e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: THERMOMIX - przepisy i wsio co go dotyczy, opinie, przepisy, itp. :)  (Przeczytany 1012450 razy)

Offline martulka Kobieta

Mariola tą cenę trzeba niestety przetrawić. Nam zabrało to kilka miesięcy.

Offline .:Anka:. Kobieta

też jestem ciekawa czemu to urządzenie tyyyle kosztuje
a może są tańsze "odpowiedniki" ?

Offline martulka Kobieta

Asiu będę musiała spróbować zrobić te lody. Napisz  dokładnie jak je robiłaś.
Anusia pewnie, że są. Osobno waga, mikser, robot, sokowirówka, garnki i urządzenie do gotowania na parze.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
Właśnie poczytałam trochę przepisów.
Faktycznie wszystko napisane, jak gdzie, jaka temperatura, jakie obroty...żyć nie umierać.
A zapewne z czasem człowiek sam zacznie kombinować.

Ja już kombinuję ;D

A co do lodów Martuś, to masz przepis na smietankowe w książce. Traktuję je jako bazę dla innych smaków i tak jak chcę mieć:
* waniliowe dodaje albo cukier waniliowy, albo już podczas robienia masy daję śmietanę bitą waniliową,
* kawowe dodaję trochę kawy rozpuszczalne (rozpuszczam w b. małej ilości wody )
* tiramisu do masy dodaje krem z Delecty, kawę, biszkopciki (kroje je na kawąłeczki) nasączone kawą, jakby było amaretto byłoby super :P

Offline martulka Kobieta

A ja mam likier amaretto :)
Kupiliśmy do cappucino :)

podeślij ze 3 kropelki, bo mi jakoś szkoda kasy na to ;D

Offline martulka Kobieta

Asiu bardzo chętnie  :D

A ja właśnie wcinam krupnik - ugotowany w 25 minut :)

Offline Antalis

Coz urzadzonko n apewno szybko sie zwraca bo i gaz oszczedzamy, wode do umycia garow i czas bezcenny ... kto wie kto wie - warte przemyslenia.

Laski a jak to jest - tam jest tylko jeden pojemnik ? Czy mozna gotowac np ryz i miesko na raz ?

A i jeszcze jedno - jak z serwisem w razie ew naprawy ?
« Ostatnia zmiana: 11 września 2008, 14:37 wysłana przez Antalis »

Offline martulka Kobieta

Antalis pewnie, że można wszystko na raz gotować. Ja ostatnio gotowałam na dole w koszyczku ryż, a u góry na parze pulpety, a nad pulpetami bukiet warzyw.
Firma ma kilkanaście punktów serwisowych w całej Polsce.

Offline Antalis

O to ile tych "garnuszkow" tam jest ?
Musze poszukac serwisow czy gdzies blisko sa.

Coz urzadzonko n apewno szybko sie zwraca bo i gaz oszczedzamy
Z tym gazem to nie wiem ;D ;D boja jak do tej pory piekłam coś w piekarniku raz na sto lat, tak teraz co drugi dzień bułki piekę ;D :P

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Ja bym się tym gazem tak nie ekscytowała bo to przecież jest urządzenie na prąd, a ten jakby nie patrzeć =- droższy jest ::) dobrze tylko, że czas przygotowania potawy jest tak krótki ;)

Offline Mariolka Kobieta

Mariola tą cenę trzeba niestety przetrawić. Nam zabrało to kilka miesięcy.

a jeszcze jak to kiedyś u ciebie zobacze na żywo, to już w ogóle spać nie będę mogła

a pamiętasz,że jak mi mówiłaś,że chcecie kupić coś takiego i usłyszałam cenę, to sie w głowę pukałam...? ;D ;)

Mariolka, bo chyba kazy tak reaguje na dzień dobry :P

A co do korzyści, to bardziej bym patrzyła nie pod kątem zdrowego odżywiania, urozmaicenia jedzenia, itp.

Offline Antalis

Ja tam z aprad place malo za to rachunki za gaz sa zabojcze zwlaszcza ze mam ogrzewanie gazowe :)
Jesli moge ugotowac ryz, miesko i powiedzmy jarzynny na raz w ciagu 20 minut to taniej bedzie chyba bo sama woda na ryz sie glugo gotuje na gazie a do tego potem 15-20 minut by sie ugotowal :)

A serwis w Katowicach bym miala :) Ceny czesci tez nie sa mega drogie - jedynie ostrze jakies 170 zl .

Merkunku jasne to bezdyskusyjny plus.Tylko kto sie na codzien przejmuje konserwantami :P bardziej rachunki sa namacalne ;)

Offline martulka Kobieta

Mariola twoja reakcja była jak najbardziej normalna. Wszyscy tak reagują :)

A ja na gaz mam ryczałt, tzn. doliczany jest do opłaty za mieszkanie, także mogę go używać do bólu (właśnie przyszedł magik i podłącza nam nową kuchenkę). Jeszcze dzisiaj upiekę pierwszy chlebek :)

Martus daj znać jak wyszedł, z którego przepisu i ile rzeczywiście piekłaś, ja mam największy problem z wyczuciem kuchenki ::)

No i lody, widać nawet kawałki biszkoptów w tiramisu (fotki z telefonu, więc kichowate ::)):

rybkawiedenka

• Gość
Moja mama przyznala się ze od kupienia thermomixa w kwietniu 2008 nie \uzyla go nawet raz, ba, nie wyjela z pudelka. Wzwiazku z tym zostala poinformowana ze go "wyporzyczam" :)

Tylko mama nie pamieta gdzie ma ksiazeczki  >:(

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Prosze Ty pożyczasz a ja zastanawiam sie nad kupnem....a przy okazji pozbyciem się całego innego sprzętu z domu.
A już miałam parowar kupować... ::) ::)

rybkawiedenka

• Gość
Lila kochana moze to znak :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
ludu .......czego znak????

rybkawiedenka

• Gość
Ze obie powinnyśmy gotować w Thermomixie
;)

Offline topyciu Mężczyzna

Aga - podstawowa książka do Thermomixa powinna być w kartonie jeśli Twoja mama go nie rozpakowała to ona dalej tam jest :)

No to się ruch Thermomixowy zrobił, fajnie ;D

Aga skoro mama nie używa, to bez sensu co by stał, to najgorsze co można z nim zrobić :P ciekawa jestem Twoich wrażeń ;D zresztą Lilki także  :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Lilka na razie napisała maila do firmy.

To daj znać co i jak :)

Offline Antalis

Hehe tez napisalam maila do firmy juz wczoraj :)
Niestety nie odpisali na konkretne pytania tylko kazali dzwonic.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Ja prosiłam o kontakt z przedstawicielem, bo napisałam, że chcę kupić.
Chyba jasny przekaz nie?

Offline Antalis

To zalezy kto maila odbierze  :P