e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: MAJOWE PANNY MŁODE  (Przeczytany 118335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30.05.2009
Odp: MAJOWE PANNY MŁODE
25 stycznia 2009, 23:15
Nuka - śliczne zaproszenia - zazdroszczę !!!  ::)

Offline Nuka Kobieta

• nowicjusz
  • data ślubu: 09.05.09
26 stycznia 2009, 00:22
dzięki za słowa uznania :)
jeśli chodzi o inspiracje to w sumie niewykonalny domowo jest tylko ten jasny nadruk, ale przecież można zamienić kolory i np druknąć bordowym na kremowej kartce, zdjęcie na folii rzutnikowej można też druknąć atramentówką i wkleić folią samoprzylepną w dowolnym kolorze. A jeśli komuś się marzy jasne na ciemnym to można wyciąć ploterem wzór i naklejać folią (ploterowe cięcie kosztuje chyba 10 zl za mb folii, a tam sie naprawde duzo zmiesci) Kiedys robiłam tak inicjały koleżance na podziękowaniach, też były kremowe na bordowych kartkach.
Zachęcam do nie poddawania się wyzwaniom graficznym :)

a co do kopert to MNIE się drukowane wydają bardziej estetyczne, a i poczta odczyta lepiej niż moje bazgroły.
Reszta nazwisk do wręczenia osobistego - ma ułatwić nam odnalezienie właściwego zaproszenia.

Offline kabama Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 23.05.2009
26 stycznia 2009, 11:20
Nuka gratuluję talentu. Te zaproszenia są cudne  :szczeka:

Offline anusiah Kobieta

• Chuck Norris
27 stycznia 2009, 17:20
 ;D ja dziś zakupiłam bielutkie, wygodne, płaskie balerinki na zmianę
i folię do plotera - bo moje zaproszenia niestety nie są aktualne ( kłopoty z lokalem ) . Muszę je zrobić jeszcze raz ...Te będą kremowo - fioletowe
Mam też już welon na zmianę ( do kościoła jest długiiii), na wesele taki do talii  ;D

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
27 stycznia 2009, 17:44
hmm też myślałam o balerinach ale boję się, że sukienka się zniszczy - wiadomo jest dopasowywana długością do obcasów (moje będą ok 6 cm) więc gdybym założyła balerinki to pewnie bym ją sobie ciągle przydeptywała

a tak btw to zazdroszczę Wam tak zaawansowanych przygotowań, mi jakoś wolno to wszystko idzie i zaczynam się już stresować że nie zdążymy ze wszystkim  :-[

Offline Nuka Kobieta

• nowicjusz
27 stycznia 2009, 21:07
na takie stres najlepsze jest wziąć się ostro z kopyta do roboty, nic tak nie uspokaja jak wykreślanie z listy kolejnych punktów, poważnie.
No to już! mobilizujemy koleżankę! długopis w dłoń, zeszyt założyć i spisać burzę myśli, poukładać po kolei i odkreślać :)
mówię z doświadczenia :D

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
28 stycznia 2009, 12:17
dzięki za mobilizację - dzisiaj się za listę z punktami zabiorę ... tylko niestety mi ciężko idzie bo słabe mam wsparcie ze strony mojego PM  :(

niestety ciągle pracuje i trudno mu wygospodarować chwilę żeby gdzieś ze mną pojechać (ja bardzo słabo poruszam się po jego mieście a to tam robimy wesele) a jego lista gości ciągle leży niedokończona, nie mówiąc już o takich rzeczach jak obrączki czy jego strój - co mogłam załatwić sama to w sumie załatwiłam - został mi tylko temat muzyki do kościoła (wstępnie obgadany), kwiatów i dekoracji, fryzjera i kosmetyczki (ale ogólna koncepcja już wymyślona) oraz biżuterii do mojej sukni (suknia i halka zamówiona, buty kupione i bielizna też)

alkoholem obiecał, że się zajmie sam a na tort chyba za wcześnie, to samo z noclegami (tym bardziej że lista gości nie zamknięta)

czy o czymś zapomniałam?  ???

