e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Kosmetyki bez których nie potrafię żyć  (Przeczytany 1536131 razy)

Dzieki wielkie, czyli się allegro nie oplaca :)

A czy ktoraś z was uzywala moze pigmentów z MAC'a ?? Slyszalam o nim same pozytywne opinie i chciałam spróbować. ???
"Travel is the only thing you buy that makes you richer"

Ja szczerze polecam podkłady mineralne z Mary Kay - trzeba się troche przestawic z fluidu, ale sa rewelacyjne i niezwykle trwałe.  Oczywiście nie mogę nie wspomniec o flamastrze, który tuszuje niedoskonałości - tylko trezba go nakladac juz po naniesieniu podlkadu:)
Wypróbowałam tez mikrodermaabrazję - polecam, bo skóra od razu się wygładza (na poczatku moze troche byc zaczerwieniona i mogą pojawić się wypryski po pierwszych 2-3 stosowaniach, ale to przejsciowe - zaręczam, bo sama to przechodziłam).
Mam świetną konsultantke ( do tego jest lekarzem) - naprawdę godna zaufania kobitka.  Raz miałam za silną maseczke jakąs taka zielona - nie pasowała mi, to zwróciła mi pieniadze bez pytania.  Jakby kto chciał to moge dac kontakt (tylko pliz o maila do mnie na madziuchna87@op. pl)

Offline madziq Kobieta

ja się właśnie natknęłam na listę kosmetyków zaburzającą gospodarkę hormonalną  ::) ale najgorsze jest to, że to nie jakieś byle jakie marki tylko dobrze znane i to jeszcze dla dzieci  ::) http://www.pro-test.pl/article_suplement/60853,60860/_Lista%20kosmetyk%C3%B3w.html
Nie wiem, nie znam się na tym
kurcze wysłało mi posta w trakcie pisania.
Nie znam się na tym, nie wiem w jakim stopniu szkodzą ale po przeczytaniu tego mam mieszane uczucia  :-\

Offline sarunia Kobieta

No proszę z tymi kosmetykami to zgroza, a to rakotwórcze a tu jeszcze zaburzają gospodarkę hormonalną :-\ To których uzywać ??? Tak sie zastanawiam czy  istnieją takie , które sa naprawdę zdrowe.

Offline madziq Kobieta

zapomniałam wpisać drugi link, tu są podane "bezpieczne" kosmetyki http://www.pro-test.pl/article_suplement/60853,71165/_Lista%C2%A0kosmetyk%C3%B3w%C2%A0bez%C2%A017%C2%A0substancji.html

Wiadomo nie ma co przesadzać, ale jak jest tylko możliwość zastąpienia jednego kosmetyku drugim, moim zdaniem warto

Offline sarunia Kobieta

Zgadzam się, że warto wybierać to co jest lepsze i zdrowsze. Dzieki za link . Pozdrawiam :)
Zastanawiam sie nad kosmetykami  "Mineral Line"....czy ktoś je zna i stosuje? Co można o nich powiedzieć?

Offline Sarna Kobieta

Dostalam 2 dni temu probki podkladow Everyday Minerals i szczerze mowiac jeszcze nie wiem co mam myslec. Zaluje, ze nie kupilam od razu tego plaskiego pedzla, musze sie posilkowac tym co mam niestety. Pierwsze wrazenie jest takie, ze krycie jest dosc slabe. Nie wiem ile warstw nalezy nakladac. Lilian, ile Ty nakladasz? Moze na mokro lepiej kryje? (jeszcze nie probowalam).
Druga rzecz, ktora troche mnie denerwuje to to, ze w dotyku mam wrazenie, ze skora posypana jest talkiem. I czuc to pozniej pod palcami, taki suchy proszek.. I mialam wrazenie, ze mialam go pozniej w oczach, chociaz wcale duzo nie nakladalam.
 Lilian, jakie sa Twoje spostrzezenia po dluzszym uzytkowaniu?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 0
  • data ślubu: 30 września 2006
Bez płaskiego pędzla nie wyobrażam sobie nałożyć ten podkład porządnie. Pędzel kupiłam od razu za pierwszym zamachem.
Za pierwszym nałożeniem spryskuję pędzel wodą termalną.
To że podkład osypuje się czasem do oczu to fakt, min dlatego soczewki nakładam po nałożeniu podkładu, a nie przed. Ale osypywanie zależy też od techniki nakładania, bo nie zawsze mi się sypie, a właściwie coraz rzadziej, czyli coś jest na rzeczy....

Trudno powiedzieć ile warstw nakładam, bo są miejsca które pokrywam mocniej i takie które jedynie jednokrotnie.

Co do talku...nie mam specjalnie tego odczucia...natomiast bardzo sobie cenię to, że ten podkład dobrze matuję moją tłustą cerę....
I nie uważam, że źle kryje....a do ukrycia mam wiele... :)
Natomiast bardzo pomocny jest korektor z EDM...mam dwa w kolorze skóry jeden żółty i jeden zielony...w praktyce jak już to punktowo na koniec używam tego w kolorze skóry...

Offline ~Ania~ Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • Total likes: 1
  • data ślubu: 2006-10-07
A ja zakupiłam ostatnio krem brązujący L'oreal i polecam, jest świetny!

To ja dla swojego dziecka zamiast to co najlepsze zafundowałam to co najgorsze, chusteczki bambino i ziajke krem do pielęgnacji.

Offline Mariolka Kobieta

AANNUUSSIIAA przestań gadać głupoty
nawet nie wiemy co jest w każdym kosmetyku
być moze też stosuję tonę kosmetyków,które sa szkodliwe
tylko po prostu nie było ich na tym teście
ja tam patrzę na to z przymrużeniem oka
ale jak lepiej sie z tym poczujesz to przestań używać bambino i kup sobie inne chusteczki

Ostatnio nie używam chusteczek bambino przeszliśmy na dade z biedronki nie ma ich na liście, a ziajka krem się skończył więc więcej nie kupie, chociaż w sumie nie ma co w paranoje popadać. Jak chce się być pewnym z czego co jest to trzeba samemu robić kosmetyki dla siebie i dzieci. Tylko kto by miał na to czas.

Offline izabelle13 Kobieta

Ja kilka dni temu zaczęłam stosować serię kosmetyków pielęgnacyjnych Yonka i jestem pod wielkim wrażeniem- są po prostu rewelacyjne

Offline ricardo Kobieta

To, że nie ma jakiegoś kosmetyku na liście nie znaczy, że jest bezpieczny. Być moze go po prostu nie przebadano.

Mi to generalnie wisi - nie zrobiło to na mnie jakiegoś większego wrażenia. Może to i są składniki w jakiś sposób szkodliwe, ale nie w takich ilościach w jakich występują w kosmetyku... Bez przesady, na którym miejscu są w składzie? Na pewno nie na początku. A generalnie to są po prostu konserwanty... Jakos ten kosmetyk musi trzymać się kupy, nie?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
ależ tego nie trzeba badać...
spojrzałam na dwa kremy Ziaji i jak byk w składzie są wypisane dwa parabeny...
wystarczy po prostu poczytać skład...
firma to uczciwie podaje

Offline ricardo Kobieta

No, no - o to mi własnie chodziło :)

Zawsze można przeczytać skład i już wiadomo co w nim jest :)

Ja nie ich nie czytam - wyznaję zasadę: "im mniej wiesz tym lepiej śpisz"  ;)

Offline Sarna Kobieta

Postanowilam przeprosic sie z kosmetykami Everyday Minerals i dac im jeszcze szanse.. i okazuje sie, ze chyba wcale nie sa zle.
Zdecydowanie za malo podkladu nakladalam. Poza tym znacznie lepszy efekt osiaga sie na mokro. Proszek wtedy przywiera i stapia sie ze skora. Na sucho mialam wrazenie, ze "lezy luzem" na twarzy i sie osypuje w ciagu dnia. Przy mokrej aplikacji jest zdecydowanie lepiej, choc pod koniec dnia tez go troche czuje w kacikach oczu. Jesli chodzi o kolory to dosc dobrze dopasowywuja sie do karnacji, no i mozna je mieszac i nakladac dowolnie gdzie sie chce.
Wiec generalnie chyba na plus. Trzeba sie tylko troche pobawic i nauczyc. Musze zaopatrzyc sie w jakas przyzwoita wode termalna, bo wstyd sie przyznac, ale trenowalam na kranowie do tej pory (pare kropel rozcieralam pedzlem na dloni). Mozecie polecic jakas wode?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Sarna super....
ja też ciągle się uczę...mieszam.... kombinuję...
i też zdecydowanie wolę na mokro
wodę termalną mam z Iwostinu, kupiłam dla córki swego czasu, ale już nie potrzebuje to przygarnęłam...
Robię różne ciekawe kombinacje...np krem koloryzujący z biodremy i na to mineralny (odrobina), akurat na sucho....rewelacyjny efekt krycia

Aktualnie mam również mineralny podkład z Vichy też w płynie. całkiem całkiem...
Martini napisz jakiego używasz...

Po ostatnim dyżurze postanowiłam dać sobie nagrodę za ciężką pracę i wykorzystać złotą kartę rabatową do jednej z sieci aptek...
zażyczyłam sobie ów mineralny podkład z Vichy, krem przeciwzmarszczkowy na noc i coś suuuuuuuuuuper mocnego na cellulit.
 - cokolwiek i może być drogie...no i dostałam. Zobaczymy jak się sprawi.

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
Martini wrzuć foto, bo nie do końca lokalizuję który to...
już wylookałam...

Gabiś

• Gość
Polecam ten balsam do ciała. Polecany również do pielęgnacji niemowląt. Jest naparwdę bardzo dobry.
http://www.cefarm24.pl/a-derma-exomega-balsam-do-ciala-250-ml-p2285.html

Offline pyh Kobieta

a ktora macie wersje podkladu mineralnego z Vichy i jaka opinie na jego temat?

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
mam ten

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-35027-opis-Vichy-Aera-Teint-Pure-Fluid-Podklad-matujacy-dla-skory-normalnejmieszanej.htm

na razie dwie aplikacje i nie powiem, nie jest zły, ale jeszcze za mało żeby się wypowiedzieć.

wlasnie rozważam zakup tego vichy

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
rzadki jest...
do nakładania gąbką się nie nadaje, bo wsiąka, ale palcami rozprowadza się bardzo fajnie...

ja nie lubie gąbek
dla mnie to siedlisko bakterii

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
poniekąd masz rację, ale ja np mojego  podkładu z Revlona nie wyobrażam sobie inaczej jak gąbką nałożyć...
I piorę ją po każdej aplikacji...no i bardzo często zmieniam....

za duzo roboty jak dla mnie
wole ręce umyć  ;)

Offline pyh Kobieta

mialam probki do cerysuchej i bylam bardzo zadowolona z krycia, koloru i naturalnego efektu;niestety bardzo szybko sie swiecilam, dlatego dumam nad matujacym....

Offline .monia. Kobieta

Dziewczyny zmieniając temat :)
ja mogę polecić Wam rewelacyjną odżywkę do paznokci, gdyby któraś miała słabe  ;)
oto ona Herome Nail Hardener extra strong  ;)

monia, a gdzie ją można dostać?
chociaż w sumie mi bardzo schną skórki i potem mnie korci, żeby je skubać :/  strasznie tego u siebie nie lubię, możecie coś podpowiedzieć na wysuszone skórki? od razu dodam, że oliwka mi nie pomogła :(