e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Kosmetyki bez których nie potrafię żyć  (Przeczytany 1497137 razy)

Ania, ten

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=34680

W ogole dostałam jakieś mani worko-ocznej.
Kupilam zel pod oczy na wory i cienie, jakies platki kolagenowe i z kwasem hialuronowym...normlanie nie moge patrzec na te wory...mam je na bank po mamie, ale ona nic z tym nie robila ::)
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline .:Anka:. Kobieta

Mariola, wydała mi się za mądra jak dla mnie  8)
sama nie wiem....
jutro pojadę i na spokojnie jeszcze raz ją obejrzę.
czuje nieziemską potrzebę poedukowania sie w temacie makijazu

i koniecznie muszę kupić sobie nowy podkład i korektor ale nie wiem jakiej firmy...
w douglasie wybór ogromny i nie wiem  na co sie zdecydować  ::)

Aniu, najpierw zastanów się czego konkretnie szukasz... wtedy wybór nagle się zawęzi :) Nie patrz na firmy tylko najpierw określ swoje potrzeby, a raczej potrzeby Twojej cery.
Książka moim zdaniem jest super, ale już to pisałam...

Offline Zaneta_81 Kobieta

anusiaa, wklepuj delikatnie opuszkiem palca niewielką ilośc korektora pod oczami. Uważaj żebyś nie nałożyła go za dużo. Gdyby jednak cienie przebijały to nałoż po chwili druga cieniutką warstwę.
Na końcu, po nałożeniu podkladu, utrwal wsio pudrem  zwracając też uwagę na miejsca pod oczami. Nie będzie się dzięki temu korektor zbierał i rolował.

Ania, a powiedz na czym by ci zależało w książce? to moze bedzie łatwiej podpowiedzieć.

W Bobbi Brown  jest dużo takich przykładów jak wykonac okreslony makijaż, są podstawy makijażu ale i bardziej profesjonalny, jest dużo na temat cery, jak rozpoznąc określony typ, jak nakładac podklad, korektor, róż, samoopalcz...no mnóstwo tego...też jakich kolorów cieni używac do okreslonych kolorów oczu, jakich szminek...no i stepy makijażów. Dla mnie była bardzo pomocna i lubię do niej sięgąć do tej pory.

czego szukam? korektor na cienie i worki pod oczami
podkład - nawilżająco-liftingujący. bez efektu maski

a książkę zamawiam w ciemno. na all znalałam 10pln taniej  ;)

Aniu a próbowałas podkładu  Rimmel Match Perfection ?
jeśli nie to polecam bardzo. Na pewno nie daje efektu maski, super się dopasowuje do koloru cery.
Miałam ostatnio przesuszoną skóre twrzy i nie podkreślał tego, gdzie inne niestety tak...może przez ta żelową formułę.
Jestem też zachwycona podkladem catrice, o którym dziewczyny wcześniej wspominały.

Jeśli chodzi o korektor to ten co poleciłam wcześniej, ewentualnie z wyższej półki mac...
wyżebrałam w sklepie próbeczkę przed ślubem koleżanki i sprawdził się mistrzowsko!  ;)
póki co nie zdecydowałam się na kupno pełnowymiarowego opakowania, bo tez nie mam takie potrzeby ale na pewno jest godny spróbowania...no i bardzo wydajny, mi próbka starczyła na  bardzo dłuuuugo  :) aaa nie radziłabym kupowac na all...no chyba że sprzedawca wiarygodny, jest mnóstwo podróbek niestety.

dzięki Żaneta za rady
przyrzę się temu podkladowi rimmela i catrice  :-* :-* :-*

Aniu, jeśli chodzi o korektor - worki pod oczami zwalczą zimne okłady, roll-on'y z kofeiną i tego typu specyfiki (o ile wynikają one ze zmęczenia, a nie spraw chorobowych). Natomiast wyobraź sobie, że nie masz tej opuchlizny tylko samo zasinienie - czy ono jest mocne? W skali 1 do 3? Bo może u Ciebie większy problem jest z opuchlizną, workami niż z zasinieniem? To jest ważna informacja przy doborze korektora.

A jeśli chodzi o podkład -  najpierw określ typ cery, później wybierz podkład. Rozumiem, że masz cerę suchą, tak? Stąd wybór podkładu nawilżającego? Idąc dalej - nikt nie chce efektu maski  :D Raczej powinnaś się zastanowić jak bardzo powinien być ten podkład kryjący. I znów w skali 1-3? Dużo masz niedoskonałości? Gdzie leży problem? Jakieś przebarwienia? Rozszerzone pory? Trądzik? Może pojedyncze wykwity?