Offline missmax Kobieta

• entuzjasta
28 stycznia 2009, 12:31
NUKA - mamy tę samą datę ślubu, co zostało Ci jeszcze do załatwiania? :)

Wiśniowa nie martw się - ja jeszcze sukni nie mam na 100% zamówionej, ani butów, ani bielizny, ani biżuterii ... już mi się koszmary przedślubne śnią, że sukienkę ubierałam na godzinę przed ślubem, bo na ostatnią chwilę przyszła (o zgrozzzooo   :shock:  :boje_sie:). Nie no w tym tygodniu, a mianowicie jutro wybieram się jeszcze na poszukiwania sukni - w sumie mam jedną zarezerwowaną - ale chcę jeszcze sprawdzić na wyprzedaże, może jakaś ładna do kupna się znajdzie. w następnym tygodniu pewnie buty...

Tak więc Wiśniowa - mam wcześniej ślub, a jestem bardziej w tyle od Ciebie. Dlatego muszę się bardziej zmobilizować. Ostatnie 3 miesiące poświecałam na zdawanie prawo jazdy, no i zdałam w końcu za trzecim razem. Uparłam się i brałam wciąż dodatkowe jazdy, więc tylko obserwowałam z niepokojem suwaczek ślubny - ile to jeszcze zostało. I PODWÓJNIE SIĘ STRESOWAŁAM. Teraz - no jakby to powiedzieć - TRZEBA RUSZYĆ Z KOPYTA !!!

Ale 3 miesiące - jak w moim wypadku - to na takie drobne rzeczy jak np. dodatki do sukienki, buty, kotyliony dla gości, kwiaty (bukiety) ... itp, itd. jest czas. Najważniejsze teraz dla mnie załatwić już na 100% sukienkę - bo to ostatnia rzecz z tych WAŻNIEJSZYCH i NIECIERPIĄCYCH ZWŁOKI. No i acha - jeszcze garnitur pana młodego  ;D No i pytanie - kiedy najlepiej bedzie , gdy przyszły małżonek się wybierze na zakupy?  By nie był potem rozmiarowo za duży, jak by może z przeżywania przed ślubem schudł?  :P

Offline baska98 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 31 maj 2008
28 stycznia 2009, 12:41
a na tort chyba za wcześnie, to samo z noclegami
jeśli chcecie tort na jakimś wymyślanym stelażu to radę już teraz zarezerwować stelaż, a smak torta wybierzecie sobie później...
co do noclegów to z tym też bym sie pośpieszyła...

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
28 stycznia 2009, 12:45
missmax : podobno faceci tak wagi nie zmieniają przed ślubem bo tak naprawdę stresik ich dopada dopiero w ostatniej chwili (ale może są jakieś wyjątki)

co do sukienki to radzę zacząć jak najszybciej bo te suknie długo idą do salonów - ja koniecznie chciałam kupić suknię bo wypożyczenie kompletnie się nie opłaca a poza tym musiałabym mieć sesję ślubną w plenerze tego samego dnia (a wszyscy bardzo mi to odradzali) i jak się w końcu wybrałam na rundkę po salonach to się okazało, że wiele sukni już by nie doszło a moja będzie i tak dopiero pod koniec kwietnia (a przecież jeszcze trzeba zrobić przymiarki)

a bieliznę kupiłam wcześniej bo panie w salonie zażyczyły sobie, żeby na mierzenie przyjść w białej a ja takiej na stanie nie miałam (nie znoszę białej bielizny)

baska : hmmm chyba muszę się zainteresować tematem bo nawet nie wiem czy chcę na stelażu czy nie ani jak to wygląda, a co do noclegów to część będzie w hotelu w którym organizujemy wesele tylko trudno mi rezerwować miejsca jak nie wiem do końca ilu będzie gości - myślałam żeby zająć się tym ok 1 miesiąca wczesniej jak już goście odpowiedzą kto przyjedzie a kto nie -  czy to już bedzie za późno??

