e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: THERMOMIX - przepisy i wsio co go dotyczy, opinie, przepisy, itp. :)  (Przeczytany 1013321 razy)

Offline martulka Kobieta

Ja też kiedyś robiłam tą po karkonosku, ale dałam za dużo grzybów suszonych i sos mi wyszedł gorzkawy.
Tym razem robiłam roladki z karkówki w sosie z ogórków konserwowych. Tylko, że sos mi trochę nie wyszedł - nie zagęścił się. Ale ogólnie było smaczne.

Offline paooolka Kobieta

wlasnie zostałam szcześliwą posiadaczką thermomixa :) dzis gotuje pierwszą zupkę :) wiem juz troche bo moja mama ma juz sprzet i podglądałam ja czasami.

Offline martulka Kobieta

Witamy kolejną themomiksiaczkę :)

;D
no i czekamy na fotki

Offline martulka Kobieta

Ciekawa jestem jaka zupka pójdzie na pierwszy ogień  :P

Offline paooolka Kobieta

była zupka z zielonego groszku - troche za duzo wody dałam ale cóż to był mój pierwszy raz ;) potem moja ulubiona surówka z marchwi z czosnkiem i odrobiną majonezu a na weiczór zrobiłam paste do kanapek z piersi kurczaka, jajek + przyprawy, troche majo itp + ogórek kiszony pycha:) nie robiłam jeszcze fotek bo musze nabrac wprawy zeby to jako tako wyglądało :) a dzis brokułowa i moze jakis deser :)

Przepisy poproszę ;D no chyba, ze są w książkach :P

Offline sandra-j500 Kobieta

Witam ponownie.
Czy ktoś gotował może rosół w thermomixie ? Jeśli tak to czy mogłabym dostać przepis na niego, na krupnik i  przepis na kawę cappucino.
Dziękuję i życzę miłego dnia .

Nie robiłam rosołu w TM, a co do przepisów to pisałam, gdzie możesz znaleźć, podaję jeszcze raz link:
TUtaj

Offline paooolka Kobieta

przepis na zuper gorszkowa jets chyba gdzies w ksiazkach, ja nie mam 1 ksiazki wiec robiłam wg siebie: pokroiłam cebulke podsmazyłam ja, dorzuciłam mrozony groszek, dolalałm zagotowanej wody (zeby było szybciej) pogotowałam, przyprawiłam, zmiksowałam na krem pycha:) taka dietetyczna wersja, dla mojego chłopaka dorzuciłam kawałki piersi z kurczaka.
dzis brokułowa, surówka z marchwi z czosnkiem i pozniej zrobie paste do kanapek bo nam zasmakowała :)
mam zamiar kupic taki mini piekarnik zebym mogla poszalec :)

Dzięki za przepis :) nie znalazłam tego w książce, chyba, że przeoczyłam ;)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
a mój mąż nie lubi zup....wściec sie można, a thermomixa takie fajne wychodzą i szybko sie gotuje...
no i nie gotuję, bo potem sama bym musiała przez trzy dni wcinać...

Lilka, to rób mniejsze porcje tylko dla siebie :)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
...wiem...ale wiesz do niego sie mało wkłada, a na jedna osobę to już super mało
ciężko mi takie mało jakoś wycyrklować

Dasz radę, ja tak robię dla R. bo np. nie lubię zupy cebulowej, a on tak, więc każde z nas ma swoją ;D

Offline paooolka Kobieta

na szczescie moj chlopak lubi zupy :)

Offline martulka Kobieta

U nas ogórkowa znika w jeden dzień  ;D

Martuś u nas może nie w jeden, bo mój małż ma ograniczone możliwości ;) ale też szybciorem.

Natomiast dzisiaj zrobiłam placki ziemniaczane (przez ten TM moja dieta strzelac się pójdzie ::) )wysżły rewelacyjnie, az śmiałam się do R. że nienaturalnie, bo masa była idealnie rozmieszana a składniki ekstra starte ;D normalnie za samą mase do placków można TM pokochać :P

Dodam, ze do tej pory tarłam na tarce, gdyż z malaksera masa mi nie odpowiadała ::)

Offline Wercia Kobieta

Ja nie cierpię scierać ziemniaków na placki i już kocham to cudeńko :D jeszcze tylko muszę go kupić 8)

Offline topyciu Mężczyzna

A my dzisiaj zrobiliśmy babkę ziemniaczaną :) To ścieranie ziemniaków na babkę zajęło mi 1,5 min :)

Babka ziemniaczana? A co to za cudo?

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
To wersja odchudzonego placka ;D bo praktycznie identyczną masę, jak na placki piecze się w piekarniku - ja obkładam plasterkami cienkiego boczku

Aaaaaaaaaaaaaa, dzięki za wyjaśnienie :-*

Offline topyciu Mężczyzna

Najlepiej potem smakuje odsmażana na patelni. :)

Offline boberek Kobieta

Witam, jestem tu nowa :D.  Przymierzam się do zakupu tego "cud garnka" i już się cieszyłam, że trafiłam na żywe forum i co widzę forum wymarło.  Nikt się nie chwali świątecznymi potrawami, czyżby nie było warto?  Czy już się wszystkim zakup znudził i powędrował do pawlacza? A już się tak napaliłam na zakup :-[ .  Pozdrawiam

Czy już się wszystkim zakup znudził i powędrował do pawlacza?
Absolutnie nie :P u mnie przynajmniej chodzi nadal kilka razy dziennie ;D tylko dziś był np. sok, dżemiki, sos do spaghetti, itd. ale jakoś weny nie mam do pisania :P
Ja zakup polecam :)

Offline paooolka Kobieta

ja tez polecam. dzis był krupnik i surówki. ja bym chetnie piekła ciasta ale niestety mam niesprawny piekarniik wrrrr

Offline akayu Kobieta

my juz mamy z pare lat ten garnek i........jakos z biegiem lat coraz mniej sie w nim robi,jak narazie to od roku chyba stoi

Offline Natienka Kobieta

• ...ubi tu, ibi ego...
  • uzależniony
    • Nasze filmy ślubne
  • data ślubu: 21 czerwca 2008
Hmmm.... sama nie wiem co myśleć. Z jednej strony wydaje mi się że jest super, z drugiej wszystkie te sprzęty co to zastępuje można mieć za połowę jego ceny.

Myślałam że mąż się zachwyci bo tylko on w domu gotuje (ja ze trzy razy udałam że coś robię  ::) ) ale wzgardził ze względu na cenę mimo że uwielbia minimalizm w kuchni i na pewno nie kupimy tych wszystkich pojedynczych urządzeń bo "mu to kuchnię zawali a przecież można samemu pokroić"...

Będę może lobbingować ;) wydaje się to bardzo praktyczne ale uważam że jest to zdecydowanie zawyżona cena. Ale szczerze powiedzcie - te najwięcej zajmujące sprawy i tak trzeba zrobić prawda? I tak trzeba umyć, obrać, pokroić mięso, wstawić ciasto do piekarnika i te inne - czyli tak naprawdę najlepsze jest w mieszaniu i gotowaniu na parze (do czego potrzebuję dwóch urządzeń).

pozdrawiam i czekam na dalsze - szczere - opinie  ;D ;D ;D