Bardziej o taką analizę potrzeb cery mi chodziło  :-*

cienie pod oczami to mam w skali 1-3 - 4  :-\ serio.
workow nie mam (obejrzałam sie w lustrze przed chwilą  ;) )
cienie/zasinienie trochę ze zmęczenia a większości to taka moja uroda  ::)

cera - sucha, odwodniona. kryjący na poziomie 1-2 nie mam mocncych przebarwien - trochę popękanych naczynek wokól nosa
pory w normie  ;)

Proszę o zdjęcia, jak wygląda cien pod oczami, a jak worek  8)

Worki pod oczami to spuchnięte "poduszeczki", nie umiem tego inaczej opisać. Podpuchnięte oczy. Kolor podobny do reszty twarzy.
Cienie pod oczami to normalna, "płaska" cera pod oczami, bez znacznych wybrzuszeń, ale zasiniała czasem nawet fioletowa.
Oczywiście zdarza się i jedno i drugie równocześnie, ale chyba rzadko. Ja tak mam jak się położę o 4 rano spać i wstanę o 10  ;)

Worki:

Cienie:

Aniu, podaj mi proszę jakiś przedział cenowy na korektor i podkład, spróbuję Ci coś doradzić.

Mam cienie na bank >:(

ja tez mam cienie

nie wiem ile. ma być tanio i dobrze
dior za 200pln odpada  8)

Offline Mariolka Kobieta

Ja tez mam cienie
i to dość mocne taka moja uroda

Ania, będę miała chwilkę to usiądę i pomyślę nad tym zadaniem  8) ;D Podkład wiem jaki Ci polecić. Z korektorem gorzej...

:-* :-* :-* :-* :-*

dzięki Mysia
kupiłam catrice pokła i korektor - co nie ozacza , ze koncze poszukiwania  ;)

i  ksiażake zamawiam  :)

Offline krysiAK Kobieta

Tez mam cienie, jestem blondynka i po prostu je mam, odziedziczylam ;D
Zaintrygowalyscie mnie ta ksiazka :)
A no i u mnie nie ma takiego cuda jak suchy szampon, jestem mocno nie pocieszona :(

dziewczyny z problemami skórnymi twarzy typu suche policzki, zaczerwienienia, podrażnienia, wypryski itp.

ostatnio rewelacyjnie mi  pomogly na przesuszoną skórę kapsułki rybki  polecone przez farmaceutkę
DERMOGAL A+E
tanie i skuteczne  ;)
ale uprzedzam... zapach jest obrzydliwy  ::)
jednak i tak je uwielbiam za działanie  :)

Ania, no to fajnie, potestuj, popróbuj może akurat Ci się spodobają :)
I daj znać koniecznie :) Nic jeszcze z Catrice nie miałam.

Offline Daisy87 Kobieta

dziewczyny ja też mam takie cienie pod oczami praktycznie od urodzenia! i ostatnio odkryłam jak je skutecznie zamaskować ;) myślałam, że to ściema z tym żółtym korektorem ale to naprawdę działa! musicie kupić żółty korekotor- typowo na sińce- nie żółtawy odcień tylko po prostu zupełnie żółty. Ja kupiłam przy okazji zamawiania pędzli na allegro- paletkę korektorów maskujących firmy "elf". Nakładam go pędzelkiem pod oczami i w kącikach przy nosie ( tam mam najbardziej sine), po chwili pędzlem nakładam na całą twarz podkład nie zapominając o pokryciu tego żółtego korektora i gotowe ;) Jeśli nie chcecie nakładać podkładu na twarz to możecie ten żółty korektor przykryć takim cielistym.
Z tej paletki używam też zielonego korektora na zaczerwienienia wokół nosa. Oczywiście w drogeriach pewnie są też inne firmy więc zapytajcie- warto spróbować tego sposobu.
:)

widziałam te paletki elf na all
i idąc za ciosem obejrzalam na YT kilka filmików Bobbi zawsze używala żóltego koretkora....
książkę zamowiłam  :) jestem z siebie dumna  :)

Offline baska98 Kobieta

o który korektor dokładnie chodzi?

Offline Mariolka Kobieta

Offline Justys851 Kobieta

dziewczyny z problemami skórnymi twarzy typu suche policzki, zaczerwienienia, podrażnienia, wypryski itp.

ostatnio rewelacyjnie mi  pomogly na przesuszoną skórę kapsułki rybki  polecone przez farmaceutkę
DERMOGAL A+E
tanie i skuteczne  ;)
ale uprzedzam... zapach jest obrzydliwy  ::)
jednak i tak je uwielbiam za działanie  :)

własnie kilka stron wcześniej polecałam te kapsułki z firmy GAL  ;D

Offline Mariolka Kobieta

powiem szczerze,że ten korektor zaintrygował równiez mnie ;D ;)

czyi jutro będzie hurtowe zamówienie  ;D

Offline Mariolka Kobieta

Offline Daisy87 Kobieta

mam dokładnie tą paletkę którą wkleiła Mariolka :)
jestem z niej b. zadowolona chociaż z niebieskiego odcienia nie korzystam w ogóle a z różowego sporadycznie więc może następnym razem kupie po prostu sam żółty i zielony ;)

Offline Mariolka Kobieta

Daisy87 czy Ty musisz nas naciągać...? O0

Offline Justys851 Kobieta

ja poczekam do wypłaty  :hahaha: