e-wesele.pl

social media

Autor Wątek: Pierwsza komunia ....  (Przeczytany 9107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maja Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 28 sierpnia 2004r.
Odp: Pierwsza komunia ....
26 maja 2008, 14:22
Po wczorajszym programie i kilku takich tekstach zakomunikowałam małżowi, że nie pytamy jego chrzesniaka co chcialby dostać (za rok komunia), bo jeszcze zejdę z tego świata, a ja planuję jeszcze trochę pożyć ;)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 23 kwietnia 2005 r.
26 maja 2008, 14:27
ja też nie zamierzam pytać o prezent.wolę sama coś kupić stosownie do wieku.
wiadomo tzreba przeanalizować co dziecko ma,żeby np nie kupować mu kolejnego roweno ale coś można wymyśleć

a jak sie zapytasz co kupić, to wyskoczą moze z jakimś drogim prezentem i potem tak jakoś głupio...

Offline liliann Kobieta

• Global Moderator
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 30 września 2006
26 maja 2008, 22:03
e tam głupio.....ja bym po prostu powiedziała, że tego nie kupię.
Mogę ale np składkowo z drugim chrzestnym, lub dziadkami lub kimkolwiek
Oznajmiłabym spokojnie, że mnie na takowe prezenty nie stać....(co nie oznacza, że swojemu dziecku nie kupię, ale to jest MOJE dziecko)

Offline martulka Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 18-06-2005
27 maja 2008, 20:00
Majuś jak przeczytałam to co wkleiłaś to padłam :mdleje: Ludzie jak tak można.
Ja na Komunię uzbierałam 17.500 strych zł i akurat wystarczyło na rower Jubilat kupiony w składnicy harcerskiej po znajomości spod lady. I to było dla mnie ogromne szczęście. A teraz są takie prezenty, że szok. Jak nasze dzieci będą szły do Komunii to chyba w modzie będą mieszkania  :o

rybkawiedenka

• Gość
27 maja 2008, 21:31
Martulka to tylko dobrze wybierz chrzestnych  ;D (tak w temacie naszej ogniskowej rozmowy)

Offline Netula Kobieta

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.10.2007
27 maja 2008, 23:09
ja anzbieralam 50 tys starcy zlotych:) i za calosc kupilam 2 zlote pierscionki:)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
28 maja 2008, 09:09
Martulka to tylko dobrze wybierz chrzestnych  ;D (tak w temacie naszej ogniskowej rozmowy)
to nie taka łatwa sprawa...

rybkawiedenka

• Gość
28 maja 2008, 19:19
Mariola wiem...ja jednych mam z wiary w to że będą dobrzy a drugich z "musu" bo wypada...

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
19 marca 2011, 11:54
minęły 2 lata od ostatniego posta
jak to teraz dziewczyny wygląda?
zaraz komunie..ile szykujecie na prezent?
bo może kwota wzrosła przez te 2 lata?
poczytałam na innym forum,że teraz dają w kopercie 1 tys zł  :o :o

Offline Asia-85 Kobieta

• uzależniony
  • data ślubu: 8.09.2007 nasz magiczny dzień...
19 marca 2011, 15:42
Ja dwa lata temu miałam dwie komunie w jednym dniu moja chrześnica i męża w dwóch odległych od siebie o 50 km miejscach oczywiście kupiliśmy rowery na dodatek komunia była 17 maja a ja urodziłam 11 maja i jeszcze wtedy leżałam w szpitalu więc mąż posiedział trochę na jednej komunii i pojechał na drugą, puki co mamy kilka lat przerwy ale jak moja Maja będzie szła do komunii razem z nią będzie szła córka brata zresztą moja kolejna chrześnica i rok później znowu dwójka dzieciaczków od strony męża na szczęście u mnie w rodzinie nikt nie przesadza z prezentami a powód jest prosty za dużo jest dzieci i trzeba na każdego podzielić. Ja mam przyjętą taką skalę kosztowności prezentu: komunia 300, roczek 100, urodziny 50 i nikt nigdy nie narzekał ;)

Offline Mariolka Kobieta

• Chuck Norris
19 marca 2011, 16:15
Asia-85 całkiem rozsądnie moim zdaniem

Offline Justys851 Kobieta

• Chuck Norris
5 kwietnia 2011, 22:06
U nas w tym roku szykuję się komunia chrześniaka G  ;)
z tego co się zorientowaliśmy chrzestna będzie dawać kasę więc my mamy pole do popisu ponieważ nie chcemy dawać mu pieniędzy  ;)
wstępnie ustaliliśmy że rower ( mieszkają na wsi, wszedzie daleko więc na pewno się przyda ) ale dla pewnosci teściu miał wybadać co by Mały chciał dostać, mamy nadzieję że nie wypali z laptopem bądź czymś takim  ::)

Problem z rodziną jest taki że jego tata lubi sobie wypić, ogólnie biedę klepią, dlatego z naszej strony kasa odpada bo boimy się że rodzice ją wezmą i przetracą  ::) chcielibyśmy żeby miał coś dla siebie  ;) Rower plus kask myślę ze do 1000 zł , ale to już tak maksymalnie , oczywiście jak będzie jakiś ciekawy egzemplarz za 500 zł to kupimy, dodam ze chłopak nie dostaje od nas prezentu na urodziny czy święta ( aż wstyd się przyznać ) ale przez jego rodziców kontakt z nimi jest słaby  :-\

Offline ika3w Kobieta

• Ilona
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 23.08.2008r
19 kwietnia 2011, 12:53
My w tym roku mamy komunię szwagra (brata mojego męża :) ) i dostanie od nas zegarek i jakąś wypasioną planszówkę. Całość na pewno nie więcej niż 300zł.

Offline chlebosia Kobieta

• Mąż i żona to jedna dusza w dwóch ciałach...
  • Chuck Norris
  • data ślubu: 16.08.2008
3 maja 2014, 22:42
odświeżam wątek  :)

Dziewczyny poradźcie.Dla chrześniaka kupiliśmy zegarek i chciałam zrobić na nim grawer,żeby miał na pamiątkę. mogę wykorzystać 30 znaków i nie wiem w sumie co napisać,żeby to miało sens  ::)

Myślałam o : W dniu I Komunii Św. Matka Chrzestna z rodziną ,ale jest za dużo znaków  ::)

Offline kjp83

• Chuck Norris
  • data ślubu: 13.09.2008
3 maja 2014, 23:55
Ja bym pomyslala o jakies fajnej sentencji. Nie znosze podpisow w formie graweru. Szymek dostal medalik z grawerem- imie chrzestnego. Taki podpis coby watpliwosci za 10 lat nie mial od kogo to dostal  :-\ no slabooo

♡ Szymon & Leon ♡