e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: MAJOWE PANNY MŁODE  (Przeczytany 113408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: MAJOWE PANNY MŁODE
8 lutego 2009, 18:06
widzę michasia że będziemy ślubować tego samego dnia  ;D my wybraliśmy się wczoraj po obrączki ale wybór był tak duży, że postanowiliśmy jeszcze się z tym "przespać" i po paru dniach wrócić do poszukiwań - ceny niestety były dużo wyższe niż przypuszczaliśmy (jubilerzy twierdzą, że na początku roku cena złota poszła w górę o ok. 40 %  :-\)

Offline michasia Kobieta

• forumowicz
9 lutego 2009, 17:03
mi mama cały czas mówiła, ze cena złota ma iść od nowego roku do góry.  nasze mają kosztować jakies 700-900zł, chcemy takie klasyczne, półokrągłe, złote.
mieliśmy dziś jechać,ale chyba jednak jutro się wybierzemy.
zaczeliśmy dziś kurs,, tzn,.bylismy na spotk.organizacyjnym, bo w pt ma się tak naprawdę zacząć.
tylko, ze ja studiuje zaocznie w poznaniu i w pt od rana mam zajęcia, więc moze być problem z moją obecnością w niektóre piątki.
jeszcze jutro się zaczyna kurs i jest we wt i czw to by bardziej pasowało.moze pojedziemy.

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
10 lutego 2009, 11:53
no ja zakładałam że nasze obrączki będą kosztować ok. 700-1000 zł a wychodzi na to, że trzeba liczyć minimum 1700,-  ::)
a co do nauk to już jesteśmy po dwóch spotkaniach - tylko niestety wybraliśmy dosyć długi kurs bo 9 spotkań po 3 godziny plus dodatkowo dwa w poradni rodzinnej - więc jeszcze trochę to potrwa

Offline maja175 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 02.05.2009
10 lutego 2009, 15:07
Oj to ja mam jak w raju :) ksiądz powiedział, że da nam lekturę do poczytania i koniec będzie kursu :) tylko poradnia rodzinna nas pewnie nie minie   :P

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
10 lutego 2009, 15:12
my na początku kręciliśmy nosem na nasz kurs ale teraz nie żałujemy - kurs jest dosyć nietypowy, pracuje się w parach i ma to formę dialogu a nie wykładów więc mamy okazję poznać się trochę z innej strony  :)

Offline michasia Kobieta

• forumowicz
11 lutego 2009, 10:48
ja muszę dojeżdżać na kurs po 30 km:(, bylismy w pon na pierwszym spoitkaniu, które okazało sięogrganizacyjne i właściwie to nie trzeba było na nim być..nas kurs jest na chyba 6 tygodni-do 27 marca i jest 2 razy w tyg. po godzince.
najgorsze jest to, ze ja studiuję zaocznie i w pt mam  od 8.00 rano zajęcia,więc kilka razy mnie nie bedzie.Więc niewiem.

Offline Betti Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 2010
11 lutego 2009, 11:30
Hmm.. jak tak Was czytam dziewczyny, i "słucham" ile trwają takie kursy (nauki) to się zastanawiam, czy już teraz się za to nie zabrać, coby później mieć spokój... Hmm..

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
11 lutego 2009, 15:46
kurs 6 tygodni  :szczeka: :szczeka: :szczeka: ooo rany  :urwanie_glowy:

My mieliśmy w sumie 5 spotkań po 20 - 30 min  ;) 4 nauki i 1 spotkanie to poradnia, bezpłatnie i bezproblemowo   ;D

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
11 lutego 2009, 16:41
mój 9 tygodni  :D ale na dobre nam to wyjdzie, chociaż na początku nas uprzedzono, że bywają pary, które rozstają się po takim "kursie"

Offline baska98 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 31 maj 2008
12 lutego 2009, 10:35
nasz trwał 4 spotkania po 2h i był rewelacyjny :D mogłabym chodzić codziennie :D

