e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Kosmetyki bez których nie potrafię żyć  (Przeczytany 1525423 razy)

anetka, cała seria ciasteczkowa jest teraz przeceniona w Sephorze - przynajmniej tak mi się wydaje, że cała :)

Offline Mariolka Kobieta

a od kiedy Sephora ma produkty Ziai?nigdy tam nie widziałam...
a aptekę, to macie na myśli doz.pl?
teraz patrzę,ze mają tam sporo produktów Ziai.No i dostawa gratis do apteki

Offline Justys851 Kobieta

miałam na myśli stacjonarną aptekę  ;)
ale może w tych doz mają też  ;)

Mój błąd, nie wyraziłam się precyzyjnie. Napisałam, że seria ciasteczkowa jest przeceniona w Sephorze, ale chodziło o sephorowską, a nie ziaji ;)

Offline Mariolka Kobieta

aha
no to wszystko jasne, bo wydało mi się dziwne,żeby Ziaja była w Sephorze.Chyba za tania dla nich...?

zajrzałam na stronę doz.pl.Mają jednak b.dużo produktów Ziai i można tam sporo zamówić w razie potrzeby
na razie zapas mam, bo kupiłam dzisiaj i krem do twarzy, i szampon i dla dzieci mydło do kąpieli.Ale następnym razem, będę miała ich na uwadze

Maziajki są w TESCO np. te o smaku balonwej gumy na bank widzialam.
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Offline Mariolka Kobieta

te o zapach gumy balonowej dostałam w Rossmanie
ale nigdzie nie widziałam tych ciasteczkowych

mam inną maskę ziaji z tej serii i jest świetna!
ja lubię serię ziaja med - dostępna tylko w aptece - krem na dzień i na noc przeciwzmarszczkowy za śmieszne pieniądze.

aa i szarpnęłam się na podkład diora forever - dam znać czy jest wart swojej ceny. Oczywiście jak w owczym pędzie kupiłam też pędzel do nakładania podkładu ;)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
ciasteczkowych też nigdy nie widziałam....
a Ziaję lubię, nie wszytko, seria SOPOT przemawia do mnie tylko połowicznie, ale Kozie Mleko kocham...

Od dwóch dni nakładam podkład pędzlem, tym typu flat top i nie powiem podoba mi się efekt końcowy...
widzę plusy...

Daj fotę podkładu Elcia co?
Może se kupię, póki zarabiam, bo potem będę jechała na zapasach...

Offline Mariolka Kobieta

z pędzlem elisabeth w pełni rozumiem owczy pęd  ;D
zrobiłąm tak samo...

a serię z Ziai med też mam krem na noc jakiś nawilżający za całe 12 zł. Ale naprawdę mi odpowiada. I konsystencja i zapach. i uważam,że mam nawilżoną cerę po nim.A miałam tak suchą na policzkach,że aż takie strupy mi się porobiły pod oczami z tego podrażnienia
a teraz jest super.więc chyba naprawdę po tym kremie

Dior to chyba musi być dobry. Tak mi się wydaję...

lilian czyli wzięłas ten pędzel co Ja? w sensie,że taki ścięty na płasko?
i jak?fajnie się nakłada?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Pędzel mam taki dokładnie jak ten
http://allegro.pl/everyday-minerals-flat-top-brush-pedzel-edm-i2028359155.html
Jak widać nadaje się nie tylko do podkładów mineralnych...zresztą to jest bardzo dobry pędzel...
ale pisałyście o jakiś nieśmiertelnych...muszę poszukać...

a nakładam metodą stipplingu
bardzo mi to pasuje...

znalazłam tego nieśmiertelnego pędzla
175zł...póki co tyle na pędzel nie wydam, w innej konstelacji życiowej tak, ale nie w chwili obecnej...

Offline ricardo Kobieta

Ten krem sopot spa mi nie podszedł. Żaden drogeryjny ziaji mi nie pasował. Miałam kiedyś z ziaji med chyba do cery naczynkowej i był ok.

Mydła blubel ziaji uwielbiam!!! Kupuję zawsze zapas, jak są w promocji. Tych, co szukasz, Mariolka, nigdy nie widziałam. Osobiście polubiłam bardzo serię ziaja pro. Uwielbiam maseczke oczyszczającą z zieloną glinką i peeling enzymatyczny nuno (nakładam na noc jak krem i buzia jak dupcie moich małych rano :P ).

Ja mam inny kłopot. Od długiego czasu szukam dobrze i długotrwale matującego podkładu. Teraz mam revlon colorstay, ale i tak świecę się po kilku godzianch. Mam cerę mieszaną. Nie mam niestety kasy, żeby wydac 100 zł na podkład, ale coś musze kupic chyba kurka, tylko nie wiem co :( Polecacie jakieś matujące, które są w tej granicy cenowej i ładnie matują buzie mieszane? No i jeszcze czy kupować i wykańczać sypkim pudrem? A może lepiej zamiast fluidu kupić jakiś sypki, np. mineralny?

A co pod podkład? Ja z tych drogeryjnych serii to najlepiej wychodzę na nivea visage matującej - najdłuzej trzyma świeżoć cera. Wszelkie loreale, garniery itd. odpadły.

