnie rozczarowały - oststnio widziałam taką kreacje na weselu znajomych, szyta na miarę na baaardzo zgrabną Pannę Młodą z ładnym biustem a suknia tragedia... biust gdzieś wpadł do środka - nie było go wcale a wykonanie sukienki i sam krój troszkę niedzisiejszy... wiem, że preferencje są różne ale wszyscy, którzy widziel ową kreację szytą kilka miesięcy mieli mieszane uczucia - na pewno nie dodała uroku pannie młodej a wręcz odwrotnie.
Nie polecam! Za tą cenę w Agnes są przepiękne suknie do wyboru. 

• użytkownik
25 listopada 2009, 20:31
Zawsze komuś się nie będzie podobać coś w salonach.Tyle ile jest ludzi tyle jest opinii. Mnie np. salon Agnes zraził tym,że jak koleżanka wypożyczała w tym roku sukienkę (cana nie mała 1600zł) miała problemy z odzyskaniem kaucji, bo niby sukienka była brudna na zakończeniach (przecież wiadomo,że jak się tańczy, idzie się w kościele czy nawet na plenerze sukienka nie będzie cały czas biała).A niby w tym salonie mówili,że nie ma co się przejmować jeżeli sukienka się wybrudzi, bo oni później ją czyszczą. A widać co innego mówią a co innego jest w rzeczywistości. Koleżanka po długiej walce i straszeniem,że pójdzie do sądu odzyskała pieniądze.

Fakt powiem szczerze, mimo że sukienki mają śliczne:) ja i tak wybrałam swoją w Żninie :):)

Offline osika_ Kobieta

• "Do miłości potrzebne są dwie osoby, nie jedna, i nie trzy"
  • bywalec
  • data ślubu: 24.04.2010r
25 listopada 2009, 20:48
Może akurat panna młoda zlą sukienkę dobrała? Co do biustu być może źle dobrana bielizna a fason no cóż każdy ma inny gust. Osobiście w Żninie nie byłam, szkoda czasu na dojazd od Żnina skoro w Bydzi są takie piękne suknie.

Offline incognito Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: czerwiec 2010r. :)
25 listopada 2009, 21:06
Ja już jestem po całym tym turnee po bydgoskich salonach, ale póki co nie znalazłam swojej wymarzonej sukni :( Za to niestety dołączyłam do grona rozczarowanych klientek salonu Romantica! Te panie tam pracujące zdecydowanie nie mają płaconej prowizji od sprzedanych sukienek, bo inaczej nie jestem w stanie zrozumieć ich odstraszającego zachowania  8) Za to suknie w Agnes - piękne, ale drogie... :( Wypożyczenie co prawda połowę ceny kupna, więc brzmi ciekawie, ale i tak jest to spora sumka jak na jeden wieczór :((
Dziewczyny, nie wiem, czy byłam już wszędzie - dorzućcie salony, których nie wymieniłam:
- Madonna na Dworcowej
- Dominika na Dworcowej
-Romantica na Foscha
-salon Skrzyszowskiej na Gdańskiej
-Agnes na Gdańskiej
- Barbara na Gdańskiej
- Elisabeth na Chocimskiej
-Lisa Ferrera na Świętojańskiej
-salon na ul. Pod Blankami
Coś jeszcze warto odwiedzić w Bydgoszczy?

PS Szukam sukienki z szerokim dołem z tiulu...Może ktoś coś podobnego widział?  :)

Offline incognito Kobieta

• użytkownik
  • data ślubu: czerwiec 2010r. :)
25 listopada 2009, 21:08
A może zna ktoś jakiegoś dobre profesjonalne krawiectwo sukien ślubnych i może polecić????

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
25 listopada 2009, 21:22
jak koleżanka wypożyczała w tym roku sukienkę (cena nie mała 1600zł) miała problemy z odzyskaniem kaucji, bo niby sukienka była brudna
Rety, 1600 za wypożyczenie plus szansa na stratę kaucji (czyli stres gratis...) ::) To już lepiej kupić suknię na własność a później spróbować sprzedać i odzyskać część kasy, wyjdzie taniej i bez stresu ;)

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
25 listopada 2009, 21:26
A może zna ktoś jakieś dobre profesjonalne krawiectwo sukien ślubnych i może polecić????
Tak, na Wełnianym Rynku jest sklep, gdzie szyją piękne suknie ślubne i to całkiem niedrogo. Sama planowałam zamówić u nich suknię, ale w ostatniej chwili znalazłam swoją wymarzoną kreację w innym salonie :)

Offline Caro34 Kobieta

• użytkownik
25 listopada 2009, 23:52
A salon Madleine na Gdanskiej? Nikt o nim nie mowi...
« Ostatnia zmiana: 26 listopada 2009, 09:33 wysłana przez ela »

Offline Nemezis Kobieta

• maniak
26 listopada 2009, 08:44
Byłam w nim. Suknie bardzo ładne, obsługa w porządku, ceny trochę niższe niż w Agnes, ok. 2500 za suknię.

Offline sezorg Kobieta

• bywalec
  • data ślubu: 03.07.2010:)
26 listopada 2009, 09:45
bardzo dużo sklepów z sukniami jest na długiej, ale nie byłam w żadnym i nie znam szczegółów- może któraś z bydgoszczanek coś wie??
i jest jeszcze coś na kujawskiej często tamtędy przejeżdżam ale też nie byłam- warto iść??

Offline Justyna86bdg Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 26.06.2010
26 listopada 2009, 13:13
Z tego co słyszałam na Kujawskiej na pierwszy rzut oka taki niepozorny ten salonik ale podobno mają ładne sukienki!