Offline Kasjopeja Kobieta

• nowicjusz
12 lutego 2009, 19:16
Witam!
czy można do Was dołączyć??
ja będę brać ślub 30. 05. 2009:)

• nowicjusz
12 lutego 2009, 19:37
wiśniowa widzę, że obie mamy ślub w tym samym dniu, a w którym kościeli i jaka sala weselna?
ja Kościela Matki Boskiej na Robotniczej, ale jeszcze nie mam godziny a wesele we Fromborku "Pod Wzgórzem"

• Chuck Norris
12 lutego 2009, 19:51
Kasjopeja   :hello: witaj wśród nas  :D

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 20:40
Kasjopeja - witaj ponownie :))

ja ślub i wesele robię w Olsztynie - zawsze chciałam wesele nad jeziorem a poza tym większość gości będzie z Olsztyna

bardzo ładnykościół macie - ja tam byłam chrzczona (byłam tam nawet dzisiaj po metrykę chrztu  ;D)

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 20:42
p.s. a nie wolicie brać ślubu we Fromborku? zawsze to bliżej do sali weselnej a Kościół tam też podobno ładny  :D

Offline Karolla77 Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 23.05.2009  :serce:
12 lutego 2009, 20:48
hej.
Wiśniowa a metryczka chrztu przypadkiem nie jest ważna tylko 3 miesiące?
:Serduszka: TYLKO 100 DNI ZOSTAŁO  :Serduszka:

Offline anusiah Kobieta

• Chuck Norris
12 lutego 2009, 21:07
 ;D Witam nową majówkę

A metryka jest ważna 6 miesięcy  - my już zdobyliśmy nasze  :)

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
12 lutego 2009, 21:30
Karolla77 jest ważna 3 miesiące ale wiele parafii nie przestrzega tego do końca, w parafii w której chcę ślubować proboszcz stoi na stanowisku że 6 miesięcy więc pomyślałam, że załatwię to wcześniej - i w sumie dobrze bo jak się okazało parafia mojego bierzmowania nie poinformowała parafii chrztu o bierzmowaniu więc musiałam latać jeszcze osobno za świadectwem bierzmowania  :-\

no i gratuluję studniówki  :brawo_2: ja chyba przy okazji swojej założę w końcu odliczanko

• nowicjusz
13 lutego 2009, 11:39
 katedra we Fromborku jest stara bardzo , ciemna i ciągle rozkopana, przecież ostatnio odnaleźli grób Mikołaja Kopernika i wiecznie tam pełno turystów ;D

Wiecie, że moje przygotowania zaczęły się w połowie stycznia!
na szczęście i sala i orkiestra przypasowały i mam nadzieję, że będzie dobrze

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
13 lutego 2009, 12:47
to wszystko dlatego, że na maj jest mało chętnych par - nam tez się udało cudem znaleźć salę w Olsztynie - wolny był tylko maj albo listopad - a szukaliśmy w sierpniu  :D

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
13 lutego 2009, 12:48
katedra we Fromborku jest stara bardzo , ciemna i ciągle rozkopana, przecież ostatnio odnaleźli grób Mikołaja Kopernika i wiecznie tam pełno turystów ;D

a szkoda - nie wiedziałam nawet - dawno mnie tam nie było  ;)
kawałek będziesz miała z Kościoła na wesele - organizujesz jakiś transport gościom??

Offline michasia Kobieta

• forumowicz
13 lutego 2009, 14:45
ja też! ja też! ja też będę 30maja panną młodą!przygotowania zaczełam pod koniec stycznia, i jak do tej pory to dalej stoje w miejscu, nawet zespołu jeszcze nie mam...