Czego używacie do cery mieszanej?

Offline Mariolka Kobieta

ja też... ;)

polecić mogę fajny puder transparentny.

matuje na bardzo długo i nie trzeba się bać jego bieli - w kontakcie ze skórą staje się niewidoczny.
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=47093
oj też polecam
jest fajny
fajnie matuje

A wklejcie jakiś konkretny pędzel do płynnego podkładu. Może bym sobie zamówiła... I ten błyszczyk Tete mnie zaciekawił...
anulka Ja własnie wczoraj na all zamówiłam ten pędzel do podkładu Hakuro
naoglądałam się na youtubie pełno filmików, gdzie go wychwalają
więc zobaczymy

carolla spróbuj tego transparetnego
jest naprawde fajny
to nakładasz pędzlem później na podkład
nie bój się,że to jest biały proszek

Właśnie patrzyłam an niego, że pisałyście, ale czy on się sprawdza do cery mieszanej? Bo wiele jest fajnych, ale jak sie nie ma problemów z cerą, to prawie wszystko się sprawdza.
Poczytam trochę o nim. Na all mozna kupić czy gdzie?

Offline chlebosia Kobieta

• Mąż i żona to jedna dusza w dwóch ciałach...
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
Carollaa ja nie znam tego co wkleiła Mariolka,ale polecam ten http://allegro.pl/ap-kryolan-anti-shine-puder-ryzowy-30g-i2034659979.html   Mam go od roku i jest super i w sumie wszystkim w mojej rodzinie pasuje.

Offline Mariolka Kobieta

carolla ten essence to w naturze
to chyba cos ok. 10-15zł

Offline chlebosia Kobieta

• Mąż i żona to jedna dusza w dwóch ciałach...
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
Nie skończyłam postu. Matuje naprawdę świetnie.Jak zrobię sobie np rano to trzyma do nocy i nic się nie błyszczy.
Poza tym używam ten puder http://allegro.pl/max-factor-puder-creme-puff-super-kolory-tanio-i2020004912.html    Trafiłam przypadkiem i jest to najlepszy puder jaki miałam do tej pory.Jest aksamitny i daje satynowe wykończenie.Cudny.

Offline Ewiszka Kobieta

Carola ja używam tego:

http://allegro.pl/astor-perfect-stay-oxygen-24h-perfekcyjny-makijaz-i1988751705.html

rewelacja! wczesniej mialam Loreala i ten jest o niebo lepszy
mam tłustą strefe T (czolo, nos, brode) wiec tam nakladam puder, o ten:

http://allegro.pl/rimmel-stay-matte-puder-prasowny-005-i2027595889.html

ukochany tusz: http://allegro.pl/maybelline-colossal-volum-tusz-czarny-za-50-ceny-i2038165760.html

i róż: http://allegro.pl/roz-wypiekany-bourjois-8-odcieni-wys-24h-i2034339079.html

to mój żelazny zestaw od jakiegos czasu ;)

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
przyglądając to co dziewczyny wrzuciły skusiłabym się na ten Kryolan...
też mam mieszaną cerę...
póki co w ciąży sebum mi się unormowało, ale to nie potrwa wiecznie...

Offline krysiAK Kobieta

Carollaa, ja tez mam cere mieszana i uzywam podkladu rimmel stay matte, jestem zadowolona :)

Ja podkład przypudrowuję też transparentnym, białym pudrem, konkretnie z serii Vichy Dermablend. Nie zapycha, jest fantastyczny, bo matuje mi skórę na cały dzień jest i bardzo wydajny, mam go od zeszłego roku i mam wrażenie, że nic go nie ubyło...

Offline joannaM Kobieta

u mnie Kryolan się nie sprawdził, nie zauważyłam by jakoś znacznie wydłużał czas matowienia
ale jest niesamowicie wydajny i jak za dużo się go naniesie to widac białą powłokę na twarzy
On 2011
Ona 2013

Offline Mariolka Kobieta

ten vivhy jest dobry, bo moja sis ma i używa

ale ten co Ja podałam to naprawde za grosze za jakies 12zł chyba
na poczatek na próbę , myślę że spróbowac można

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
no dobra ale Vichy z ich podkładem dermablend czy z jakimkolwiek innym...

Offline Mariolka Kobieta

moja sis używa  z innym

Ja np za ich podkładem dermablend nie przepadam
mam nawet teraz i zużyć nie mogę

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
właśnie...
bo on jest dość "ciężki" powiedziałabym...

Nie, nie, pudru używam z innym... akurat ten podkład Vichy Dermablend to dla mnie kompletna porażka i nieporozumienie... chociaż rozumiem, że jak ktoś ma dużo do ukrycia to może ratować tyłek.

Offline pyh Kobieta

do matowania mozna tez uzywac skrobii spozywczej, do kupienia w zwyklym supermarkecie :)

Offline Mariolka Kobieta

właśnie...
bo on jest dość "ciężki" powiedziałabym...

dokładnie
dlatego jakoś mi nie podpasował