e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: THERMOMIX - przepisy i wsio co go dotyczy, opinie, przepisy, itp. :)  (Przeczytany 999478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
nio i wtedy noze obracaja sie z przerwami, to jest do wyrabiania gęstszych ciast -chleb, bułki, piiza, ciasto drożdowe...

rybkawiedenka

• Gość
No bosko. To ja robilam przed chwila szarlotke normalnie i myslalam ze mi padnie cale urzadzeniue!

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
Aga, a nie masz instrukcji?

rybkawiedenka

• Gość
Nie. Nie mam nic, pisalam przeciez ze mam TYLKO urządzenie, nawet nie mialam pojecia jak go zlozyc...

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
Werciu ziemniaki na placki trze się błyskawicznie :) Wiem bo dzisiaj Tomek zrobił przepyszne placki na obiadek :obiad:

A kaszkę manna też można ugotować.

Rybuś podam ci podstawową bazę do każdego chlebka

Wsypywać w takiej kolejności jak napisałam
250 g maki pszennej
40 g drożdży
łyżeczka cukru
3 miarki (czyli 300 ml) ciepłej wody
10 g oleju
250 g mąki pszennej
2 łyżeczki soli

Wyrabiać 3 minuty obr. Interwał
Możesz jedną porcję mąki pszennej zamienić na żytnią, razową.

Można zrobić wersję z suszonymi śliwkami. Wtedy bierzemy 6 śliwek i miksujemy 5 sek. na obr.5 i dopiero dodajemy ww.składniki.
Można też dodać do bazy 60/70 g maki orkiszowej, lub 70/80 g ugotowanych ziemniaków (chl.wiejski), 70/80 g ugotowanego ryżu (chl.ryżowy) lub 40 g ugot.ryżu i 40 g ugot.ziemniaków (chl.swojski).
Można też dodawać różne nasiona np. słonecznik, dynię, siemię lnu itp.

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 03.05.2003r
Martulka dziękuję  :-* :-* :-* w takim razie za rok jak polecimy do Polski my również kupimy thermomix  ;D ;D ;D ;D

Offline .:Anka:. Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Wercia podziwam cię - czekac rok  ::)

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
Anusia chciałabym jeszcze zobaczyć go na prezentacji a w Polsce będziemy dopiero w lipcu 2009 więc raczej nie mam wyjścia :-\

• Global Moderator
  • Chuck Norris
no tak
a w IRE nie sprzedają? pytam bo gdybym miała kase kupiłabym od razu

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
Sprzedają w Anglii i jest możliwośc darmowej przesyłki ;) ale ja chcę zobaczyć jeszcze prezentację ;D i kupić go w Polsce ;D

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
Przyszalałam dzisiaj :P

najpierw bułeczki (dwa rodzaje razowe i pszenne) i sok, potem małż kawę zapodał, następnie barszczyk zabielany, sakiewki schabowe (foty poniżej), ziemniaki wsio na parze, surówka i soczek ;) na koniec piszingier ;D

aaaa, o sosiku pieczarkowym zapomniałam :P

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
normalnie ślinotoku dostałam

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
he, he ;D

Aaaa, mój małż mówił, co by napisać ku przestrodze, że przy Thermomixie się tyje :P

rybkawiedenka

• Gość
A ja teraz się wypowiem, moze mnie zabijecie, trudno.

Mam to cudo kilka dni, i co? Nie posiadałam książek, ok, ale wczoraj dostałam od Tomka skan (jestem wdzieczna!) i dziś chciałam coś przygotować. Szczerze? Nie jest to żadna rewelacja. Syfu robi tyle co przy gotowaniu bez niego, trwa to owszem moze i krócej ale jak ktoś jak ja nie lubi i nie umie gotować to to cudo mu nie pomorze ani tego nie umili. Mnie szlag trafial jak musialam latac po slepie w poszukiwaniu mąki takiej, srakiej itd, do tego drożdze, specjalna śmietana itd itd itd.

O nie, to ja wole chyba kupować chleb za 10.90.

Offline Wercia Kobieta

• Chuck Norris
Ja bardzo lubię gotować więc myślę że zakup tego cudeńka będzie strzałem w 10 ;D

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
serio Ryba...?
bo ja sie tym podniecam głównie tym co piszą dziewczyny
mogę mieć potem podobne odczucia...

• Global Moderator
  • Chuck Norris
ja też miałam takie odczucia po prezentacji ale nie używałam tego urzadzenia więc nie pisałam

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
z tym,że Ty dostałaś to od mamy gratis
a ja bym jednak musiała wybulić na to ponad 4 tys
i jesli okazałoby się ,że będę miala podobne odczucia jak ty, to dodatkowo zdołuje mnie fakt,że dalam tyle kasy za to

rybkawiedenka

• Gość
Dlatego już wiem ze sbie nie kupie. Oddam go mamie bo mi tylko zawala miejsce. Stoi i kurzy sie...

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
Ha, ha, ha ;D ;D ;D 'z pustego i Salomon nie naleje' :P jesli ktoś nie lubi gotować, to mu nawet super ekstra urządzonko nie pomoże ;) Aga 'syfu' jest mniej, aczkolwiek jestem w stanie uwierzyć w to co piszesz, mój małż jak gotuje też zużywa więcej garów niż ja, on też gotować nie lubi, ba on nawet nie bardzo umie ;) więc przypuszczam, że komuś kto na codzień nie gotuje TM się nie przyda, bo i tak za dużo będzie do roboty, niestety ono tylko pomaga, samo nie gotuje :-X

Więc bardzo dobrze, że napisałaś co napisałaś, przynajmniej jest opinia od drugiej strony!

A tak w ogóle to bez urazy :-*

rybkawiedenka

• Gość
NO jasne ze bez urazy. Ja pisze z doświadczenia ostatnich kilku dni. Szczerze i bez owijania w bawełne.

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
A swoją drogą to współczuję Ci męczarni z chlebem :P

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
Co prawda jeszcze nie gotowałam, ale od kilku dni skrupulatnie wertuję przepisy i wydaje mi się, że syfu jest właśnie mniej.
Gro przepisów jest tak skonstruowanych, że po kolei wrzuca sie do "gara" poszczególne składniki, a na końcu wychodzi produkt końcowy.
Jak na razie nie mam zapału do gotowania bardziej pracochłonnych rzeczy, ale już wyszperałam multum prostych szybkich przepisów. A potem może się rozkręcę - kiedys w końcu lubiłam gotować.
Mam wizję własnego majonezu, własnego jogurtu i serków smakowych...i ta wizja bardzo mi się podoba.

A na zakupy to ja wysyłam męża...jak każę kupic jakąś tam mąkę, to kupi....

To na razie przemyślenia na sucho...od wtorku bede kombinować

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
My nasz thermomix używamy przynajmniej raz dziennie. Dzisiaj już zrobiliśmy bułeczki i masło czosnkowe. Tomek właśnie zabiera się za kawkę. W planach mam jeszcze zrobienie serka homogenizowanego i ugotowanie rosołu.
A wczoraj wreszcie zrobiliśmy lody śmietankowe. Wyszły dobre, ale jak dla nas trochę za słodkie. W ogóle to każdy przepis musimy delikatnie modyfikować.

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
Martuś, ja chyba pisałam, że ciut za słodkie lody i że daję mniej cukru ::) qrcze, mogłam Wam powiedzieć jak dzwoniliście; ja też modyfikuje przepisy ;)

Offline Antalis

• Chuck Norris
Dziewczyny a probowalyscie jakiejs własnej inwencji tworczej a nie tylko przepisow ?

Offline merkunek Kobieta

• Chuck Norris
Póki co robiłam ciasta ucierane z własnych przepisów w TM, wyszły lepiej niż jak robiłam mikserem.

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
Ja też dostosowuje swoje przepisy do thermomixa. I tak zrobiłam wczoraj dla małego sok a'la Kubuś ale z jabłek, brzoskwiń i bananów.

Offline topyciu Mężczyzna

• uzależniony
A oto nasz dzisiejsze poranne bułeczki :)