Offline missmax Kobieta

• entuzjasta
13 lutego 2009, 16:42
^ na szczęście maj nie jest aż taki "oblegany" przez przyszłe pary młode. nawet spotkalam się  ze znizkami (np. od studia wideo, zespołu, fotografa..), bo bierzemy slub w maju. W sumie wzięłam i tak innych, no ale niesamowite, że fotograf za fotoreportaz z 1250 zł znizyl nawet do 800zł ! (moge na priw podać). widać, niektóre firmy mają mniejszy popyt w w tym miesiącu właśnie. Chcą brać nawet taniej, ażeby było !

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
13 lutego 2009, 19:51
missmax - ale Ci się poszczęściło  :D szkoda, że w Olsztynie nie ma takich zniżek dla majowych par

Offline missmax Kobieta

• entuzjasta
14 lutego 2009, 00:04
no w sumie z tych znizek nie skorzystałam, bo i tak znalazłam tanszych a DOBRYCH  :D

Offline marta83 Kobieta

• bywalec
    • Relacja
  • data ślubu: *  09.05.2009   *
15 lutego 2009, 17:32
missmax prosze napisz na jakiego macie fotografa tj. sesyjnego czy na weselu, jesli moge Cie prosic przeslij mi na priva numer i jak sie nazywa  :) bede wdzieczna

• nowicjusz
16 lutego 2009, 09:58
majóweczki, napiszcie proszę co macie załatwiane na dzień dzisiejszy?
ja Kościół ( godzina ), sala, zespół, teście zaczynają kupować wódkę, a no i zamówiona suknia.

• Chuck Norris
16 lutego 2009, 11:18
A więc tak , ja mam : salę , zespół, fotografa, kamerzyste, godzine w kościele, nauki i poradnię, zaproszenia w większości rozdane , suknię , wódkę , butki, bielizne, zamówione rzeczy do dekoracji - bedę robić sama, zamówioną fryzjerke i makijażystkę, kupiony papier na winietki, samochód, podwiązke , księge gości, wybrany bukiet - pod koniec kwietnia musze zamówić ,umówione spotkanie z księdzem, w czwartek odbieramy obrączki hmmm  :drapanie: to by było na tyle .
Musimy jeszcze ubrać Pana Młodego, zamówić ciasta tort , kupic napoje to z takich wazniejszych rzeczy  ;)

• nowicjusz
16 lutego 2009, 16:12
ja dziś byłam oglądać obrączki i dla siebie mam już wybraną, wystarczy zamówić, a dla P jeszcze musimy się zdecydiwać, bo podoba się nam jedna ale nie wiemy czy będzie wygodna bo jest dość szerooka, więc musi zmierzyć.

Buty dla siebie będę kupować z allegro, znalazłam bardzo fajne takie inne niż te nasz "kajaki" z długimi nosami :D

aż mnie przeraża ile jeszcze przed nami :P

Offline anusiah Kobieta

• Chuck Norris
16 lutego 2009, 19:06
 ;D My na 23 maja mamy załatwione:

-Sala jest
-Orkiestra
-Fotograf plenerowy i reportażowy
-Sesję w studio
-Termin w kościele
-Dekorator i auto, dekoracje na auto zamówione ( wypożyczamy), tablice rejstracyjne
-Zamowione obrączki ( odbiór się przesunął )
- Dekoracje do domu ( poręcz schodów  - woal i kokardki )
- Suknia już przyszła, tylko ją dopasować
- Buty i butki zapasowe, bielizna, welony 2, bolerko, podwiązka, pończoszki, stroik do włosów ( jakby żywe kwiatki klapły)
- mam bizuterię
- kiecka na niedzielny, poprawinowy obiad jest
-Pan Młody też w pełni ubrany
- figurka na tort zaklepana, ognie kupione, zawieszki na alkohol gotowe
- gotowe zaproszenia i zawiadomienia ( troszke rozdaliśmy)
- księga gości jest
- mamy juz metryki

Nie mamy nauk ( u nas dopiero w marcu ), alkoholu, napojów...