Offline missmax Kobieta

• entuzjasta
28 stycznia 2009, 13:01
Wiśniowa - no ja w sumie też chcialabym kupić - ale te do wypozyczenia są głownie ładniejsze , no i ta którą zarezerwowałam jest w salonie odłożona, więc tylko w kwietniu bym na przymiarkę przyszła. Bo pytałam się,czy sprowadzą taką sama dla mnie, a panie z salonu - że to będzie ta. Odłożyliśmy, by już nikt jej nie przymierzał. Sukienka jest do wypożyczenia, cena średnia. No ale krew mnie zalała jak usłyszałam, że od listopada mieli promocje na wyprzedaż tych akurat sukien ślubnych, może z innym wzorkiem ... ale całokształt taki sam. Było tak, że panie wchodziły, kupowały i wychodziły. No i ta akurat została jedna do wypożyczania. Model 2009, wiec z nowszym wzorem.

Zrobię rundkę po salonach - może trafi się ładniejsza w takiej cenie do wypożyczenia, a może i nawet do kupna? Jak nie - to wezmę tą zarezerwowaną, mierzona była przeze mnie jako pierwsza. choć mam wątpliwości co do jej wzoru,bo nie zrobiłam zdjęcia sukni,a wydaje mi się, że troche ten wzor jest ciemny... eh. Zdam relację później - jak już będę po tych przymiarkach. Jeszcze raz odwiedzę salon z tą zarezerwowaną suknią i poproszę o przymiarkę i o możliwość zrobienia zdjęcia (dziwne, że jak przymierzałam, to obsługująca mnie pani powiedziała, że zdjęć nie można robić - dopiero jak juz się ją zamowi i zarezerwuje na 100%) <- DZIWNE , co? Ja powiem im, że żeby się ZDECYDOWAĆ to chcę widzieć ją w domu i się na spokojnie zastanawiać, pokazać mamie...itp itd. Może przekonam. Sama oczywiście nie jadę, bo bym zgłupiała od tych sukien. Biorę koleżankę-przyszłą świadkową :), która dobrze doradza.

Offline baska98 Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 31 maj 2008
28 stycznia 2009, 13:11
nic w tym dziwnego, że panie nie pozwalają robić zdjęć...
tak jest w większości salonów...

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
28 stycznia 2009, 13:26
dokładnie, tak niestety jest z tymi zdjęciami w salonach  ;)
Tylko w jednym pozwolili mi zrobić zdjęcia nie zamawiając sukni, a w pozostałych jeśli zamówie u nich  :)

Ja poluje na bielizne ale jakoś cieżko mi idzie , niełatwo mi znaleźć odpowiedni rozmiar  ::)

Offline missmax Kobieta

• entuzjasta
28 stycznia 2009, 13:47
nic w tym dziwnego, że panie nie pozwalają robić zdjęć...
tak jest w większości salonów...

A już myślałam, że napiszecie - "Dziwne, że nie pozwalają robić zdjęć" ;)
Jednak babka z salonu (podpowiem, że koło Turzynu) powiedziała: "weźcie ze sobą aparat, porobicie dużo zdjęć, na pewno coś się wybierze". No, możliwe, że w wiekszosci salonów zdjec robic nie mozna. Ja tylko przymierzalam wczesniej sukienki .... w dwóch salonach (wiem, się wysililam ;)) -> no niestety, wysilic sie nie moglam, akurat brala mnie choroba - ciezka grypa - w ten dzien,wiec chcialam jak najszybciej do domu. No i takze te wybory sukien wlasnie sie opoznily przez to moje choróbsko i uziemnienie w domu.

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
28 stycznia 2009, 14:07
w salonach, które odwiedzałam tez nie można było robić fotek ale w każdym salonie prosiłam o karteczkę z nazwami sukien, które mi się podobały oraz ich cenami i potem w domu oglądałam zdjęcia katalogowe tych sukien wspólnie już mamą, siostrą i świadkową - bardzo mi to ułatwiło sprawę bo dziennie robiła po trzy salony a w każdym mierzyłam niesamowite ilości sukien - na końcu zostawiła w każdym po trzy najlepsze moim zdaniem i już wybrałam się z asystą siostry i mamy na przymierzanie - to bardzo ważne bo np.: suknia, która mi się najbardziej podobała została przez nie odrzucona bo źle układała się z tyłu (ja się widziałam tylko z przodu)

to samo zrobiłam z butami - polatałam po sklepach i poprosiłam o karteczki z nazwami firm, które prowadzą - potem przejrzałam te modele w internecie i poszłam przymierzyć te, które spodobały mi się najbardziej

baska98 a jak wygląda sukienka, którą masz zarezerwowaną? może podzwoń jeszcze po salonach i zapytaj czy ten konkretny model nie jest gdzieś w wyprzedaży - u mnie w mieście sezon wyprzedaży w pełni :)

Offline zupcia Kobieta

• uzależniony
28 stycznia 2009, 14:43
Ja wybór sukni mam już za sobą, jeśli pozwolicie podzielę się swoimi doświadczeniami :) Byłam na początku stycznia i panie w salonach dziwiły mi się, że tak późno przyszłam. Na sprowadzenie sukni salony potrzebują aż od 3 do 4 miesięcy, musi tez być czas na przymiarkę i dopasowanie. Jeśli wypożyczamy suknię i jest zarezerwowana np. tydzień wcześniej lub później to też jej nie wypożyczymy - wiadomo, muszą ją wyczyścić i dopasować. Wystraszyłam się tak, że nabrałam tempa i wybrałam tą jedyną :) Zdjęcia pozwolono mi robić w jednym salonie - porobiłam we wszystkich sukniach, które mierzyłam, rewelacyjnie widać wady i zalety mierzonych sukien (i moje też :P). Bierzcie świadkowe, siostry czy koleżanki, tak jak napisała wiśniowa, widzą to, czego nie widzimy my, moja "ekipa" była nieoceniona.
Dziewczyny jeśli planujecie sesję po ślubie to od razu pytajcie na ile można wypożyczyć suknię, zdarza się, że trzeba oddać ją już we wtorek!

Offline zupcia Kobieta

• uzależniony
28 stycznia 2009, 15:07
Dziewczyny mam jeszcze dwa pytania. Jakie macie grawery na obrączkach? I czy balerinki kupowałyście w "normalnych" sklepach czy ślubnych? Bo nie widziałam typowo ślubnych butów bez choćby najmniejszego obcasika.

Pozdrawiam  ;)

Offline maja175 Kobieta

• forumowicz
  • data ślubu: 02.05.2009
28 stycznia 2009, 16:12
missmax ja swoją wymarzoną suknię znalazłam już w drugim salonie, więc moja wycieczka po salonach była krótka :) zajęło  mi to godzinkę :) czyli nie wymagało to ode mnie zbytniego wysiłku, ale czuję się jak najbardziej usatysfakcjonowana a tym bardziej nie czułam potrzeby żeby obejść wszystkie możliwe salony sukien w Szczecinie.

zupcia balerinki -> to pierwsza rzecz jaką kupiłam w związku ze ślubem :) a kupiłam je w deichmanie, a że były w posezonowej obniżce to zapłaciłam z anie całe 25 zł, ale jestem dumna ze swojego zakupu  ;D
A na obrączkach mamy wygrawerowane swoje imiona i datę ślubu, ja mam dokładnie wygrawerowane:
Zbyszek 2 maja 2009 

wiśniowa o ile mi wiadomo to baska98 swoje wesele maiła :) w maju zeszłego roku :)

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
28 stycznia 2009, 16:31
wiśniowa o ile mi wiadomo to baska98 swoje wesele maiła :) w maju zeszłego roku :)

no tak - Gapcia ze mnie - chodziło mi o missmax  ;)

Offline Nuka Kobieta

• nowicjusz
28 stycznia 2009, 18:28
missmax- zostało mi ubranie pana młodego, tort, wiązanka slubna, dokończenie pierdołek graficznych (tablica witająca gości, rejestracje, podziękowania, księga gości, okładki na CD... bo ja maniaczka jestem i wszystko sama w jednym stylu robię) i takie tam pierdoły typu rajstopy i może kolczyki, aha no i prezenciki dla gości.
w sobotę mam próbny makijaż i fryz :D

a jeszcze wracając do ploterowego cięcia folii, pamiętajcie, że wzorek powinien być przygotowany w corelu i najlepiej go sobie już zduplikować np na szerokość folii, która zwykle jest 50 cm, odejmijcie z tego "pici kłaczek" na rolki plotera - to będzie gdzieś 46 cm użytku do cięcia,
zamotanym służę radą :D

aha, missmax - zostało mi jeszcze parę kg.... do zrzucenia :D idzie dobrze, zaczynam gubić siódmy kilogram  :D

pozdrawiam i zmykam na masażyk :D

Offline missmax Kobieta

• entuzjasta
28 stycznia 2009, 19:10
maja175 - ja tydzień temu byłam zdecydowana już w 100% na tą sukienkę co zarezerwowałam. Przymierzyłam jako pierwszą i .. powiedziałam wow. Ostatnio jednak wstąpiłam do salonu, pokazano mi sukienkę i jakoś wzór z kryształkami wydał mi się jakby nieco ciemniejszy. Chyba, że jeszcze raz przymierzę, bo może w ciemnym świetle ona akurat wisiała.

Jednak mam wolny czas na codzień, więc tak dla porównania poprzymierzam inne - by właśnie mieć tą pewność, albo może nawet coś się spotka bardziej zjawiskowego.

Mam świadomość - że to ostatni tydzień na decyzję odnośnie sukni. Tak więc pod koniec tygodnia zdam relację z mojego ostatecznego wyboru.

wiśniowa
- no suknia jest z Centrum Mody Ślubnej z French collection. Mogę wysłać na priw Tobie nazwę docelową tej sukienki (nie chciałabym dawać tak jeszcze oficjalnie namiarów). Tyle, że tamta w katalogu na stronie jest z innym wzorem.

Nuka - gubisz siódmy kilogram? wow - gratuluję  8). Ja tyle zrzucić nie chcę - tak z trzy kilogramki może  ;D Bo jak ja chudnę, to i niestety: biust i pupka - TE MIEJSCA CO NIE POWINNY!!!!  :D

Offline Nuka Kobieta

• nowicjusz
28 stycznia 2009, 21:31
Ano :) zawsze mówiłam, że grunt to dobra motywacja :) no i wzięłam się za siebie :) do maja mam zamiar być szprycha na całego :P oczywiście nie obyło się bez strat w biuście.... ale co tam, biust zawsze wypchać można :D a brzucha się nie wciągnie aż tak :D

Offline anusiah Kobieta

• Chuck Norris
28 stycznia 2009, 21:39
[
zupcia balerinki -> to pierwsza rzecz jaką kupiłam w związku ze ślubem :) a kupiłam je w deichmanie, a że były w posezonowej obniżce to zapłaciłam z anie całe 25 zł, ale jestem dumna ze swojego zakupu  ;D
A na obrączkach mamy wygrawerowane swoje imiona i datę ślubu, ja mam dokładnie wygrawerowane:
Zbyszek 2 maja 2009 

Ja tez mam balerinki z Deichmanna - dałam 34 zł. Użyję, nie użyję...lepiej mieć
Grawerka na obrączkach to imiona i data ( na mojej- Krzyś 23.05.2009 )

Skończyłam już prawie Księgę Gości  ;D Jeszcze tylko papier taki bardziej ślubny jako wkład i skończone. Koszt całej księgi oszacowałam na 15 zł ( nie jak mi proponowali w sklepie- 120,- )

Offline maja175 Kobieta

• forumowicz
29 stycznia 2009, 08:41
Anna Juszkiewicz to zdolniacha z Ciebie :) mam nadzieję, że pochwalisz się nam swoim dziełem :)

Offline missmax Kobieta

• entuzjasta
30 stycznia 2009, 18:49
no to zdam relacyjkę z ostatecznej dezyzji odnośnie sukni ślubnej.

Mierzyłam dodatkowo inne w dwóch salonach tylko.  Jedna mi sie spodobała, cały dół z tiulu, takie jak mi sie na poczatku podobały, no a cena wypożyczenia średnia (1500zł) jak na tiulowe suknie, których praktycznie nie wypożyczają. Była to okazja. Już się w niej widziałam. Jednak chodziła mi po głowie także suknia ta pierwsza, którą pierwszą przymierzyłam no i kilka dni po przymierzeniu zarezerwowałam. Do wypożyczenia była.  W cenie troche niższej od tej powyższej, tiulowej z innego salonu. Jeszcze raz przymierzyłam tą zarezerwowaną, a tutaj niespodzianka - pracownica mówi, że znaleźli taką samą w tym samym rozmiarze z tej promocji wyprzedażowej, że jest ona do kupna. No i zdecydowałam się kupić. Nawet o 100zł mniej od ceny wypożyczenia. Gdyż taką mieli wcześniej promocje i tak było na metce. Tak więc opłacało się. Nie ma to jak swoja sukienka, mozna ja trzymać już tak długo jak się da po ślubie.. tak więc pomyslałam o jakich fajnych plenerkach na zdjecia - chociażby niekoniecznie profesjonalne, ale we wlasnym zakresie, podczas letnich wypadów.

Offline wiśniowa Kobieta

• forumowy
  • Chuck Norris
31 stycznia 2009, 11:53
no i super :)) fajnie że pani w salonie powiedziała - niestety nie wszędzie są miłe panie w salonach  :-\

Offline maja175 Kobieta

• forumowicz
1 lutego 2009, 12:39
missmax gratuluje zakupu sukni, to teraz możesz nam zaprezentować swoje cudeńko i nikt nie zabroni Ci robić zdjęć  ;D

Offline anusiah Kobieta

• Chuck Norris
6 lutego 2009, 22:09
 ;D Wybraliśmy już piosenkę na pierwszy taniec. Będzie to Robbie Williams - Angels. Teraz wymyślam jakiś prosty układzik ;D
Za tydzień odbieramy obrączki, a także dzwonili z salonu i moja suknia już w drodze. W przyszłym tygodniu przymiarka.

Offline missmax Kobieta

• entuzjasta
8 lutego 2009, 12:53
missmax gratuluje zakupu sukni, to teraz możesz nam zaprezentować swoje cudeńko i nikt nie zabroni Ci robić zdjęć  ;D

no dzięki :) w sumie nie zrobilam zdjecia w sukni - tej co zakupilam - moze i dobrze, bo jakbym tak patrzala i patrzala na siebie w niej... to jeszcze by mi sie znudzila :o :D.

No a ja mam miec obraczki juz do odebrania na 16 lutego.
Przymiarki sukienki dopiero w kwietniu :)

Powinnam się już niedługo zdecydować na kolorystykę bukietu - no i w ogóle wybrać jaki ten bukiet ma być ... ???

Offline michasia Kobieta

• forumowicz
8 lutego 2009, 17:08
my jutro zaczynamy nauki przedmałżeńskie, i jutro też chcemy pojechac po obrączki, mamy nadzieje, ze od razu kupimy i ze nie będą drogie:)
bukiet-pod koniec kwietnia pojadę i się na coś zdecyduję, a chciałabym chyba zielone orchidee, ale jeszcze niewiem jaki ten bukiet ma być-tzn. jaką forme ma mieć.